Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ennek így kell lennie?

Ennek így kell lennie?

Figyelt kérdés

A hét vége felé voltam nőgyógyásznál a 0. vizsgálaton.

Május végén volt az utolsó menzeszem, így azt gondoltam, hogy ráérek majd 8 hetesen elmenni, hogy láthassam a szívhangját is, így is tettem.

A nőgyógyász annyit csinált, hogy megállapította hogy 8 hetes vagyok és csinált egy hasi UH-t, ahol viszont azt mondta, hogy 5-6 hetes lehetek, számoljak utána, majd gratulált és ráírta a papírra, hogy a méh transvaginalis! vizsgálata történt meg és hogy Grav.5-6 és hogy szabályos petezsák található és elküldött a fenébe.

Nos persze, 5-6 hetes akkor vagyok, ha figyelmen kívül hagyom a menzesz utolsó napját, de mivel ezt véleményem szerint nem lehet, így elég csalódott vagyok.

Annyit hozzátennék, hogy az SZTK-ban voltam és helyettesítő orvosnál, a saját SZTK-s dokim kb. 2 hét múlva tér vissza a szabadságáról.

Szerintetek ez így okés és fogjam be, mert ő már tapasztalt orvos?


2011. júl. 24. 06:19
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
30%
Mi a probléma?
2011. júl. 24. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Az a problémám, hogy nem volt szívhang, de a vizsgálat is felületes volt. Természetesen attól félek, hogy elhalt az embrióm.
2011. júl. 24. 06:27
 3/32 anonim ***** válasza:
64%
Ja... Hát ha szerinte csak 5-6 hetes vagy, akkor még nem mindenkinél van szívhang. Menj el a jövőhéten újra -esetleg másik dokihoz.
2011. júl. 24. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, de nem lehetek 5-6 hetes ha a menzesz utolsó napjától számítjuk a terhességet. Eszerint 8 hetesnek kell lennem.
2011. júl. 24. 06:32
 5/32 anonim ***** válasza:
55%

Szokj le arról,hogy álproblémákat gyártasz,mert pokollá teszed az elkövetkező 9 hónapot.

Azért,mert Te a menzesz utolsó napjától számítod a terhességet,nem biztos,hogy valóban aznap estél teherbe. Az orvosnak lehet inkább igaza. Ha bármi gond lenne a babáddal,azt az orvos észrevette volna. Nem az a lényeg,hogy 8 vagy 6 hetes vagy,hanem az,hogy mindent rendben talált az orvos.

2011. júl. 24. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

Nem én számítom így a terhességet, hanem minden orvos. Nyilván akkor nem is eshettem teherbe, mert viszonylag pontosak a ciklusaim a peteérések pedig félidőben vannak, tehát rá 2 hétre estem kb. teherbe, ennek ellenére a fentiek szerint kell számolni a terhességi heteket.

De köszönöm a választ, igazad lehet és talán túlaggódom a dolgokat.

2011. júl. 24. 06:56
 7/32 anonim ***** válasza:
81%

Lehet,hogy később volt peteérésed.

Egyébként ezért jó a magándoki! Már rég megvizsgált volna rendesen!

2011. júl. 24. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
79%

Először is, őszintén nem értem,miért kell nekiesni a kérdezőnek. :-(


Kedves kérdező.

NEM, ennek nem így kellett volna lennie,de ezt te is érzed,és emiatt írtad ki a kérdést.


Ha május legvégén volt mensid, akkor tényleg 8 hetes terhes vagy, de ha esetleg kései peteérésed volt ahogy már előttem is írták, akkor lehet kisebb az embrió.


Nem is ezzel van a baj,hogy nem hallott szívhangot és hogy kisebbnek mondta a terhességet,hanem nekem az sántít,hoyg miért csinált hasi UH-t, amikor ilyen terhességi korban nem szokás hasi UH-t csinálni,mert nem látszik rendesen rajta semmi.

A másik hoyg ennek ellenére hoyg hasi UH volt azt írta a leletedre hogy transvaginális UH vizsgálatot csinál, ami nem igaz!


Javaslat: ha van most rá pénzed akkor menj el egy magán nőgyógyászati rendelésre. Ha nincsen,akkor nem tudsz mást tenni, megvárod amíg visszajön a dokid.


Az elküldött a fenébe részt hogy kell érteni?

Mert ha szinte sz szerint akkor szintén NEM így kellett volna lennie.

De ha csupán azt mondta,hogy végeztünk hölgyem, viszont látásra, akkor azért te is mondhattad volna,hogy lennének kérdéseid,aggályaid, beszélhetnétek-e róla??


Gondmentes terhességet kívánok neked!

(15 h. km.)

2011. júl. 24. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:

Nyugi nincs semmi gond, nem kell rögtön a legrosszabbra gondolni!

Szerintem az orvos tényleg felületes volt, hasi uh-val nem lehet megvizsgálni rendesen egy kisterhességet! Egyébként pedig lehet, hogy tényleg később is volt peteérésed és azért kisebb a baba. A szabályos petezsák jót jelent!

Az én esetem, második babámat várom kb. 7hetesnek számoltam magam mikor mentem dokihoz, de az orvosom azt mondta, hogy csak 5 hetes még nem volt szívhang sem. 2 hét múlva kellett visszamennem, akkor ismét megvizsgált és már volt szépen szívhang is. Ezek után szülési dátumomat, nem az utolsó mensiből számolta ki, hanem az uh alapján állapította meg. Van ilyen, hogy nem a mensitől számolják.

Én is azt tanácsolom, hogy ha megengedheted magadnak, akkor keress egy magán dokit, vagy várd meg a sajátodat és menj vissza ahhoz.

2011. júl. 24. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%
A menses utolsó mapjátólsemmit nem számolnak!!!!Csak az elsőtől.
2011. júl. 24. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!