Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák! Én az sztk-ba járok...

Kismamák! Én az sztk-ba járok terhesgondozásra, igaz más tapasztalatom nincs, de nekem különös, hogy a terhesgondozáson csak beutalókat adnak, súlyt- és vérnyomást mérnek! Ez így tuti jó?

Figyelt kérdés
Elvagyok keseredve, még pecsétet se nyom a kiskönyvembe nem is ír bele semmit,azt se mondja mikor menjek hozzá legközelebb,az aszisztenst megkérdeztem és ő mondta h "ez egy terhesgondozás itt nincs semmi vizsgálat,majd a 36. héttől van vmi .." Nállatok is így van?
2009. márc. 31. 14:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

üdv, nekem ha van valami panaszom, akkor beküld a dokihoz, amúgy csak asszisztenssel beszélek, vadul töltögeti a kis könyvemet, beutalót ad, vérnyomást, súlyt mér.

Havonta egyszer felkeresem a dokimat a rendelésén, akkor leellenőrzi a méhszájam, ezen felül sok más vizsgálatot nem tudnak csinálni, meg nem nagyon kell. 24hetes kor felett hallgathatnak szívhangot, de ennyi. Utána a 36-37. héttől megy majd az NST meg a többszöri méhszáj ellenőrizgetés. Nálunk így megy.

2009. márc. 31. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez igen érdekes, tényleg! Én is sztkba járok, de én havonta megyek, és mindig, minden egyes alkalommal megvizsgálnak. Van vérnyomás, és súlymérés, de emellett uh-ot is csinál a doki, hiszen másképp honnan tudnánk, hogy minden rendben van e!!?? Szerintem sürgősen menj valahová máshohvá, mert az amit írtál, hogy a 36.héttől van vizsgálat csak, az nem igaz!!!!!! Az első pillanattól fogva van, 3-4hetente!! Engem még kontrollra is visszarendel, ha sokáig nem kell mennem! Menj máshová, semmiképp ne maradj itt!!!!
2009. márc. 31. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nálunk is hasonló az SzTK-s terhesgondozás, csak nálunk a védőnők is ott vannak. Ők nézik a vizeletet gyorsteszttel, súlyt, vérnyomást mérnek, szívhangot hallgatnak. A doki csak annyit kérdez, hogy van-re valami panasz, meg kell-e beutaló, esetleg írjon-e valami receptet..a pecsétet is ő adja. A kiskönyvbe ő semmit nem ír, csak a védőnő, de a doki megnézi az eredményeket. A védőnők írják meg a beutalókat, a doki csak aláírja... Ezek miatt a dolgok miatt bizony én eléggé hanyagoltam a terhesgondozásokon való részvételt, csak a 4 pecsét miatt mentem.. Volt fogadott orvosom, hozzá jártam rendszeresen.
2009. márc. 31. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Én is SZTk-ba jártam végig,havonta egyszer kellett menni.Vérnyomást,sulyt mért a védőnő,meg megnézte a vizeletet utána a doki megvizsgált,szivhangot hallgatott,beleirt a kiskönyvbe.36.-dik héttöl volt nst hetente egyszer.Minden doki ilyen vagy csak az akihez jársz? Érdeklödj körbe aztán cserélj dokit.Azért ennyire lazán ne kezelje a dolgokat,így honnan tudja,hogy pl. a méhszáj rendbe van stb.
2009. márc. 31. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! Sajnos magándokira nincs pénzem,de mivel fogadott dokim sincs akkor pofátlanul bejelentkezek a holnapi nap egy nőgyógyászati vizsgálatra. És szólok a védőnőnek is,hogy mi a helyzet! De az elmaradt pecsétekkel mi lesz?:S
2009. márc. 31. 15:02
 6/14 anonim ***** válasza:
Én csak a vérvételes beutalóért megyek a kórházba, pecsét, beutaló és viszont látásra. Mivel van magándokim, azt mondta az ügyeles doki az sztk-ban, ha panasza van mondja neki... Érdekes! Hát ezt is elmondtam neki, mert ő lesz a szülészem abban a kórházban. Nagyokat nyelt... :-) Szerintem kicsit többet kéne foglalkozni az emberrel, nem?
2009. márc. 31. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
A pecsétek miatt ne aggódj, összesen 4 kell az egész várandósság alatt. Egyébként én is fogadott dokiról írtam mint magándoki.
2009. márc. 31. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én is SZTK-ba jártam terhesgondozásra és elég sűrűn mert veszélyeztetett terhes voltam!!!Szinte minden héten!!Nekem mindig pecsételtek sőt sokat egy külön lapot kapcsoltak a kiskönyvhöz a terhességem végére azon is tele lett pecséttel mindkét oldal!!!!De ezt nem értem mert kötelességük pecsételni hiszen ahányszor mész súlyt és vérnyomást mérni azt bekell írni a kiskönyvbe és lepecsételni!!!
2009. márc. 31. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Területenként eltérő lehet a "gondozás világa". Nekem pl a védőnő és a fogadott orvosom töltögeti a kiskönyvemet, pecsétet csak az utóbbi nyom, merthogy ugye a védőnőnek olyan nincs, nem is lehet. Egyedüli tapasztalatom az SZTKs rendelésről a kötelező UHok kapcsán van, hát elkeserítő.

Nálunk minden nap más van beosztva a rendelőbe, esetleg nálatok is így lehet?! Akkor próbálj ki más dokit, a kartonozóban biztos meg tudják mondani, adott napon ki rendel!

2009. márc. 31. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Esküszöm,hogy az a szerencse,hogy máshová járok védőnőhöz,Uh-ra,terhesgondozásra és nem fogadott doki ez a pasi. Pedig, úgy válaszottam ki,hogy rákerestem fórumokon a nevére és dicsérték,meg ajánlották.Jól befürödtem vele.. most kerestem itt rá h mi a helyzett a kiskönyves pecséttel,és olyat írtak,hogy már nem kell számolgatni nagyon a pecsétet,hanem a szüléskor kiad egy papírt és lepecsételi meg ráírja hogy rendszeresen jártam a gondozásra! Végülis a papírokat gyűjöm amit kiad a kezeközül... igazolni tudom,hogy megjelentem!
2009. márc. 31. 15:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!