Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » őszintén kismamik. Akik május...

őszintén kismamik. Akik május 15ig vannak kiirva valamikorra, elgondolkoztatok azon h megindittatjátok a szülést ha minden rendben előbb a gyad-gyes változtatások miatt?

Figyelt kérdés
nem lehurrogást várok:)én nem fogom, de bevallom megfordult a fejemben.május 13ra vagyunk kiirva. mivel 2006óa folyamatos munkaviszonyom van bruttó 180e fizum szerencsére megkapom a tgyást, és a pici 2éves koráig a gyedet ha másjusban szülök akkor is.csak nem lesz az a 3ik év, a gyes.persze 28ezer ft-al nem lehet itthon maradni amugy sem, visszamennék akkor is dolgozni,de nem mindegy h még egy évig a fizud mellé kapsz e +(kb) 28at.mert ugye a gyes jár munka mellett is.igazábol én ettől esnék csak el.de akiknek mondjuk az eddig kellő 180nap meglenne,de a 365 v max gyedhez az 562nap az h gondolkozik erről? persze h a babának az a legjobb ha addig marad ameddig akar,de azért az anyagiak sem elhanyagolhatóak, hacsak apa nem keres annyit h kénylmesen megéljenek....csak a véleményetekre vagyok kiváncsi,akik hasonló cipőben járnak mint mi
2010. ápr. 13. 11:20
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
73%
Én május 4-re vagyok kiírva. A doki szerint, az UH szerint és szerintem is már nincs sok hátra. A kislányom is 2 héttel hamarabb jött. DE, ha mégsem akarna jönni, én megindíttatnám, mert nekünk az a havi 28 rengeteget számít a munka mellett is.
2010. ápr. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
55%
ha minden rendben a picivel odabent,eszem ágában sem lenne megindíttatni a szülést.minek?nem fogo havi 28 ezerért előbb kicsalogatni a babóm ahelyett h odabent még fejlődhetne.nem értem az ilyen felfogást komolyan.
2010. ápr. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
55%

Utolsónak tökéletesen igaza van!


Amikor gyereket vállal az ember,ne a gyerek után járó illetmények miatt tegye.A baba tüdejének pedíg nagyon szükséges az utolsó hetekben történő érlelődés.

És azok,akik nyárra,őszre vannak kiírva most nyafogjanak mert nem jár a pénz?Én is őszre vagyok kiírva de nem érdekel,hogy 2 év lesz csak a gyed.

Én sem értem az ilyen felfogást:(

2010. ápr. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
78%

"Amikor gyereket vállal az ember,ne a gyerek után járó illetmények miatt tegye.A baba tüdejének pedíg nagyon szükséges az utolsó hetekben történő érlelődés. "


Teljesen igaza van. Elhiszem, hogy minden pénz számít, de akármilyen rendben megy minden, akkor is addig kell maradjon ameddig el nem jön a szülés ideje. Csak a pénz miatt előbb megindíttatni egy szülést? Ez azért így kicsit hát nem túl etikus.

2010. ápr. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
74%
kedves 3.jól le lettünk pontozva.2.vagyok.elég szomorú h sok nő akik már anyák,vagy most válnak azzá,eéőtérbe helyezik a pénzt a gyerekkel szemben.és inkább szülessen meg a baba fejletlenebb tüdővel,csak kapja azt a rohadt 28 000 ft-ot.szörnyű.nem azt mondom h nekem nem fontos a pénz.én is abból élek,tehát fontos.de nem ér annyit h ezért előbb megszüljem,ráadásul szándékosan a picimet.
2010. ápr. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
78%
Én ápr.29-re vagyok kiírva, és ha túlhordom a babát csak 2 nappal és emiatt elesünk ettől az összegtől (persze mi is csak munka mellett tudnánk felvenni), akkor sajnálnám, de pont itt a fórumon az derült ki nekem, hogy minden vizsgálat, közhiedelem, tapasztalat és jóslás ellenére a baba mindig akkor jön, amikor jönnie kell. Nem előbb és nem később. Ezért rábízom, mikor bújik ki. :)
2010. ápr. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
87%

Én megértem a kérdezőt, hiszen ugyan ez a téma foglalkoztat engem is. Mi május 14-re vagyunk kiírva. Azt tudom, hogy nem indíttatom meg a szülést semmiképp, de ettől még titkon reménykedem, hogy a bébim úgy időzít, hogy még áprilisban megszületik. És nem a 28.000ft miatt, hanem a plusz egy év miatt, amit még itthon tölthetnék vele, és azon időt ő rá fordíthatnám.

Ha ebben dönthet az ember, akkor miért ne döntene. Aki meg később szülne, mint május közepe, annak meg úgysincs igazán választási lehetősége, ha egészséges bébit szeretne.

2010. ápr. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
77%
Huhh, mindjárt a támadás! Ki mondta, hogy bárki is megindíttatná a szülést úgy, hogy a baba még nem elég fejlett?! Szerintem, legalább is nálunk erre nem is lenne lehetőség. Nyilván ha az orvos azt mondja, hogy ebből bármilyen hátránya is származhat a babának, hát sem a kérdező sem más értelmes ember nem tenné. Viszont igen is számít az a 28.000ft is és plussz egy év otthon ha van rá lehetőség. Én április 27-re vagyok kiírva, és ha addig nem jönne a babóm, hát igenis konzultálnék a dokimmal, és amennyiben halvány esélye is lenne annak, hogy a babámra veszélyt jelentene a szülés megindítása, hát nyilván nem egyeznék bele. Ellenkező esetben igen. Szerintem értelmes orvos ezt megtudja állapítani, nem feltétlenül fejletlenség miatt indul be később a szülés.
2010. ápr. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
61%
te könnyen beszélsz utolsó,mert te árilis 27.-ére vagy kiírva,tehát te nyugodt szívval megindíttathatnád.én arról beszéltem h nem elég fejlett a babaha vki május tizenegynéhányadikán szülne és előbb kéri az indítást h még beleessen a 3 évbe.
2010. ápr. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
63%
Én az ápr 29-re kiírt kismama vagyok. Csak megjegyezném, hogy a 36. hét után nem számít koraszülöttnek a baba, a szülés megindítása csak kirívó esetben lehet rá veszélyes. Nem kellene azt bántani, aki orvossal történő konzultáció után belemenne.
2010. ápr. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!