Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan kismama aki...

Van itt olyan kismama aki több hét fekvésre lett ítélve?

Figyelt kérdés
Mennyi ideig kellett betartani a kímélő üzemmódot? Hogy bírtátok? Ki intézte a háztartást addig?
2011. júl. 18. 11:12
 1/8 A kérdező kommentje:

Én 5 hete fekszem de már nagyon rossz. Fáj mindenem, unatkozom, ráadásul a párom szinte semmit nem segít itthon úgyhogy csak egyre nő a kosz... Nem tudom mit csináljak...

37+3hkm

2011. júl. 18. 11:14
 2/8 anita0802 ***** válasza:
nálam dettó én is 5 hete fekszem és még nem tudom meddig nálam pici lepényleválás volt a 17. héten olyannal ijesztgetnek hogy lehet végig feküdnöm kell nem tudom hogy fogom kibírni ép ésszel melegem is van unatkozom egész nap egyedül vagyok a háztartás egy káosz a fekvéstől fáj a hátam és még vizesedni is elkezdtem egy hete. neked miért kell feküdnöd?
2011. júl. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Már elmúltál 37 hetes, miért kell még feküdni?

Nekem egy hónapot kellett, a 32. héttől a 36.-ig, kinyílt méhszáj miatt.Hát elég nehezen viseltem, de betartottam, mert nem akartam hamarabb szülni.De a 36. héten felkelhettem, mert akkor már akár meg is indulhat a szülés(doki mondta), persze minél tovább marad pocakban annál j obb.Nekünk első baba volt, és kicsi lakás.Férjem néha föltakarított, de sok kosz nem volt.Nyár volt ráadásul.Főzni anyukám főzött.

Párod miért nem segít?És miért kell feküdni?Meddig, szülésig?

2011. júl. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

nekem kéne, csak épp nem tudom megoldani. egyetlen segítő rokon aki szóba jöhet, anyósom, ő jön, de messziről, itt volt 2 hete 5 napot, most megint jött egy hétre. közben elmentünk üdülni is...gond csak, hogy van még mellette egy 2,5 éves kislányom, nem tudok egész nap feküdni. a férjem takarít, de egyebet én, ő dolgozik napközben .

amúgy nekem megrövidült a méhnyak, már 3 hete is 1 ujjnyi volt, most szintén, a méhszáj szerencsére még zárt, szombaton kezdtem a 34. hetet. szóval amellett h iygekszem kevésbé izegni mozogni, ide oda kell menni, meg a kislányom....szóval én csak imádkozom. ja meg szedem a magnéziumot.

2011. júl. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Nikolett0404 válasza:

Szia! Én sem értem miért nem kellhetsz már fel. Én a 30. héttől kezdve vagyok fekvésre ítélve, mert C2110-es a méhszájam, és nem szeretnék koraszülött babát. De nem nagyon bírok magammal. Én ugyanúgy megfőzök 2 naponta valami egy tál ételt, és össze is pakolok, mosogatok. DE a porszívózás, felmosás a páromra maradt. Tisztaság mániás a drágám, és el sem tudná viselni maga körül a koszt, ezért szó nélkül megcsinálja amit én nem.

Jelenleg 34+1 vagyok, és még 2 hétig tart a pihenés magnézium kúrával. Utána szabad a pálya...

Ami az unatkozást illeti én még tavasszal bevállaltam nyárra egy kis szellemi melót. Így legalább muszáj időre megcsinálnom, és a fekvés sem annyira nyűg, mert a laptop mellet teljesen mindegy, hogy ülsz, vagy fekszel.

Remélem mindenkinek megéri ez a kis az áldozat, és gyönyörű, egészséges babát hoz majd a világra, persze csak akkor, ha eljött az ideje! :)

2011. júl. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
32. héten beindult a szülés és csak elég nehezen tudták leállítani, aztán másnap megint. Azóta nyitva van a méhszájam kb 2 ujjnyira és napi 3x2 Magnerotot is szedek. A dokim azt mondta, hogy még egy hétig legalább fekvés és a magnéziumot se hagyjam abba még. Nekem is fáj a hátam már a sok fekvéstől és vizesedek is egy ideje. A párom azért nem segít mert egyszerűen lusta. Heti 3 napot dolgozik mert biztonsági őr szóval ideje lenne de azon kívül, hogy heti 1x elmosogat meg néha bepakolja a mosógépet nem csinál semmit. Ja és ha kifogy a kaja akkor elmegy bevásárolni, kb másfél hetente. Még az ingét is nekem kell kivasalni reggelente (negyed 6-kor). Mirelit és étteremből rendelt kaján élünk de már nagyon unom. Asszem még várok pár napot aztán lesz ami lesz de abbahagyom a fekvést, főzök valamit és kitakarítok. Ha meg ettől beindulna a szülés már akkor sem lehetne semmi gond... Köszönöm az eddigi és várom a további válaszokat is!
2011. júl. 18. 15:07
 7/8 Anikó1985 ***** válasza:

Ne haragudj, nem kritizálni szeretnék,de úgy gondolom, ha fontos az apának a pici és te, akkor meg kéne tennie értetek mindent. Én nem tudnám elképzelni fekve életem,egy kicsit tisztaság mániás vagyok, remélem nem vár rám ilyesmi :)

Még csak a 7. hétben vagyok.

2011. júl. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Nikolett0404 válasza:

Anikó 1985-nek kívánom teljes szívemből, hogy neki NE kelljen feküdni. Szerintem a válaszolók egyike sem így tervezte. Én sem . :(

Végig akartam dolgozni a tanévet, ugyanis tanár vagyok, de a 26. héten már csak C2000-es méhszájam volt, és a tanév vége előtt 3 héttel kiírattam magam, hogy pihenjek (orvosi javallatra). De vagányan visszamentem érettségiztetni. Három hét pihenés után két nap folyamatos ülés a 30 fokos panel iskolában meghozta a fent leírt eredményt.

Tehát komolyan kell venni!!!

Kedves kérdező bírd ki ezt a kicsit! Szurkolok neked! Jó egészséget nektek!

2011. júl. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!