Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van jelentősége, ha 5-6 nap...

Van jelentősége, ha 5-6 nap különbséggel számoljuk a terhességi heteket a védőnőmmel?

Figyelt kérdés

Október 23-án volt az utolsó mensim (28napos ciklus), július 30-ra vagyok kiírva. Szerintem ma vagyok 38+1, de holnap (hétfőn) már 39hetesként kell NST-re mennem. A védőnő a hétfői nappal már kezdi a következő hetet, ezt írja mindenhova, így küld vizsgálatokra, stb.. Rákérdeztem, szerinte nincs jelentősége ennek a pár nap különbségnek.


Általánosságban a szülés várható napja 40+0 vagy 41+0? Vagy ki hogy számolja? Mikortól számolják túlhordásnak?

(Első gyermekem a kiírt időpont előtt 4 nappal született, azt írták a papírokra, hogy a 39.héten. Most, ha ugyanígy szülök, akkor az már a 40. hét.)


Foglalkozzak ezzel egyáltalán vagy nem fog számítani a további vizsgálatoknál, szülésnél? (Nincs fogadott orvosom.)


2011. júl. 17. 16:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Jelenleg a 39. hétben vagy, elkezdted ezt a hetet.

NST-e ilyenkor már zokás járni,ebből a szempontból a dolognak nincsen jelentőssége.


A kérdés inkább az,hogy az orvosod aki gondozni szokott (nem baj ha nem fogadott) az hoyg számol,mert max akkor van jelentőssége,amikor túlhordod a babát.


Ha szülszbizonyára tudod,hoyg nem a védőnő fogja kitölteni a papírodat,hoyg mikor született a baba,hanem a kórházban fog ez megtörténni,ahol meg lesz adva az utolsó menstruációd, ott lesz a kiskönyved.


A szülés várható időpontja 40+0,tehát minden nap túlhordásnak számít innentől,menstruáció alapján.


Amikor te mondjuk 40+2 leszel, akkro a védőnőd szerint 41 hetes (de szerintem úgy érti,hogy abbana hétben vagy).


Hogy meddig engednek túlhordani,az meg nem a védőnőn múlik,hanem a kórházon.

2011. júl. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy a doki hogy értelmezi a heteket, betöltött v. megkezdett. Kérdezi vizsgálat előtt, hány hetes? Én meg mondom azt, amit a védőnő számolt. Így ehét szerdán 38hetesként UH-ozott meg, holnap 39hetes NST-t fog kiértékelni...

Lehet, tisztázom én a dokival jövőhéten ezeket a dolgokat, nehogy félreértés essék :)


Köszi a segítségedet!!

2011. júl. 17. 17:38
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is pontosan okt.23-án volt az utolsó mensim, és júli 30-ra vagyok kiírva. :-)

Elvileg szerintem tegnap kezdtük a 38.-ik hetet, az én orvosom így számolja, jövő hét szombaton kezdjük a 39.-et.

Hol fogsz szülni?

2011. júl. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

:-) Igen, én is így számolok. Majd mondom a dokinak is.

Miskolcon fogok szülni. És te? Hogy érzed magad?

2011. júl. 17. 20:25
 5/10 anonim ***** válasza:

Sokan tevedesben vannak.

Tulhordasrol akkor beszelunk, ha a terhesseg 42. betoltott heteig nem szuletik meg a baba. Ekkor mar mindenkeppen inditjak, tovabb nem varnak.

40. het betoltese utan TERMINUS TULLEPESrol beszelunk, ami nem tulhordas es egy normalis jelenseg, tekintve, hogy a kerek 40 het nem 100%, a szules varhato datuma a kerek 40 het, de a babak ahhoz kepest leggyakrabban plusz/minus ket heten belul szuletnek. Tehat ha minden jo, akkor 39 hetesen epp olyan normalis dolog szulni, mint 41 hetesen.

Csak a kismamak stresszelik jobban magukat, ha nem jon a baba a 40. hetig, mert az utolso napokban mar szinte mindenki turelmetlen es szeretne szulni.

Az pedig orvostol fugg, hogy mennyit var. Van doki, aki mar betoltott 40 hetesen korhazba fektet es inditani probal, van, aki 41 hetet is megvarja, csak nst-re kell jarni naponta (ahol azt nezik a szivmukodes, valamint a magzatmozgas, osszehuzodasok miatti szivmukodes kulonbsege alapjan, hogy a baba allapota, ellatottsaga jo-e. Az eros ingadozasbol, vagy nem megfelelo reagalasbol arra lehet kovetkeztetni, hogy a lepennyel gond van).

2011. júl. 18. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én Pesten szülök, első babám, két évet vártunk rá...

Jól vagyok egyébként, bár ez a meleg kikészít, alig várom a szerdai lehűlést :-)

Kíváncsian várom, hogy kivárja-e a 30.-ikát, bár azt mondják az első általában később jön mint előbb, viszont elvileg nagy babára számíthatunk, a 37.-ik héten a becsült súlya 3600gr volt :-)

Te, hogy viseled?!

2011. júl. 18. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Rákérdeztem az NST-n, és azt mondták, rosszul számol a védőnő, mindig a már betöltött hét számít, tehát 38 hetes vagyok. Át is írták a leleteimet. Most két hétig leszek akkor 38 hetes :)

Köszi a 08:30-asnak is a választ!


Elég sokat keményedik a hasam, jóslóim is sűrűn vannak, ez elég kellemetlen. Első terhességemnél még keményedésem sem volt, azt sem tudtam mi az. Meg ez a meleg... De máskülönben jól vagyok, vagyunk. Kisfiam 3900g-mal született, úgy néz ki, most sem lesz kicsi a babám nekem sem.


Légyszi írd már majd meg, hogy mi van veletek :) Én is írok. Kívánok minden jót Nektek!

2011. júl. 18. 19:54
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Remélem olvasod!! Egy napra voltunk ki írva július 30-ra.

Mi van veletek? Mikor született meg végül a babád?! Jól vagytok?

2011. dec. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Szia! Képzeld, 20-án reggel úgy ébredtem, hogy rendszeres fájásaim vannak, aztán délelőtt elmúltak. Délután újra éreztem a kis fájásokat, amik egyre sűrűbben jöttek, de nem fájt annyira. Este 11-ig húztam itthon, bementünk a kórházba, és fél 2-re meg is született a kislányom! A végén nagyon felpörögtek az események. Csodálatos élmény volt! Gyors lefolyású, komplikációmentes, kedves, lelkiismeretes dokival, szülésznővel.

Azóta is jól vagyunk, szépen fejlődik a kincsem, képzeld, már kint van két foga! :-) Egy hónapja jött ki. Szopizik, de már kóstoltatom vele az üveges babakajákat, estére elég lapos már a cicim, úgyhogy ha adom a kaját neki uzsira, akkor este tele tudja magát szopizni, így nyugodtabban alszik éjszaka, csak hajnalban ébred újra.

És Ti hogy vagytok? Mikor született meg a babád?

2012. jan. 4. 21:47
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Gratulálok Nektek :-)

Nekem 27-én este felé kezdődtek a 10perces keményedések,lefeküdtem aludni, de hajnalban felébredtem, mert addigra fájtak is rendesen. Délelőtt lezuhanyoztam, nem akartam elhinni, hogy ebből szülés lesz, de mondtam a páromnak nincs mese be indulni kell...

Délre értünk be a kórházba, addigra 3újjnyira ki voltam tágulva, háromra ért be a dokim, 3óra 20kor burkot repesztett, 16 kor mondta nyomni kéne, hát nyomtam :-)

16óra 15 perckor született meg a kisfiam 3970gr, és 57cm-vel!! Fájdalomcsillapítás nélkül, életem egyik meghatározó eseménye volt :-)


Azóta jól vagyunk mis is, már 8kiló, neki is 2foga van már, anyatejes baba ő is, karácsonykor kezdtem a kóstoltatást, a gyümiket délelőtt eszi, de csak fél üveggel szóval utána még cicizik, az uzsit váltottam ki neki tejpéppel, és sinlaccal, hogy estére nekem is legyen tejem :-)

Most próbálom leszoktatni az éjszakai szopiról, kb egy hete, mindig éjfélkor és háromkor ébred, nem adok neki cicit csak simogatom, kicsit nehezebben, de vissza alszik, reméljük megszokja és nem fog majd ébredni, mert elég hull vagyok :-)

2012. jan. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!