Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a véleményetek? Őszintén...

Mi a véleményetek? Őszintén szólva kinyílik a bicska a zsebemben.

Figyelt kérdés

[link]

Nem vagyok abortusz-párti, sőt! De hogy azok sem vetethetik el majd a gyereküket Lo.-ban, akiket megerőszakolnak, vagy akiknek a magzata fogyatékos, ez borzasztó.


2011. júl. 20. 13:56
 1/10 anonim ***** válasza:
40%

az orvosok csak három esetben végezhetik el: ha az anya egészségét veszélyezteti a terhesség, ha a gyermek bűncselekmény során fogant, vagy ha a magzat súlyos fejlődési rendellenességeket mutat.


talán el kéne olvasni a cikket.

2011. júl. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
29%
Egyetértek a lengyelekkel.Magyarországon is be kellene vezetni.A Bibliában egyértelmű a parancs:"Ne ölj!"és ezt nem lehet semmiféle emberi magyarázattal félre érteni,vagy másképp értelmezni.Ugyan ez vonatkozik az eutanáziára is.
2011. júl. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%
Én sem vagyok abortusz párti de gondoljatok bele milyen érzés lenne megszülni egy erőszaktevő gyerekét vagy egy beteg gyermeket aki vagy meghalna vagy csak szenvedne. Nem lenne gonoszság ezt kérni egy nőtől hogy élje át az ilyesmit. Ráadásul ez a nők jogait is korlátozza bármilyen rossz is egy abortusz de egy nőnek joga van eldönteni hogy szül e gyermeket vagy sem és hogy mikor. Ezzel csak azt érik el hogy több lesz a meggyilkolt kukákba dobott csecsemők az illegális abortuszok száma. Hogy majd koszos sikátorokban pár ezer forintért fakanállal meg küllővel kapartassák el magukat és kapnak el valami betegséget. Aki nem akarja a babát az nem is fogja felnevelni törvény ide törvény oda.
2011. júl. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%

Én kétszer gyógyszer mellett,egyszer spirál mellett lettem terhes,abszolút nem jókor,nem tudtam volna felnevelni a babákat,ha megszülöm!Védekeztem,tehát nem szándékosan estem teherbe,de mindenkinek a meglévő gyerekeimnek is rossz lett volna,ha csak úgy felelősség nélkül szülök.

Úgyhogy ne ítéljük el azokat,akik úgy döntenek nem tartanak meg egy terhességet.Inkább minthogy utána kínlódjon az a gyerek!

Ne ítélj elsőre!!!!!!!!!

2011. júl. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

a cikkben leírják, hogy még ebben a 3 esetben is megakarják tagadni az abortuszt....

szigorítani, hogy semmilyen formában ne lehessen el végeztetni...


ez miért jó bárkinek is? az hogy 100-ból 10 beteg gyerek szülessen akit az állam fog eltartani mert nem tud majd tanulni, dolgozni... vagy a maradék 90-ből 5 aki büncselekményből fogant és az anyja nem neveli fel, otthonba adja szintén az állam neveli majd fel...


és az hogy lelkiismeretre hivatkozva nem írnak fel fogamzásgátló gyógyszereket....


vicc az egész


szerintem senki nem szeretne beteg gyermeket világra hozni...

már csak a gyermek miatt sem

2011. júl. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Számomra ebben a dologban az a gáz, hogy az abortuszt hiába tiltják törvények, ha sokan inkább feketén, nem steril környezetben mégis elmennek abortuszra! Egy ilyen törvénnyel nem csak azt érik el, hogy több legyen a gyerek, hanem azt is, hogy az abortusz fekete piaca is virágozzon.

Az emberek pedig nem véletlenül nem vállalják a gyerekeket, annak mindig van oka - egészségügyi, lelki stb. Úgyhogy nem biztos, hogy az országnak az a megoldás, hogy még több és több gyerek szülessen, akiket elhagynak a szüleik (és az állam tarthatja el őket), vagy nyomorban nevelik fel, vagy ütik-verik, mert nem akart gyerekről van szó...stb.

Régen sem volt abortusz, a nők meg köveket tettek a hasukra, hogy elmenjen a gyerek, vagy ki tudja még miket csináltak, és aztán mégis megszületettek a nem kívánt gyerekek, akinek testi-lelki fogyatékosságuk lett.

Hát akkor már inkább legális abortusz.

2011. júl. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Anyám, ez most nem a Bibliáról szól! Ne ölj? Teljesen igazad van, biztos nagy szeretetben fogja felnevelni a gyereket, aki azért született meg, mert megerőszakolták. Vagy mondok jobbat. Megszületik súlyosan fogyatékosan egy szegény asszony gyermeke, ezáltal halálra ítélve - hiszen egy szegény ember nem engedheti meg magának, hogy a legjobb kezelést biztosítsa a gyermekének, lehet, hogy orvoshoz sem jut el vele - így is meghal - akkor miért kellett mindkettejüknek szenvednie emiatt a hatszázezer nagyon okos aláíró miatt?


Én megtehetem, hogy felnevelem tisztességesen a gyermekem, és megadok neki mindent, amire szüksége van, még ha nem is csúcsmárkákat mindenből, de legalább nyugodt családi életet, de vannak kiszolgáltatott nők, akik ezt nem lennének képesek nyújtani még egy egészséges gyermeknek sem - mért kell őket még ezzel is büntetni? És ha illegális abortuszra mennek, ők is belehalhatnak. Na, akkor ki öl meg kit?

2011. júl. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Kedves első! Igen, el kell olvasni a cikket, de te ezt nem tetted meg, mert éppen arról szól, hogy ezt a 3 lehetőséget is elakarják vetni. :(
2011. júl. 20. 14:56
 9/10 A kérdező kommentje:
14,19-es: teljesen egyetértek. Nem értem, kinek milyen joga van dönteni a nő testéről-lelkéről, hogy kötelezhetnek majd arra bárkit, hogy megszülje az erőszakban fogant vagy fogyatékos gyereket. Döbbenetes.
2011. júl. 20. 14:59
 10/10 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó, nagyon igazad van. Ha a terhesség veszélyezteti az anyát, akkor sem veszik el, és nyilván virágzik majd az illegális műtét-piac...
2011. júl. 20. 15:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!