Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normális, hogy már a 30....

Normális, hogy már a 30. hétben lelassul a baba mozgása?

Figyelt kérdés
A kis drágám már egy két napja elég keveset mozog. A helyszűke már ilyen hamar? Vagy csak a dilis időjárás okéozza? Ti babátok is ilyen, vagy ilyen volt?
2011. júl. 7. 10:17
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Sajna nem tudom mert 1 spontán et és egy missed ab. volt eddig most vok 5hetes így remélem minden ok lesz már vele-velünk. Kapok Utrogestant meg iszok palástfűteát kapok folsavat, magne b6 stb...

Na de a lényeg ezt találtam a neten remélem segít:


A legtöbb kismama alig várja, hogy végre megérezze a baba mozgását, hisz ettől a pillanattól még kézzelfoghatóbbá válik a Pocaklakó jelenléte. De mit is kell éreznie elsőre? És később milyen jellegű mozgásokat tapasztalhat?



Amikor a mama még nem érzi

Bár még a kismama semmit sem érez belőle, a magzat a 8-10. hét környékén már elkezd mozogni. Nyújtózik, forgó mozgást végez, fejét, karját, lábát mozgatja. A mozgások spontánok, alapvetően belülről irányítottak, és aktív valamint pihenési időszakok váltják egymást.

A 12. héten a magzat még csak 80 mm-es, de már akár a hüvelykujját is képes a szájába tenni és szopizni. Ahogy egyre koordináltabbá válik az izomműködése, egyre többet és gyorsabban mozog. A 4 hónapos baba az ébrenlét idején igazi kis ficánka, aki gyakran bokszol, rugdos, forgolódik. Ebben az időszakban még bőven van rá lehetősége, hiszen hatalmas mozgástere van. Gyakran szájába veszi az ujját, lábujját, vagy a keze ügyébe kerülő köldökzsinórt. A hirtelen zajokra élénk mozgással reagál, de ebből az anyukája ekkor még valószínűleg semmit nem érzékel.


A baba hírt ad magáról

Az először várandós kismamák általában a 20. hét környékén érzik, míg a többedszer szülők már a 16. hét környékén megtapasztalják az első magzatmozgásokat. Az sem ritka, hogy a mama számára csak a 24. hét környékén válik egyértelművé. Ezt nagyban befolyásolja a kismama testalkata is, vagyis a túlsúlyos anyukák csak később és kevésbé érzik, hiszen a hasukon levő zsírrétegen nehezebben hatol át a baba érintése. Ezen kívül számít még a baba mozgékonysága, vérmérséklete, egyénisége is.


Apró belső jelzések

Elsőre nem is biztos, hogy egyértelmű a baba mozgása. Gyakran finom kis belső érintés, felszálló buborékszerű érzés formájában jelentkezik. Ilyenkor még nehéz eldönteni, hogy valóban őt érezzük, vagy csak bélmozgásokat véljük a baba mozgásának.

A kismamák gyakran hasonlítják az első magzatmozgásokat a pillangó szárnyának az érintéséhez is. Ahogy a baba növekszik, természetesen egyre egyértelműbbé, erőteljesebbé válnak a mozgásai.


Már a kispapa is érzi

A vékonyabb anyukáknál már a 22. hét környékén megérezheti az apuka is a baba mozgását, ha óvatosan a kismama hasára teszi a kezét. Húsosabb várandósoknál ez a 24-26. hét környékére is kitolódhat.


Rángások a pocakban

Gyakran megijednek a kismamák, amikor a hasukban ütemes rángásokat éreznek. Ennek oka nagyon is prózai, ugyanis a baba folyamatosan kortyolgat a magzatvízből. Napi 3-4 liter magzatvizet is nyel, ami 100 gramm tej tápértékének felel meg.

Előfordul, hogy mohóbban nyeli a vizet, ilyenkor elkezd csuklani. Ez a csuklás teljesen veszélytelen, nem szabad miatta aggódni.


A legaktívabb időszak

A 30-32. hét között a legaktívabbak a Pocaklakók. Általában ilyenkor fordulnak meg az erőteljesebb rúgások akár fájdalmasak is lehetnek a kismamák számára. Ám nemcsak a láb mozgásával okozhat kellemetlenségeket. A megfordulás után a baba feje ráfekszik a medence bemenetre, amit forgolódás közben gyakran megnyom. Ezen kívül a húgyhólyagot is nyomhatja, ami miatt gyakrabban kell mosdóba járni, sőt akár egy-egy csepp vizelet is távozhat a magzat mozgása miatt.

Mivel a baba háta a mama hasának egyik oldalához feszül, így az ellentétes oldalon érezhetőek a lába, vagy a karja erőteljesebb mozdulatai.


Rúgások helyett fészkelődés

A 36. héten a baba feje leszáll és rögzül a medencében. Így több hely marad a törzs és a végtagok növekedésére. Ekkor ugyan a tüdő megkönnyebbül, de a húgyhólyagra még nagyobb terhelés jut. A baba már csak fészkelődik, hisz mozgástere leszűkült.

2011. júl. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Nem!

Orvos lásson minél hamarabb!!!

2011. júl. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Vannak napok, amikor lustabb a baba. Ha nem teljesen szunik meg a mozgas orakra es a napi szukseges mozgasszam megvan, tehat folyamatosan van 1-1, csak kevesbe sok, mint mas napokon, az normalisnak szamit.

Par nap mulva ismet begyorsulhat. Nalam legalabbis mindket terhesseg alatt igy volt.

2011. júl. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igazából teganp megvolt a kellőszámú mozgásszám. Csak ma délelőtt nem éreztem igazán.
2011. júl. 7. 11:01
 5/7 anonim ***** válasza:

Én is 30 hetes vagyok. Azt olvastam, hogy ilyenkor már kevesebbet mozog.

Nekem nem kevesebbet, hanem inkább nem folyamatosan. Most már van benne rendszer. Pl. ha teszek-veszek, akkor pihen, de ha leülök, vagy fekszem, akkor rákezd. És nem sok kicsi, hanem kevesebb nagyobb mozgást érzek.

2011. júl. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Én is ilyesmit olvastam, csak most kicsit meg vagyok íjedve. Most éreztem kis mocorgást, de ha délután is így marad, elmegyek dokihoz.
2011. júl. 7. 11:20
 7/7 A kérdező kommentje:
Kedves Első! Nagyon szépen köszönöm, bocs hogy csak most írok, de most kezdek felocsúdni. Szurkolok neked nagyon. Azt hiszem én is azért igzulok ennyire, mert nekem is volt már egy vetélésem. De minden rendben lesz velünk!
2011. júl. 7. 11:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!