Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 2hete lettem insulinos és...

2hete lettem insulinos és 160g diétás?

Figyelt kérdés
nap 5 6 étkezés kéne de én csak 3szor eszek, étkezés elött normális a cukrom söt sokszor 3 ami már elég alacsony, arra gondoltam hogy ez lehet e az oka hogy bár keveset eszek a diétának megfelelöt mégis magas a cukrom...mivel bármit eszek bármennyit hirtelen felviszi utánna mivel dolgozik az insulin leviszi és a kövi étkezésre már majdnemm összeesek...szerintetek ez lehet a baj??? 13khm
2011. júl. 20. 21:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem értettem pontosan, most mit csinálsz és hogyan.

A 3 viszont súlyos hipoglikémia, ami annak a következménye, hogy valamit nagyon nem jól csinálsz

1. túl sok inzulint adsz

2. nem megfelelő szénhidrátot eszel, például csak gyümölcsöt, ami cukor és kb 20 percre jelent táplálékot, és tartós szénhidrátot, ami fenn tartaná a vércukorszintedet nem eszel

Vagy rosszul számolod ki a szénhidráttartalmat és kevés szénhidrátot eszel

3 nem eszel plusz szénhidrátot például mozgáa-takarítás, séta, vásárlás- esetén


És a 3 azért baj, mert ha érzékeli a szervezet-támolygás- akkor a májadból az összes raktározott cukrot belöki a vérbe, és nem ritka ilyenkor 24 órán belül a horror magas cukorszint. A vércukorszintnek jól beállított inzulinnal-diétával egyenletesnek kell lennie. Se túl alacsony se túl magas nem lehet.

2011. júl. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem sürgősen beszélj egy dietetikussal! Biztos, hogy segít neked kialakítani egy megfelelő étrendet.

Amúgy ne haragudj, de ha napi 5-6 étkezésre kell elosztani a 160g CH-ot, akkor ne 3 étkezéssel vidd be! Nem véletlenül kell az az 5-6 alkalom, egyenletesebben oszlik el, a szervezetednek is könnyebb feldolgozni.

11 hós kislány anyukája vagyok, GDM-s voltam. Ja, és anyukám inzulinos cukorbeteg!

2011. júl. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
nah tehát nem adok sok insulint és insulin után annyit eszek amennyi elővan irva annyi szénhidrátot..bár 3szor ettem de ugyanugy annyi szénhidrátot eszek amennyi elővan irva..holnap megyek dietetikushoz..mátol eszek tizorait és uzsit vettem rozskenyeret kiváncsi leszek hátha jobb lesz igy a cukrom..és még egy kérdés...étkezés után 1 vagy másfél óra mulva nézzem a cukrom?
2011. júl. 21. 15:45
 4/6 anonim ***** válasza:
1 órával. Anyukámnak is úgy kell, ja és a kórházban is úgy nézik a vércukorprofilnál. (Ez volt az egyetlen, amit nehezen viseltem a GDM-mel kapcsolatban. Reggeli, ebéd, vacsora előtt és után, valamint éjfélkor és hajnali 4-kor vércukor-mérés, és persze az egész napi vizelet-gyűjtés!!!)
2011. júl. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja, azt még elfelejtettem mondani, hogy reggelire véletlenül se igyál tejet, mert az hirtelen felviszi a vércukrot! Nekem ez is rossz volt, mert a maximális koffein, amit megittam terhességem alatt az a reggeli capuccino volt, egy bögre tejből. Aztán ez is ugrott...
2011. júl. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
most hogy tizoraizom és rozskenyeret meg kefirt eszek jó a cukrom..csak még a főételekkel leszek bajban...
2011. júl. 22. 14:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!