Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » El vagyok keseredve. Ugye nem...

El vagyok keseredve. Ugye nem lesz baj? 35 hetes vagyok

Figyelt kérdés

32 hetesen többnek látták a magzatvizet, de semmi rendellenességet nem találtak. Majd két hét múlva 34 hetesen vissza hivott az orvosom, és ismét nagyon sok a magzat viz. Állitólag nagy a baba most a héten 2310gr-ot mértek. Mivel alacsony vagyok 152cm azt mondta a dokim, hogy lehet császározni kell majd, a baba nagysága miatt.

Kinek volt már császározása? Ugy félek :(


2011. júl. 16. 07:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

szia!

én 2 hónapja szültem másodszorra császárral.

nekem simának indult,de mivel nem tágultam és alig volt szívhang így inkább vágtak.

Elhiszem,hogy félsz,de gondolj arra ez most a baba érdekében törénik. Egyébként maga a műtét hamar megvan és nem fogsz semmit érezni.másnap fájni fog,de kérhetsz fájdalomcsillapítót.a műtét utáni 3.napon meg már egyre jobban voltam

Nyugi veled is minden rendben lesz!

2011. júl. 16. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy alacsony vagy, még nem kell császározni, söt ha nagy a baba akkor sem. (én 150 cm vagyok és több gyereket is szültem simán, pedig nem voltak kicsik).

Az UH-mérések meg igen sokat csalhatnak, van, akinek óriási babát mértek és alig lett több, mint 2,5 kg, van, akinek picit és 4 kg feletti lett.

Elöre ne idegeskedj, ha nem muszáj, akkor nem fognak császározni, ha meg szükséges, akkor igen. De ma már ez rutindolog, félned nem kell.

2011. júl. 16. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ne aggódj!

A több magzatvíz és a nagy baba miatt megnézték a cukrodat? Mindkettőt okozhatja, ha picit magasabb.

156 cm vagyok, az első gyereket simán szültem, 3400 g volt, de a dokinak segíteni kellett kézzel a kitolásnál. Nem mondom, hogy gond volt, vagy nem bírtam ki, akkor éppen pont nem is érdekelt, hogy nyomott egyet a pocakon. XD

A második császár lett, 3880 g, bár más okból, nem azért, mert nagy lett volna a medencémhez.

Semmi rosszat nem tudok igazán mondani. Maga az érzéstelenítés max kellemetlen, a vágást meg a varrást nem is érzed. Első két nap azt fogod gondolni, soha többé nem tudsz egyedül kimászni az ágyból. A negyedik napon már kutya bajod, a varratszedésre pedig beheged.

Nekem nem volt fejfájásom se epi után, és nem fájt a vágás helye sem. Még fájdalomcsillapítóra se igen volt szükségem.

A szoptatást is megoldottuk, a második gyerek 15 hós koráig cicizett.


A szobatársamnál megindult a szülés, végigvajjúdta szegény az éjszakát, és dél körül értek volna a végére. Neki csak ekkor derült ki, hogy nem fér ki a baba, elakadt, de 5perc múlva a kezében fogta. Na ez a szívás: vajjúdni, végigcsinálni az összes fájdalmat, megkapni a gátvágást, és a végén még császározzák is. Hidd el, sokkal jobban jársz, ha az orvosod nem kockáztat, és megcsászároznak. :)

A baba nagy lesz, erős és egészséges.


Mondanám, hogy egy év múlva már csak a heg emlékeztet az egészre, de nekem az se látszik, csak egy vékonyka vonal, ha valaki nagyon keresi, megtalálja.


Nyugi!!!

2011. júl. 16. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

4310 grammos baba és 58 centi! Sima szülésnek indult de a fiam nem csúszott le sehogy a szülőcsatornába így császároztak!

Fáslit vigyél magaddal! Ágyvégébe megkötni és azzal felhúzni magad! Ne félj!

Nekem igazából nem fájt csak az első felülés, után meg égett kegyetlenül! De hatalmas fájdalmaim nem voltak! Könnyebben mozogtam mint a gátmetszéses anyukák! Folyamatosan kergettek vissza a dokik meg a nővérek a szobába!

Ne hagyd el magad! Ennyi a lényeg!


Amúgy ami vicces! Köldökig teljesen érzéketlen a hasam, ha megvakarom a hasam a lábujjamban érzem hogy csikiz :D 16 hónapja volt a műtétem de vannak még vicces dolgok! Majd ha lemegy rólad az első sokk akkor jókat röhögsz majd! Ne stresszeld magad! nem lesz baj! ÉLvezd az utolsó pár heted terhesen mert a császár után 2 évet ajánlanak a két baba között ha szeretnétek még egyet!

2011. júl. 16. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem 5 hete volt császárom. Túlhordtam a fiam, indították voln,a de belekakilt a vízbe, és ezért császároztak. Nagyon be voltam ijedve, szó szerint remegtem egyfolytában. (még a műtét után is 3 órán keresztül) Viszont a műtétben semmi extra nincs. kb 20-30 perc. Fájni akkor nem fáj, csak érzed hogy matatnak, de szerintem az sem olyan vészes. Mellettem végig ott állt a szülésznő, és mondta, hogy mi történik, vagy ha nem, akkor én kérdeztem. Utána az első felállás nagyon sz@r, de túlélhető. Én napról napra egyre jobban voltam, 1-2 nap a hasam fájt nagyon, aztán már csak kellemetlen volt, ahogy húzódott a varrat. De én is könnyebben mozogtam, mint a gátmetszésesek. Ne félj! Gondolj arra, hogy mind a kettőtök érdekében van ez. Sok sikert!
2011. júl. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
szia!nekem most július 5.én volt császármetszésem.első baba és kisfiam van.nekem reggel 8kor elfolyt a magzatvizem de fájásaim csak 10 órától voltak.mivel semmi ne tágultam így 2kor bevittek a műtőbe és megcsászároztak.ne félj tőle semmit nem érzel.a császározás nem fáj még csak nem is kellemetlen.kedden műtöttek vasárnap jöhettünk haza.a babám egészséges és legalább nem nyomódott mint a természetes szülésnél.én nem bánom hogy császároztak.ja amúgy a gerincembe kaptam érzéstelenítőt de azt sem éreztem.:)pedig sokan azt mondják hogy fáj de ne hidd el.:)műtét után 8óráig nem szabad felkelni az ágyból és nem emelgetheted a fejed mert akkor nagyon fog fájni a fejed.ilyenkor egy megőrző szobába vagy ahol állandóan figyelnek,kekszet azt ehetsz és nagyon sok vizet kell innod.engem délután 3kor hoztak ki a műtőből és másnap reggel jött az ápoló és segített felülni az ágyra és utánna felállni.ez egy kicsit nehéz és fájdalmas,de muszály egy kicsit járkálni.aztán visszafeküdhetsz és ha úgy érzed már magadtól is járkálhatsz.később átkerültem egy másik szobába ahol ketten voltunk.mindig jött a doki is és kérdezte hogy mi újság hogy vagyok.az első két nap nehéz de utánna már könnyű.engem vasárnap engedtek haza de már szombaton semmi bajom nem volt,simán kiszálltam az ágyból stb.minden reggel meg este kaptam a fenekembe méhösszehúzó injekciót,amit nem is bántam de az sem fájt.ha bármi kérdésed van írj nyugodtam.amúgy én nyíregyházán szültem
2011. júl. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
sziasztok. köszönöm a kommenteket. Én Debrecenben fogok szülni, már nagyon félek, de nagyon várom.
2011. júl. 19. 09:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!