Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 26hetes kismamák kinek volt...

26hetes kismamák kinek volt van ilyen problémája. Szív és érrendszeri?

Figyelt kérdés

Pár napja újra rosszul vagyok, ájulok, szorít a mellkasom, alig kapok levegőt. Olyan érzés, mintha állna valaki rajta, hol alig ver a szívem, hol kiugrik, egyik percről a másikra, mozgás, terhelés nélkül.

Valakinek volt hasonló panasza, vagy kezdjek aggódni.

A háziorvosom nem gondolja, hogy baj van, eddig sose találtak semmit(2éve okoz komolyan problémát, hogy az utcán elájulgattam, vagy csak fel sem tudtam kelni az ágyamból, annyira gyenge voltam), csak legyintettek, ha doki látott, kutya baja. És eddig elfogadtam, de a babám miatt aggódok, ha neki nem is árt, és árt, ha anyu nem kap rendesen levegőt, nem kap elég vért a placenta, és ha velem valami történne ki neveli fel???

Jogosan aggódok, borítsak asztalt a dokimra, ha nem vesz komolyan, vagy nyugodjak meg.


2009. márc. 30. 11:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Szia, szerintem verd az asztalt, de komolyan! Ez nem vicc! Kérj egy beutalót a kardiológiára, arra csak képes, hogy adjon! Majd ott kivizsgálnak, lehet olyan nagy a baj, hogy császározni kell majd a szíved miatt.

14 hetes km.

2009. márc. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Szerintem sürgősen keress fel egy másik orvost mert tüneteid nem ,,normálisak".
2009. márc. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Hát, az a baj, hogy eddig sem csináltak sokat, az orvosok.

A kispapám aug 20án bevitt az ügyeletre, még nem babásan, mert 3órát voltam eszméletemnél reggel 8tól, ott az EKG, a labor minden negatívot mutatott, amire csak annyit mondtak kimerült vagyok, és semmi bajom nincs. Haza is küldtek. Előtte a háziorvos is csak annyit mondott, hogy csak növésben vagyok, kimerültem, ne terheljem magam túl. és ez 2éve megy így. Beutalót minek adjon, ha a kórházban akkor semmit sem találtak(2percet voltam gépen, egy órát beszélgetett velem a doki, hogy mit csinálok, mit érzek, és a panaszok alapján semmi rendkívülit nem talált, és mivel terhesség sem lehetett akkor, nyugodtan engedett haza.)

Próbálkozok, próbálkozok, és nem vagyok nyugodt:S:S de az apuka sem az.

2009. márc. 30. 12:27
 4/14 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem néha jelentkező szívritmuszavarom van. Első helyen a vizsgálatok után azt mondták bármikor leállhat a szívem. Utána még három helyen láttak ott azt mondták semmi baj, ne foglalkozzak vele. Neten írtam egy kardiológusnak Ő ajánlott egy Profot aki a ritmuszavarokra specializálódott, ha gondolod meg adom a nevet meg a többit. Múlt héten kértem időpontot, ápr.6.-án megyek hozzá. Nekem tavaly óta vannak gondjaim. Ne hagyd annyiban a dolgot, ne hogy baj legyen. 30 hetes kismama
2009. márc. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Megköszönném, ha megadnád az elérhetőségeket.


Remélem minden rendben lesz veletek.

2009. márc. 30. 13:20
 6/14 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is volt (és azóta is van) hasonló, de nem találtak semmit. Terhesség alatt még rosszabb volt, de semmi problémát (hála az égenk) nem okozott a bébinél, egészségesen született. Nekem a dokim azóta is pajzsmirigyre gyanakszik (mert a terhesség a működését még jobban befolyásolja), de hiába nézték többször a véremben, nem találták. Nem néztek neked pajzsmirigy szintet?
2009. márc. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Utoljára nézték, és mivel az sem volt, és a tüneteim nem hozhatóak össze vele, semennyire. Sajnos nem ő a ludas. Amíg a labort meg nem nézték addig persze gondoltak rá, de teljesen jó.

2009. márc. 30. 13:30
 8/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Az aggodalmad jogos . Olvastam , hogy a terhesség amúgy is az egész szív- és vérkeringést megterheli. Ez igy van az "egészséges" kismamiknál is (nekem pl. gyakran vérzik az orrom), pláne akkor azoknál , akiknél már előtte is volt probléma.

A baba miatt ne aggódj , ilyenkor a szervezet próbál átállni a "mindent a babának" üzemmódra, de ne hagyd magadat "lerázni"! Menj el mielőbb a nődokidhoz és mondd el neki az aggodalmaidat. Remélem korrektebben fog hozzád állni...


Jó babavárást!

2009. márc. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Hát, ha ennyire egyszerű lenne, hogy a bébim elveszi ami kell. Leáll a légzésem is, egy egy roham alkalmával. És ha ez babásan is előfordul véletlenül, bele gondolni is áááááááá:s

Néztük már, hogy mik lehetnek még ezek a tünetek, ilyen olyan webes portálon, legjobb eddig a webbeteg, ahol sajna mindig a szív-érrendszeri megbetegedésekhez jutunk vissza, lehet más típusú a problémám, de csak tapogatózok, kerestem meg dokit, aki szintén csak fáradtnak titulált, esetleg a stressz ami miatt nem vagyok jól.

És tényleg csak azért nem veszik komolyan mert a 20as éveim elejét taposom, nem lehetek beteg fiatalon:S

2009. márc. 30. 13:44
 10/14 anonim ***** válasza:
Én ugyanebben a cipőben járok,már többször írtam erre az odalra emiatt,többek között tegnap is.Ma elmentem a körzetihez,aki azt mondta,az EKG-m negatív,és ezt a típusú szívritmus zavart,ami nekem van nem kell kezelni,mert nagyobb a szív terhelése és így reagál.Feleslegesnek tarja a kivizsgálást.Csütörtökön megyek a nőgyógyimhoz,neki is megemlítem,hátha ő nagyobb felelősséggel áll a dologhoz,mert szülésnél gondok lehetnek ebből.Nem akarom én túl parázni a dolgot,de azért ez nem játék,két élet múlhat rajta.Máskor már vizsgáltak ki emiatt,akkor nem találtak szervi bajt,stressz állt mögötte és tényleg ahogy a feszültség elmúlt,elmúltak a panaszok is.De most megint küzdök vele és aggódom.
2009. márc. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!