Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Diétás étrend? 8,9-es lett a...

Diétás étrend? 8,9-es lett a terheléses cukor eredményem.

Figyelt kérdés
Ma derült ki, hogy magasabb a cukrom a kelleténél és 160 grammos diétára "fogtak". Ami elvileg azt jelenti, hogy maximum ennyi szénhidrátot ehetek egy nap. Táblázatot már töltöttem le, de ha valakinek lenne esetleg összeállított, bevált étrendje és el tudná nekem küldeni, nagyon megköszönném.
2011. aug. 23. 14:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Az első terhességnél 8.4-re már inzulint is adtak, és úgy kellett diétáznom. Összeállított étrendem nincs, amit a diétás nővér mondott, azt igyekeztem betartani, és minden nap számolgattam. Reggel nem volt szabad tejet és tejes dolgot inni, mert a laktóz jobban felnyomja a cukrot. A reggeli értékek magasabbak voltak, így akkor kevesebb szénhidrátot ehettem, és hogy jól lakjak, inkább paradicsomot, uborkát kellett többet enni. Tésztából inkább durum, kenyérből barna, teljes őrlésű ajánlott, húsokat, sajtokat, tojást lehetett nyugodtan, édességet nem, illetve diabetikus Milka volt, amit beépítettem, ha kívántam a nasit. Édesítésre napi 10 szem Canderel volt engedve, több nem - a baba miatt. Tízóraira és uzsonnára inkább gyümölcsöt ajánlottak, elsősorban a piros gyümölcsök tartalmaznak legkevesebb szénhidrátot.

Azt nem adták meg, hogy melyik étkezésre mennyi szénhidrát legyen elosztva?

2011. aug. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
8 felett már nekem is szuri járt.Még annyit az elöttem szólóhoz,hogy mivel nem lehet sok tejet ezért az orvos a kemény sajtokat javasolta a fehérje bevitel miatt,mert fehérjét nem tudsz vitaminokkal bevinni.
2011. aug. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Az égvilágon semmit nem mondott a doki. Ráadásul helyettesítő orvosnál voltam, mert az enyém szabadságon van... gondolhatjátok mennyire érdekeltem...

Amit elmondott, hogy napi 160grammos diétát tartsam és, hogy az internetről tudok letölteni ilyen táblázatot. Mivel mindig is küzdöttem - és küzdök - a súlyommal van már ilyen táblázatom. Aztán még annyit beszéltünk meg az orvossal, hogy két hét múlva mennem kell egy új vérvételre, úgy hogy megeszek két órával előtte egy zsemlét, kockasajttal és egy pohár kakaóval és ha az megint rossz lesz, akkor küldenek tovább a klinikára. Hű, azért most megijedtem, nem kicsit!!!! Akkor a reggeli tejeskávémról teljesen mondjak le, vagy csak a kávét azért megihatom? Igazából nem vagyok egy nagy tejes, ez a kb. 1dl tej az egész napi adagom. Akkor is muszáj számolgatnom, ha úgy étkezek, hogy lényegében kiűzök mindent ami, krumpli, rizs, tészta, fehérliszt és cukor? Az édesítőt jó hogy tudom, hogy mennyit szabad!!!! Az első babámnál semmyi ilyen problémám nem volt, bár akkor is épp a határon táncoltam az értékekkel - a vasam is borzasztó alacsony - de most ez kicsit padlóra küldött.

Nagyon köszönöm mindkettőtöknek és ha még e fentebbi pár kérdésemre tudnátok - vagy bárki tudna - válaszolni, azt is megköszönném.

2011. aug. 24. 06:28
 4/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Sajnos mindenképpen számolni kell, mert kevesebb szénhidrátot se szabad bevinni az előírtnál, ugyanis akkor a vizeletben aceton jelenik meg, a baba éhezik, és az ugyanúgy baj, mint ha cukrot mutat ki a vizeletteszt. (Én vettem vizeletvizsgáló tesztcsíkot a patikában, rendszeresen figyelem.)


Van anyagom, amit csak tudok elküldök, ha írsz privit, mert ide tuti nem fér be. Ha nem boldogulsz az étrend összeállításával, abban is tudok segíteni, sajnos nem először csinálom.


Félni nem szabad, még az inzulin se tragédia, olyan pici a tű abban az adagoló tollban, hogy nem gond beadni. Pedig én aztán nem bírom a tűt...

2011. aug. 24. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

A tűtől nem félek. A kisfiam csak hosszas próbálkozás után költözött a pocakba és addig napi szinten szúrkáltam a hasam én is, aztán amikor őt vártuk, borzasztó alacsony volt a vasam úgyhogy hetente-két hetente vért vettek...

Most a leányzó önszántából minket választott :):):):) és nagyon várjuk, úgyhogy tegnap én is elkezdtem számolgatni!! Megpróbálok privit írni...

Nagyon köszönök mindent!!!!

2011. aug. 25. 06:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!