Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek milyen külföldön...

Szerintetek milyen külföldön is ismert fiú- ill. lánynevek passzolnának a Tóth vezetéknévhez?

Figyelt kérdés

Szeretném, ha a fiunk/lányunk külföldön is boldogulna a nevével, ha úgy alakul az élete!

Előre is köszi a tippeket!


2011. júl. 11. 08:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Komolyan azt gondolod, hogy a külföldi boldogulása azért fog menni, mert külföldön is ismert nevet adsz neki??

A Tóth nem egy nehéz név, a keresztneveket meg általában ismerik, vagy van megfelelője...

Ha valakinek külföldön kacifántos a neve az általában a vezetékneve miatt van, nem a kereszt miatt.

2011. júl. 11. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Szerintem az a lényeg, hogy könnyű legyen a kiejtése.

Szerintem jók: Krisztina-Krisztián, Anna, Dávid, Katarina...

2011. júl. 11. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Szabina, Ádám, Péter
2011. júl. 11. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Csak az ősmagyar neveket kerüld, a többinek mindnek van külföldi megfelelője.
2011. júl. 11. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
OFF.Ha csak a neve áll majd a boldogulása útjába külföldön,akkor az azt jelenti,h nem számít a tudása,szakmai tapasztalata.Ne ezt kívánd a gyerekednek.
2011. júl. 11. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, hogy MIlYEN kölfödre gondolsz, ugyanis nem mindenhol ugynazokat a neveket tudják elfogadni.

De az európai külföfdön hivatalosan úgyis CSAK a vezetéknevet használják, a keresztnevet csak közeli barátságnál használják.

2011. júl. 11. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Kedves Válaszadók! Köszönet a névötletekért, de nem értek egyet az okoskodókkal. A gyerekemnek természetesen a boldogságára és a boldogulására fogom fordítani minden erőmet, és ha ez neki külföldön lesz, akkor úgy gondoltam, hogy valami kimondhatatlan ősmagyar név ne nehezítse a idegenbeli boldogulását. Ennyit erről.
2011. júl. 11. 09:04
 8/13 anonim ***** válasza:

Ádám Dávid Dániel Krisztián Alex ...

Nora Nikolett Szandra ...

Sokat tudnék írni, szerintem nem nehéz találni.

2011. júl. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
ne legyen benne dupla massalhagzo, az en nevemre mar hallottam annyi megdöbbentö variaciot(zsanett)....a fiamak olyan nevet adtam amit mindenhol relative ki tudnak mondani...nekem is szempont volt, mert külföldön elek
2011. júl. 11. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Továbbra sem értem,h egy nehezen kimondható keresztnév miben gátolna egy szakmailag felkészül,jó referenciákkal rendelkező embert,de ha szerinted majd azt mondanák,h "Hú,ez milyen név,ki se tudom mondani,inkább mást vegyünk fel vendégprofesszornak!",akkor választhatod az összes bibliai nevet,a nyugat európai átvett neveket,különös tekintettel a ma divatos,fonetikusan átírtakra,a lényeg,h ne legyen magyar neve.
2011. júl. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!