Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Más kismamáknak is fáj a...

Más kismamáknak is fáj a fenékcsontjuk? Vagyis az a farcsont? Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
Még csak 8 hetes vagyok,bár nemtudom hogy van e ehhez köze.Van így még valaki?
2009. ápr. 6. 11:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekem is fáj, bár nekem kb. 15. héttől kezdett el fájni. Azért fáj, mert én úgy ülök a székre, hogy kicsit lecsúszok, és ez nem épp a legjobb ülési mód a farcsont számára,viszont a pocimnak meg így kényelmes. Nem terhelődik annyira rá a súly. Illetve a méhszájamra sem. Muszáj így ülnöm,mert veszélyeztetett terhes vagyok, hármasikrekkel.
2009. ápr. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nekem szokott fájni, főleg ha ráfekszem :( Olyankor nagyon. 7 hetes vagyok
2009. ápr. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekem is nagyon fáj már jó pár hete! Nemtudom hogy összefügg e a babvárással,vagy azzal inkább hogy mióta itthon vagyok többet ülök,fekszek...de néha már nagyon fáj! Na meg a hátam,derekam. Ideje elkezdeni mozogni. =)
2009. ápr. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én is pont igy vagyok (bár nekem második terhességem) és egyszerüen szinte beakad ott vmi ideg, napok óta tornázok finoman, de egyenlőre nem javul.

Hát nem tudom mi lesz így velünk :) később mert ha emlékeim nem csalnak ezek egyre rosszabbak lesznek a terhesség előrehaladtával:(

2009. ápr. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekem is borzasztóan fáj a farcsontom pedig sajnos nem vagyok terhes! Úgyhogy ez inkább az üléstől lehet!
2009. ápr. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Merthogy rengeteg idegvégződés van ott.Nekem ráadásul el volt törve, ezelőtt két évvel megcsúsztam egy vizes lépcsőn,így duplán fáj.22 hetes
2009. ápr. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is fáj elég rendesen, függetlenül attól, hogy sokáig ücsörgök vagy sem. Ha takarítgatok, teszek-veszek a lakásban és leülök, akkor is iszonyú fájdalmat okoz.

Állítólag normális a rá nehezedő nyomás, és a medence tágulása miatt:)

Boldog Pocakosodást!

32 heteske

2009. ápr. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is az elejétől kezdett el fájni, néha olyan érzésem van, mintha szét akarna esni az egész csípőm... most 31 hetes vagyok.

Nekem azt mondták, hogy lazulnak az izületi szalagok és fokozódik a kismedencei nyomás. Természetes folyamat, készül a szervezet a szülésre.

Aztán, hogy ki hogy éli meg - kinek mennyire kellemetlen ez az egész, szerintem az alkattól és a csontozattól is függ.

2009. ápr. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én meg azt hittem, csak én ültem rosszul... Kb a 18. héttől érzem, hogy fáj, ha a számítógép elé ülök. Azt hittem, a székkel van baj, próbáltam másikon ülni, de ezek szerint ez már-már normális jelenség :(

Kitartás mindenkinek, aki szintén ezzel kűzd!

24hetes km

2009. ápr. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem is fáj, de még hogy... most 15 hetes vagyok. De ha lefekszek a hátamra, és 5 perc után felállnék, vagy megmozdulnék, annyira fáj, hogy betudnék pisilni...Olyankor csak a fejemet mozgatom...
2009. ápr. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!