Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet baj? Vizesedem, kicsit...

Lehet baj? Vizesedem, kicsit magas is a vérnyomásom.

Figyelt kérdés

A vérnyomásom most 128/79, egész terhességem alatt 124 felett volt, sőt volt már 140 is, mondhatni 125-135 között ingadozik.

Pár napja kezdtem vizesedni, a lábam alig fér bele a cipőimbe, szandáljaimba, már csak papucsot tudok felvenni. De nem olyan drasztikus. A súlyom nem növekszik, sőt egy hét alatt fogytam fél kg-ot.

Dokihoz holnapra van időpontom, a védőnőm pedig soha nem mond semmit, ezt már megszoktam. De már furdalja az oldalam a kíváncsiság, hogy lehet-e baj ebből a viszonylag magas vérnyomásból és a vizes bokáimból és lábfejeimből?

Sót alig fogyasztok, nem sózok semmit.

35 hetes vagyok.


2011. júl. 14. 09:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Ilyen korban már normális a vizesedés. Ha a kezed, karod, és a lábszárad, arcod is elkezd dagadni akkor menj be a kórházba, de a lábfej, és a kézfej dagadása normális. Ha reggelre lemegy a dagadás akkor nincs nagy probléma. Ez a vérnyomás nem oylan magas, főleg ha alapból sem volt 120/60.


A védőnő elvileg meg tudja nézni van-e fehérje a vizeletben. Ha lehet kémcsöves teszttel, mert a tesztcsík sokszor adhat álpozitív eredményt, főleg ha nem otthonról viszel középsugaras vizeletet. Kérd a védőnődtől a vizsgálatot. Ha ő nem csinálja meg, és aggódsz, a kórházban ahol az Nst-t csinálják, tuti meg tudják nézni.


Mérd a vérnyomásod ha több mérésen keresztül 140 felé megy, akkor azért mindenképp beszélj az orvosoddal, és nézzetek fehérjét, de 99% hogy nem lesz gond. Igyál sok vizet, és sétálj, az segít a vizesedésen. További jó babavárást, és szép szülést.

2011. júl. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ezzel a vérnyomással nincsen gond. A toxémia magas vérnyomás (140/90 feletti), fehérjevizelés és testszerte ödémásodás együtt. Az, hogy egyszer-egyszer mérsz egy 140-eset nem jelent toxémiát. Ilyen bárkivel megesik, ha terhes, ha nem.

Már csak pár heted van a szülésig, bármi is történjen nem lesz gond. Akkor sem lenne, ha most születne meg. Nyugi!

2011. júl. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!