Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit csináltatok, hogy legyen...

Mit csináltatok, hogy legyen rendesen székletetek? Vagy ez a székrekedés csak engem kínoz?

Figyelt kérdés

Én a baba előtt is egy időben nagyon "beteg" voltam, mert volt, hogy 1 hétig se tudtam elmenni wc-re. Aztán minden rendbe jött magától. Na, most megint nem tudok és kicsit gáz... :( Olvastam, hogy terhesség alatt előfordulhat, de az Elevit nem segíthet bele? Mást szedjek? Mit csináljak?

Sokat iszom, igaz csak vízet és nagyon gyülölcsöt se eszek.

Elnézést a kérdés miatt!!!!


2011. aug. 1. 10:33
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Nem értem, miért kérsze elnézést. Na mindegy.

Vitamin nem hiszem, hogy okoz ilyet.

A rossz táplálkozás viszont igen.

Muszáj több rostot enned: gyümölcs, zöldség (naponta 3-szor), teljes kiörl. kenyér, barna rizs, köles. Van, akinek a joghurt (natúr!) vagy kefír is segít.

2011. aug. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Rostos étrend, joghurt, szilvalekvár, mozgás.
2011. aug. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Az a baj a gyümölcsökkel, hogy valahogy nem tudom őket megenni ( vagyis nagyon kevés, amit meg tudok enni ),mert az illatuktól is felfordul a gyomrom, a lekvár dettó, a tej és a joghurt dettó ( ami édes nem tudom megenni ). Marad a kefír és a zöldség ezek szerint. Nagyon szépen köszönöm a választ!
2011. aug. 1. 10:47
 4/19 anonim ***** válasza:

Akár az Elevit is okozhatja, a benne lévő vas van akinek fogja a székletet, van , akinek hasmenése van tőle.

Nekem segít a vas, szerencsére. Egyél székletlazítő gyümölcsöket, hiába is nem eszel nagyon, a babádnak is jót tenne.

2011. aug. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
A barack ( őszi ), az jó?
2011. aug. 1. 10:56
 6/19 anonim ***** válasza:
Nálam bevált az őszibarack, de a reggeli kávé a legjobb. Terhesen is lehet nyugodtan egy kávét meginni reggel. (Nekem anélkül még a terhesség előtt sem sikerült a wc-zés :S)
2011. aug. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Ohh, a kávé nem menne az tuti! De most megettem egy barackot és veszek délután, hátha... Köszönöm a tippeket!
2011. aug. 1. 11:09
 8/19 anonim ***** válasza:

Amiket fent leírtak,azok nagyon jó praktikák,de amit még tehetsz,hogy reggel,ébredés után lehúzol egy pohár vizet-vagy ásvány vizet,de szénsav mentes legyen! Miután megittad,várj egy jó fél órát,inkább 3/4 órát az evéssel.

Mellette ha naponta legalább 2 l folyadékot megiszol,és napi legalább 1x eszel gyümölcsöt- pl. Őszi barackot, akkor nem lesz gondod a székrekedéssel.


Én nem eszek naponta gyümit,és külön szedek vasat is, mégis mióta így iszom a vizet,azóta napjában-de legfeljebb 2 naponta gond nélkül ráülök a wc-re!


Boldog babavárást és egészséges kisbabát!!


Üdv:3. babáját váró,34h. (terhesség előtt székrekedéssel küzdő) kismama :-)

2011. aug. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2011. aug. 1. 11:40
 10/19 anonim ***** válasza:
Én a reggeli kávé után egy órával megeszek egy-két jó nagy szelet görögdinnyét. Aztán jóval később tízóraizom. A lényeg, hogy amióta így csinálom, azóta minden reggel az első utam a wc-re vezet. Terhesség előtt notórius szűztea ivó voltam, és azért nem volt gondom, de most az Elevit és a hormonok együttes hatása miatt nagyon sokat szenvedtem és borzasztó volt a közérzetem is, csak hashajtó segített. Szóval tegyél egy próbát, hátha beválik. Persze, ha lecsúszik a dinnye... ;)
2011. aug. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!