Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Zárt méhszáj, megrövidült...

Zárt méhszáj, megrövidült nyakcsatorna, Cl: 1000. Ez nagy baj?

Figyelt kérdés
22 hetes kismama vagyok. Igazából azt sem tudom, mit jelentenek ezek az értékek, az orvosom egy árva szót sem szólt múlt csütörtökön, mikor megvizsgált, csak most néztem, mit írt a papírra. Aggódnom kellene?
2011. júl. 4. 23:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Méhszáj értékei:

3000 zárt méhszáj, a méhnyak 3 ujjnyi

2000 zárt méhszáj, a méhnyak 2 ujjnyi

1000 zárt méhszáj, a méhnyak 1 ujjnyi

3100 3 ujjnyi méhnyak, 1 ujjra nyitott külső méhszáj, a középső és belső méhszáj még zárt

2100 2 ujjnyi méhnyak, 1 ujjra nyitott külső méhszáj, a középső és belső méhszáj még zárt

1100 1 ujjnyi méhnyak, 1 ujjra nyitott külső méhszáj, a középső és belső méhszáj még zárt

3110 3 ujjnyi méhnyak, 1 ujjra nyitott külső és középső méhszáj, a belső méhszáj még zárt

2110 2 ujjnyi méhnyak, 1 ujjra nyitott külső és középső méhszáj, a belső méhszáj még zárt

1110 1 ujjnyi méhnyak, 1 ujjra nyitott külső és középső méhszáj, a belső méhszáj még zárt

3111 3 ujjnyi méhnyak, teljesen nyitott méhszáj

2111 2 ujjnyi méhnyak, teljesen nyitott méhszáj

1111 1 ujjnyi méhnyak, teljesen nyitott méhszáj

2011. júl. 4. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Az a baj, hogy a nődokim egyetlen szót sem szólt, és nem kicsit vagyok síkideg, mert szerintem 22 hetesen ez kissé korai... Főleg, hogy semmit nem mondott arról, hogy mire kéne vigyáznom, vagy bármi, és legközelebb augusztus 11-én kéne mennem hozzá, ami még majdnem másfél hónap!

Bejárok dolgozni (napi három óra utazás, plusz némi rohangálás holmi tintapatronok és egyebek után), a nemi élettől sem vagyunk eltiltva, ráadásul még a magnéziumomat (magnesi citrici) is "elfelejtette" felírni!

És most nem tudom, hogy én spilázom-e túl a méhnyak megrövidülését, vagy az orvosom volt kissé felelőtlen, hogy nem tájékoztatott a felmerült problémákról.

2011. júl. 5. 06:38
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A méhnyak rövidülése nem gond, nekem erre azt mondta az orvosom, hogy van akinek 8 cm a kisujja, van akinek csak 5. Kvázi alkati kérdés.

Nekem a 20. héttől, elvileg 2000-es a méhnyakam, ami azért csak elvileg, mert egy másik doki szerint pedig 3000-es. Amíg nem nyílik a méhszájad addig nincs semmi gond.

De ha ennyire nem bízol az orvosodban keress fel egy másikat, aki meg tud nyugtatni.

A magnéziumot pedig a házi orvos is felírhatja.

2011. júl. 5. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 30 hetesen kezdett rövidülni a méhnyakam, nem örült neki az orvosom. Nem tiltott el a mozgástól, de sok-sok pihenest javasolt.

Valóban, amíg nem nyílik a méhszáj, addig nincs baj, és sokan félidőtől rôvidült méhnyakkal húzzák ki a végéig, de az is előfordulhat, hogy elkezd nyílni. Nem lehet tudni. Szerintem keress meg egy màsik orvost, aki hajlandó beszélni és tanácsokat is adni. Vigyázz magadra és a lehetőségeidhez képest pigenj sojat, ne emelgess, hajolgass.

2011. júl. 5. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!