Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kinek nem örült az anyja,...

Kinek nem örült az anyja, amikor megtudta, hogy nagymama lesz?

Figyelt kérdés
Sosem volt jó a viszonyunk,a páromat(10évvel idősebb tőlem) még így 5 év után se fogadta el, nekem még van 2 év a főiskolából, de már szerettünk volna babát(én 22, párom 32),anyám amikor megtudta szabályosan azt mondta,hogy nem örül,hogy semmi pénzt nem fogok a baba után kapni,hogy felelőtlen vagyok,meg hogy ezzel is csak neki lesz majd a baja...nagyon kiakasztott,már azon gondolkodom, hogy inkább elköltözünk itthonról,csak nem igazán tudunk,de így nagyon rossz.hogy lehet ilyen egy anya?!
2011. júl. 12. 16:18
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
60%

A második vagyok..


Nem írtam olyat hogy hülye lennél,csak a kiírt kérdésedre próbáltam reagálni..

Szerintem ha most született az a baba ahogy írtad,ti a babakocsit és az ágyat nem fogjátok még "visszakapni",mivel nekik is szükségük lesz rá egy pár évig... Gondolom úgy 2-3 éves koráig jó lesz az még nekik..


Nekünk most lesz 2 éves a kislányunk és még csak most fogjuk másik ágyba megpróbálni beszoktatni,mivel jön a kistesó,így lehet hogy jobban elfogunk úgy férni..ami nem azt jelenti hogy abba is akar majd aludni.. Lehet hogy a megszokott kiságya fog neki kelleni,ahogy idáig..nem lehet tudni...,így azt gondolom ha nemrég érkezett meg a párod tesójának a családjába a baba,akkor neki még nagyon is szüksége lesz arra a kiságyra..

Mondjuk a babakocsira visszatérve mi pont nem voltunk olyan babakocsisok,mivel vagy kocsival mentünk ide-oda,vagy beleraktam egy triciglibe a kislányomat és úgy mentünk a játszóra,mert azt jobban élvezte..így lehet hogy azt "visszakapjátok".


Gondolom rosszul esik anyukád reakciója,de szerintem valahol meglehet érteni őt is..,csak még nem gondoltál bele az ő helyzetébe,mert túl ideges vagy..!


Egy másik válaszoló írta,hogy a párod eltud-e tartani..ezzel meg gondolom arra célzott,hogy albérletbe sem tudtok elmenni,mert hogy írtad is...és akkor még jön egy baba is,akinek persze örülni kéne,de anyukád már tudja,hogy nem egy leányálom főleg nem az elején.. Persze vannak kivételek,akiknek a babája már pár hetesen végigalussza az éjszakákat,de az nagyon ritka..

Nálunk volt,hogy 10-szer is kelni kellett a kicsihez,ami bazira megterheli az embert és ettől nem kicsit lesz feszült az ember stb...stb...


Na de persze nem lebeszélni akarlak,vagy ilyesmi..!

Remélem hogy rendeződik otthon a helyzet és végül anyukád is örülni fog a kicsinek.

Lehet hogy még a végén örülni is fog,hogy mindíg az unokája közelében lehet.. :)


Na most megint mennem kell,mert nagy dolog van a levegőben... :D

2011. júl. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

megint a második...-ennyit még kibír az a pelus.. :)


Ha meg ilyen jól álltok anyagilag,hogy ti fizetitek a rezsit,akkor meg nem is kérdés...költözni kell és kész!!! :)

Hisz tudjátok fizetni is,mert hogy idáig ahol most is laktatok azt is ti fizettétek,így csak keresni kell egyet és ugyanott vagytok,mintha otthon élnétek!

Legalábbis szerintem!

2011. júl. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
54%

Nem olyan választ kaptál anyudtól mint vártál, akkor ő szemét. Tőlünk se olyan választ kaptál mint vártál, most mi is szemetek vagyunk. Az egész világ szemét, csak neked van igazad...

Látod, hogy nem kellene még gyereket szülnöd? Gyerekes vagy magad is. Inkább a főiskolát fejezted volna be.

2011. júl. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
Mert aki kijárt egy főiskolát,az attól lesz felnőtt...gratulálok.rosszul esik a vélemény, de a tied még bunkó is volt. kiváncsi vagyok, te hány főiskolát végeztél,ha ilyeneket írsz...
2011. júl. 12. 17:33
 15/25 anonim ***** válasza:
76%

Egyet, és van még mellette 3 egyéb iskolai végzettségem. :)

De majd te is felnősz, és be fogod látni, hogy mégse a világ a szemét, nem akar senki neked rosszat, még az anyukád se. :)

Aki annyira felnőtt hogy gyereket vállaljon, az el is tudja tartani magát (ha anyudnál laksz nem tartod el magad) és belátja, hogy sok múlik egy végzettségen a mai világban. Majd rájössz. :)

2011. júl. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
59%
Nem a lényeg, hogy hány évesen szülsz gyereket. Az érettség nem számban mérhető, hogy teszem azt minden ember amint betölti a 25-öt már kész felnőtt lesz. Ha főiskolára jársz és nappalis vagy jár a gyed neked stb. De ha valakinek a házában élsz akkor ha tetszik ha nem meg kell beszélni vele fontos dolgokat, mint egy gyerek. Persze egy szülő mindig a legrosszabbtól fél és attól próbál óvni ezért nem örül. Mikor meglesz a baba majd kiderül, hogy neked vagy neki volt igaza, de nem várhatod el hogy kiugorjon a bőréből, ha szerinte még nem vagy elég érett. Ettől még nem biztos, hogy a döntésed rossz, és nem vagy érett egy gyerekre. Viszont azt se feledd el, hogy anyukád valószínűleg nagyon is jól ismer, és lehet neki van igaza. Ha megszületik a baba biztos ki kell hagynod legalább egy félévet, tehát nem 2 év van hátra a főiskoládból, ezt is vedd figyelembe. Egy friss diplomást gyerekkel szintén kevesen alkalmaznak, mivel a gyerekek "mindig" betegek. Azért mert anyukád ezeket mind átlátja és nagyon aggódik nem csak a te jövőd, de a baba, sőt a saját jövője miatt is még nem lesz gonosz, és nem kéne mindenért őt hibáztatni. Ha igaza lesz, ha szükséged lesz rá mihez kezdesz, ha elvágod magad nála? Beszéld meg vele, hogy hát ez van, gyerek lesz és kész, de őt nem akarod elveszíteni, mert szükséged van rá, hisz ő az anyád. Szépen lassan talán megenyhül, ha látja, hogy próbálod megérteni és igyekszel hallgatni rá.
2011. júl. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
88%

Szia!


Az első babánál meglepődött ugyan, de nagyon örült. Mindketten dolgoztunk akkor a párommal, én otthagytam az egyetemet, 21 éves voltam, mikor született a baba, de terveztük őt. Egy szobás önkormányzati lakásban laktunk és lakunk azóta is.


Aztán most decemberben párom elvesztette az állását, fél évig munkanélküli volt, minden tartalékunkat feléltük. Aztán végre talált munkát, de addigra lett egy kis tartozásunk anyu felé. És kiderült, hogy védekezés ellenére ott a tesó a pocakomban. Bevallom, törtük a fejünk, hogy mi legyen, de igazából feleslegesen, mert mindketten tudtuk, hogy marad a pici, akárhogyan is lesz. Lehet, hogy van aki nem tart minket normálisnak, de mi így döntöttünk és nem tudtam volna magam túltenni a megszakításon. Mikor anyu megtudta, totál kiakadt. Rettentő rosszul esett, nagyon sokat sírtam miatta. De mostanra megbékélt, hagytam, hogy megeméssze a dolgokat és nem hoztam szóba a terhességet, csak amikor már rákérdezett. A kapcsolatunk újra a régi és anyagilag is rendbe jöttünk.

2011. júl. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Friss diplomásként amúgy is alig van munka,most várjunk addig? ha meg van,akkor azért nem mersz szülni,mert akkor kiraknak.
2011. júl. 12. 17:57
 19/25 anonim ***** válasza:
73%

Hát, csajszi, nem túl rózsás a helyzeted. Nem akarlak szapulni, nincs is értelme, a te életed, a te döntésed. Azt sem tudhatjuk, hogy valójában milyen vagy. Az én környezetemben minden 22 éves csaj nagyon gyerek még. Ellenben én is 22 évesen mentem férjhez és úgy éreztem, képes lennék megváltani a világot. nem tudhatom, melyik kategória vagy, hisz nem ismerlek. Ellenben azt nem értem, hogy ha anyukád és a párod ennyire nem szimpatizálják egymást, akkor miért erőltetitek az együttélést? Mazochista hajlamod van és mártírt akarsz csinálni magadból, aki két fél között őrlődik?

Szóval, ha így döntöttél (párt választottál, megtartod a babát), akkor légy erős és állj a sarkadra. Először is költözzetek el és mutasd meg anyukádnak, ország-világnak, nekünk, hogy el tudod magatokat látni és érett, talpraesett, felelősségtudó lány vagy. Ha ez meglesz, senki sem fogja kétségbevonni, hogy miért most jött a baba. A párodról csak annyit, hogy nem értem, 32 évesen, férfiereje és öntudata teljében hogy bír az anyós szoknyája mellett ülni. Az én 32 éves férjem már kiborult volna. Bár én azt sem értem, 40 éves férfiember hogy tűri, hogy az anyósáékkal lakik (de ez most nem vitatéma).

Kérdésedre válaszolva nekünk már van egy babánk, úton a második, de még nem mertem elmondani anyukámnak, mert építkezünk és hülyének fog nézni. De: ha megunom a kioktatását, leteszem a telefont és csend lesz. Ezért jó külön élni:)

2011. júl. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
77%
utolsó vagyok! Csak még annyit, hogy közel sem mindegy, hogy főzöl, mosol, vasalsz, közben eljársz órákra és addig vigyáz rá anyukád nálatok, ha hazajöttél, akkor meg hazamegy, vagy reggeltől estig a nyakába sózol egy babát, hogy te tanulhass. Na, most fogsz majd megtanulni buszon, villamoson, hajnalban meg éjszaka tanulni! Mert a házat el kell látni. Éjjel kettőkor lefeküdni a tanuás után és hajnali 3-kor kelni, mert szoptatni kell. Ha gyermeket vállalsz most, akkor ezekkel is számolj. Mi, válaszolók már tapasztalatból beszélünk, ne hurrogj le minket. Én is diplomáztam kisgyerek mellett.
2011. júl. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!