Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit csináljak? Nemtudom...

Mit csináljak? Nemtudom eldönteni hogy fogadjak-e orvost vagy nem! Igazábol sajnálok ennyi pénzt adni egy dokinak, mert inkább a kisfiamra költeném!

Figyelt kérdés
De viszont sajnos azt meg meg kell fizetni hogy normális ellátást kapjon egy ember,nem? Vajon az ügyeletes orvos is ugyanugy ellát mintha fogadott orvosom lenne?
2009. márc. 27. 20:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez dokitól függ. Én fogadtam meg orvost, de 10 nappal korábban szültem, és ő pont elutazott. Éjszaka volt, az ügyeletes doki látott el, minden simán ment, nagyon rendes volt, de csak a kitolásnál volt ott. Előtte 1x-2x megvizsgált, aztán kiment. A szülésznő -akit megfogadtam- ott volt velem végig, tornáztatott, segített mindenben.

Az én véleményem az, hogy a szülésznő sokkal jobban megérdemli a pénzt. És neki nincsenek elvárásai az összeggel kapcsolatban...

2009. márc. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%
Érdemes az általános (kötelező) vizsgálatokat elvégeztetni, akár SZTK-ban, mert magánorvosnak ha nincs presztizse egy kórházban, akkor nem igazán tud elvégeztetni vizsgálatokat, mert neki pénzbe kerül. Úgy fogadhatsz orvost, hogy a kiszemelt kórházban megkéred egy számodra megfelelő orvost, hogy vigye végig a terhességet, szülést, ettől nem biztos hogy fizetni kell. Kötelessége normálisan ellátni. Egészen odáig lehet elmenni, amíg nem ér téged kellemetlenség, nem történik bármilyen hiba, figyelmetlenség az orvos részéről. Akkor pedig úgyis lépni fogsz, hogy rákényszerülhetsz mondjuk egy kórházból kiválasztott orvos magánrendelésére. Hát igen, ott pénzért alaposabb és figyelmesebb munkát végeznek.
2009. márc. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Teljes mértékben megértelek. Rengetek pénzünk vándorol a fogadott dokink zsebébe! Viszont engem megnyugtatott, hogy van egy szuper rendes orvos, akiben megbízom, aki vasárnap este is bejött a 2. babám születésésre a kórházba(pedig nem szokása hétvégén bemenni).

Odafigyelt rám, alaposan átnézett minden eredményemet.

Persze szülhettem volna akkor is, amikor éppen szabin van és külföldön tartózkodik...

Nekem biztonságérzetet adott, hogy választott orvoshoz jártam/járok.

2009. márc. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem volt választott orvosom sem és szülésznőm sem, és mégis maximálisan elláttak, semmire nem volt panaszom.

Gondold végig ha baleset ér valahol és bevisznek egy kórházba ott is ellátnak, meggyógyítanak és vigyáznak az életedre, pedig azokat a szakembereket sem " fogadod" meg. Én az orvosra szánt tízezreket pedig a fiamra költöttem.

2009. márc. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nagyon sok fórumot olvasgattam ebben a témában, mert én nem akarok pénzt adni azért hogy a munkájukat elvégezzék! Tudom, hogy valakinek ez biztonságot jelent, és orvosi részről olvastam olyat is, hogy azt kell megfizetni, hogy esetleg az éjszaka közepén és a családjától "rángatják el" őket, de olvastam olyat is, hogy a doki pl szabira ment, hiába fogadták meg...

Meglepően sokan írták, hogy bizony nem fizettek, mert inkább a gyerekükre költik a pénzt, és nagyon rendesen ellátta őket az ügyeletes orvos.


Orvosa válogatja...baráti tapasztalat, ajánlás?

2009. márc. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én szerintem inkább szülésznőt fogadj, úgy is ő csinál szinte mindent, jobban megérdemlik a pénzt is!! Én dokim csak összevarrt és kivette a varratokat pár nap múlva, meg a 9 hónap alatt havi szinten vizsgált 6000.-ért. Legközelebb csak szülésznőt fogadok asszem.

6 hós anyukája

2009. márc. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szia! Bár nekem volt fogadott orvosom, de mégsem nála szültem, mert nem volt itthon.. Így az ügyeletes orvosnál szültem. Kicsit megijedtem, hogy mi lesz, de nagyon pozitívan csalódtam. Fantasztikusan rendes volt velem. Igaz, nem volt sok dolga, csak burkot repesztett és 3/4 óra múlva meg is született a kislányom. A szülésznők is nagyon rendesek voltak, nem volt fogadott szülésznőm se. Valóban ők azok, akik a legtöbbet teszik egész szülés alatt, de én nem fogadnék szülésznőt se. Szerintem érdeklődj olyan anyukáktól, akik már szültek ott, ahol te fogsz, hogy milyenek az orvosok és a szülésznők.. az alapján dönts. Sajnos hallottam már olyat, hogy a fogadott szülésznő egészen a szülésig nagyon rendesnek tűnt, aztán amikor kellett volna, nem igen foglalkozott a kismamával.
2009. márc. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem volt fogadott orvosom és szülésznőm is.De ha az anyagi helyzetem miatt választanom kellene,a szülésznőt fogadnám fel!!!!!Sokkal többet tesz-ha nincs komplikáció-mint a doki.És miért ne lenne minden rendben?
2009. márc. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Bár az orvosom régi ismerős (baráti), simán kérhetne el pénzt. Soha, sem a terhességem kiderülte előtt, sem azután nem kellett fizetnem neki, sőt, nem is fogadná el - többször is próbáltuk.


Fantasztikusan rendes, de utánanéztem a Neten is, mások mit gondolnak róla. Jó presztizse van és az ország egyik legjobban felkészült klinikáján is rendel, sosem hív a magánrendelésére (persze nyilván nem mindenkivel ilyen).


Nem hiszem, hogy fizetni tudok neki! Majd veszek inkább a gyerekeinek valamit. A sogornőm bábának képzi magát és pszichológus... ő fog velem szülni.. :-))


Édesanyámnak annak idején volt fogadott orvosa, szintén ott sem volt. Nem volt komplikációmentes születésem, vérszegény volt és nagyon rosszul volt napokig. A szülésznőt sem fogadta fel, mégis végig ott akart lenni vele, úgy küldte ki néha... ;-) Szerintem nem feltétlen pénzen múlik, másoktól is hallottam pozitiv dolgokat és sok negativumot a felfogadott orvosokkal kapcsolatban. Remélem találsz te is egy klassz dokit.

2009. márc. 28. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az előző vagyok. Egyetértek azokkal, akik azt mondják, hogy kötelessége az orvosnak hálapénz nélkül is ellátni. Erre tettek esküt! Külföldön sok helyen nem mernének így bánni az orvosok a pácienseikkel, mert egyszerűen kizárnák őket a kamarából etikátlan viselkedésért. Sok külföldi országban - a hazai nem bántok senkit és nem teszek panaszt hozzáállással szemben - azonnal az illetékes szervhez fordulnának panasszal.


Nekem a háziorvossal volt gondom (illetve a nővérkével). Annyira mélyen bánt, hogy igenis be fogom jelenteni, ne szenvedjen hátrányt egy terhes nő sem! Nem is szóltam volna pedig érte, ha még nem szól is be kétszer, mikor bementem a rendelésre, miután kint a hidegben vártam egy órat, 2 hét bejelentkezés után. Most levágnám a kezem, ha valaha pénzt adtam volna neki.

2009. márc. 28. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!