Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ma voltam ultrahangon és a...

Ma voltam ultrahangon és a baba fejét ugyanakkorának mérték mint múlt héten (83 mm), de a hasát 1 mm-el kevesebbnek (85 mm) a combcsontját viszont nagyobbnak (63 mm). Ebből adódhat? Valakinél volt már ilyen?

Figyelt kérdés
Másik orvos csinálta és másik ultrahangos gépen.32 hetes kismama vagyok.
2011. júl. 27. 14:46
 1/3 anonim ***** válasza:

A 24. héten voltam a nődokimnál, majd 25 hetesen 4D-n, és nálam is ugyanez volt, mint nálad, hogy a baba akkor nem nőtt, sőt a fejét kisebbnek mérték 25 hetesen, mint 24 hetesen.

Nekem is az jutott először eszembe, hogy másik orvos, másik gép...és tényleg, semmi gondom nem volt, a babám szépen fejlődött, és makk egészségesen, normális méretekkel született.

Ha kétséged van kérdezz rá a dokinál, de szerintem azzal lesz baj, hogy másik gépen nézték! Ebből is látszik, hogy az uh sem mindenható, és ezért tér el sokszor pl. a súlybecslés is.

2011. júl. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
hááát, szerintem ezek a mm-beli eltérések a géptől is függnek meg az orvostól is,hogy éppen hol jelöli ki a jeleket a gépnek. nekem volt olyan,hogy 2 hét különbséggel 700 g eltéréssel mérték a babámat, aztán a saccolt értékhez képest végül fél kg-al kevesebb volt a születési súlya. ezek csak becslő értékek, a lényeg,hogy genetikailag rendben találják.
2011. júl. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mi is úgy jártunk, mint az 1. hozzászóló.

24 hetesen voltunk a kórházban sima UH-n.

25 hetesen mentünk 4 D-re. A babám minden értéke kisebb lett. Nagyon megijedtem!

Mentem a nőgyógyászomhoz, hogy nézze meg, mi lehet a baj.

Másnap behívott a kórházba, jól lecseszte a szonográfust (uaz csinálta a kórházban és a 4D-n is).

A kislányomnak semmi baja, minden rendben volt/van vele!

Ne izgulj, minden rendben!!! Szerintem a gépek sem mérnek pontosan. Ha az egeret nem ott engedi el, már tuti más adatot ad a gép.

2011. júl. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!