Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy van ez? Van egy porckoron...

Hogy van ez? Van egy porckorongsérvem már 6 éve a derekamon. Ez mennyiben befolyásolja a szülést? Lehet erőlködni, s az érzéstelenítőt kapni? van hasonló helyzetű kismama? 26 hetes pocakos

Figyelt kérdés
2009. ápr. 1. 22:30
 1/4 anonim ***** válasza:
szia nekem a nyaki 4 es csigolyámon van sérv és simán szültem.
2009. ápr. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem is sérvem van, 7 éve mutatták ki a lumbális 4-5-ös csigolyán, tehát pont a deréktájon. Én rendszeresen járok neurológushoz és reumatológushoz kontrollra emiatt, így mielőtt a kisfiamat szültem a nőgyógyászom is azt javasolta, hogy kérjem ki az orvosaim véleményét javasolják-e a sima szülést. Elmentem mind a kettőhöz, és mindkettő azt mondta, hogy nem látja akadályát a sima szülésnek. Az epidurált viszont egyik sem javasolta. Ugyanis ha netán a szülés közben nagyon elkezdene fájni a derekad, vagy valami baj történne a gerincen akkor nem éreznéd és nem tudnál szólni a dokinak, hogy valami baj van.

Úgyhogy végül simán szültem epidurál nélkül, és nem történt semmi baj. És a szülés óta sem fáj jobban vagy többet a derekam mint azelőtt.

2009. ápr. 2. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem is van porckorong sérvem a derekamban.Legalább 8 éve.Én rendszeresen jártam úszni,még terhesen is ameddig lehetett.Ezenkívül bioptron lámpát használok rá.Terhesen minden este meglámpáztam és teljesen jól bírtam,pedig 14 kg híztam.Természetes szülésem volt,eszembe se jutott fájdalomcsillapítót kérni!
2009. ápr. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Ne aggódj! Ha 6 éve van ágyéki gerincsérved, együtt élsz vele, és komolyabban nem akadályoz, akkor a szülés sem fog megterhelést okozni számodra!


A szülőpozíció teljesen biztonságos a gerinc szempontjából, sokkal fontosabbnak tartom, hogy a szülés után jól karban tartsd a hátad, mert a terhesség hormonhatásai miatt fellazult szövetek egy kicsit sérülékenyebbek! ( szülés közben nem tudsz ártani a sérvednek, de az egyre nehezedő baba emelgetésével már nagyon is!) A www.porckorong.hu-n egy csomó infót találsz, hogy hogyan kell emelni, vagy pl. hogy mit érdemes sportolni a sérvvel a szülés után!

2010. jún. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!