Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mindenképpen lelassul a baba...

Mindenképpen lelassul a baba a szülés előtt pár nappal, héttel? A pocak mikor ereszkedik le?

Figyelt kérdés
2008. nov. 3. 09:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Általában lelassul, mert már nincs elég helye a mozgásra. A pocak akkor ereszkedik le, amikor a baba útra kész pozíciót vesz fel, azaz a feje befordul a szülőcsatornába. Hogy ez mikor következik be, szerintem egyénenként változó, első terhességnél a 36 hét környékén, későbbi terhességeknél ennél később.
2008. nov. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem még a szülés napján is aktív volt. Aznap, amikor beindult a szülés, reggel még nst-n voltam, majd lerúgta az érzékelőket!:-)

A pocakom viszont hetekkel előbb leereszkedett.

2008. nov. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
37 hetes vagyok,és se jóslóim,se lelassulás,se pocak leereszkedés,csak napi 4-5 keményedés.Lehet,hogy ki sem akar jönni a picurkám.
2008. nov. 3. 10:03
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én a 36. hétben vagyok, de már másfél hete leszállt a pocakom. Első baba, viszont nagyobb, fejlettebb, valószínűleg mi el vagyunk számolva két héttel.

Úgy van egyébként, ahogyan az első válaszoló írta: mindenhol azt olvastam, hogy szülés előtt négy héttel első szülőknél már leereszkedhet, de többször szülőknél előfordulhat, hogy csak aznap, vagy akár vajúdás közben illeszkedik be a baba.

A lelassulás sem egyértelmű: a szülésznőm azt mondta, hogy erre ne vegyek mérget, mert van akinek valóban alig mocorog utolsó napokban, van akinek viszont még vajúdás közben is mozog a babócája, pontosabban a lábait mozgatja, mert mást akkor már nem nagyon tud a beilleszkedés miatt.

2008. nov. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nagyon látványos amikor leereszkedik a pocak?Lehet,hogy csak én vagyok olyan bakfék,hogy nem vettem észre?Bár nekem ugyanolyannak tűnik a pocim,mint eddig,csak a mérete változott.
2008. nov. 3. 10:09
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem se ereszkedett meg le a pocim.Viszont a baba lassabb.38 hetet toltom holnap.
2008. nov. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A 3. válaszoló vagyok. Annyira nagyon szerintem nem látványos, nekem egyik reggelre ereszkedett le és hogy őszinte legyek az első fél órában észre sem vettem, valahogy nem figyeltem rá. Akkor nézegettem meg a pocakomat és vettem észre a különbséget, amikor beágyaztam, összepakoltam a szobát és feltűnt az, hogy nem tódul a gyomorsavam a torkomba lehajláskor, illetve nincs gyomorégésem. Ugyanis előtte jó három hétig a nap 24 órájában égett a gyomrom, három párnával félig aludtam, mert amíg fent volt a babó nyomta a gyomromat és visszafolyt a sav. Azzal, hogy leszállt a pocakom ez majdnem teljesen megszűnt.

Ránézésben annyi különbség van, hogy korábban a mellem alatt már egyből kezdődött a gömbölyödés, szinte átmenet, vagy üres hely nem is volt, most viszont a mellem alatt van egy lapos sáv, hosszú idő után ebben a sávban két oldalt még néhány bordám is látszik, ezalatt kezdődik meg a gömbölyödés, a pocakom alja pedig kicsit ráereszkedik a szeméremdombomra.

Nah, ezt most jól körbeírtam... :-)

2008. nov. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia!4 ujjnyit ereszkedik le a pocak az utolsó bordátol.Ezt akkor érzeda legjobban ha lefekszel és ugy tapizod ki.
2008. nov. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!Asszem a poci még a "helyén" van.Jó egészséget Mindenkinek!
2008. nov. 3. 12:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!