Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Igaz e hogyha megszületik egy...

Igaz e hogyha megszületik egy baba, akkor az adott kerület ad egyszeri vissza nem térítendő támogatást?

Figyelt kérdés
Hallottam már nem egy embertől, hogy kaptak, például a XI,kerületben és az I,kerületben is.Nem vagyok pénzsóvár de ha jár miért ne?Nem az anyasági támogatásra gondolok mert azt tudom, hogy jár.
2011. júl. 12. 08:32
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

08:52-es


Gyermek születése esetén egyszeri anyasági támogatásra jogosult a szülő, az alábbi két feltétel együttes fennállása esetén:



a) a szülők legalább egyike a gyermek születésének időpontjában, illetőleg a gyermek születését közvetlenül megelőző egy éve rendelkezik megszakítás nélkül Kispest területén bejelentett lakóhellyel, és az újszülött bejelentett lakóhelye is a XIX. kerületben van,



b) a támogatást kérő szülő a gyermeket saját háztartásában neveli.


[link]

2011. júl. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Ezt anyasági támogatásnak hívják, és kerületenként is változó, hogy kapnak-e az anyukák, meg az összeg is más. Érdeklődj az illetékes önkormányzatnál.
2011. júl. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Igen, a XIX-ben én most kaptam egyszeri anyasági támogatásként 25.560 forintot.

Kérelmet kellett kitölteni a PH-ban, kellett a baba anyakönyvi kivonata és lakcímkártyája.

2011. júl. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
A nyolcadik kerületben nem tudom, hogy van e, de az önkormányzat honlapján meg fogod találni.Mindenhol más a neve.A XII.kerületben például szülési támogatás.
2011. júl. 12. 10:57
 15/15 anonim ***** válasza:

Ha jól látom a kategóriát, még pocakos vagy. Én azt tanácsolom neked, hogy majd ha megszültél, akkor érdeklődj, ugyanis a támogatás év közben is változhat.

Én 2008, 2009-ben szültem, akkor a 18. kerületben laktunk, nem pénzt, hanem egy adható oltást kaptunk ingyen.

2011. júl. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!