Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Székrekedéses kismamik! Ma...

Székrekedéses kismamik! Ma vagyok 15+3h kismama és székrekedéssel küzdök! Féltem, mert a wc-n ülve erőlködtem és majdnem sírtam, hogy nehogy legyen baja a babának! Aki ezzel küzd annak vannak hatásos módszerei a székrekedés ellen?

Figyelt kérdés
2011. febr. 23. 12:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nekem alapban is székrekedésem van, így a terhesség alatt csak rosszabb lett a helyzet. Egyél nagyon sok zöldséget és gyümölcsöt, ha az sem segít próbáld ki az aszalt gyümölcsöket, ha az sem válik be akkor Laevolac szirupot igyál, azt még szoptatás alatt is lehet.
2011. febr. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nekem a megnézium segít! nálam mellékhatása, hogy lazább a széklet!
2011. febr. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek és nyugtassatok meg,hogy nem lett semmi baja a picinek!Amúgy is mindentől tartok,mert nehezen jött össze a baba és első babánk lesz!Szedem az Elevitet attól meg majdnem fekete a székletem!Úgy tudom ez mellékhatása az Elevitnek!
2011. febr. 23. 13:03
 4/13 anonim ***** válasza:

Nekem az első babámnál is székrekedésem volt, és most, a második terhességem alatt is, sajnos.

Az elevitben lévő vas miatt fekete a székleted, részben az lehet felelős a székrekedésért. De én pl első babánál csak 16. hétig szedtem, mégis végig a terhesség alatt ezzel küzdöttem. Utána elmúlt. A megváltozott, lassúbb anyagcsere és később a kicsi súlya is lehet az ok.

Ne aggódj, a babádnak biztosan nem lesz baja. "Csak" te szenvedsz. Hidd el, megértelek, nekem rendszeresen bereped a fenekem, vérzik is sajnos.

Próbálj sokat inni, bőven egyél gyümölcsöt, ennél jobbat nem tudok. :)

2011. febr. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nekem is az Elevitnek a mellékhatásaként lett székrekedésem. Aztán elkezdtem szedni a magnéziumot és megoldódott a probléma.

Jó még a napi 3-4 szem aszalt szilva is.

2011. febr. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Mindkét terhességem alatt székrekedésem volt, a másodiknál már nagyon durván, semmi de semmi nem segített csak a beöntés.Hónapokig alkalmaztam minden héten, pedig ez sem tett jót, a bélflórám odalett, azóta is szedek probiotikumokat.

Néha én is aggódtam, hogy a nagy erőlködés nem árt-e a babámnak, de nyugi, semmi baja sem lesz, legfeljebb a sok gyakorlástól könnyebben kinyomod szülésnél:-)

2011. febr. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Most megnyugodtam kicsit azon amit írtál!Nekem szednem kell az Elevitet,mert vegetáriánus vagyok kicsi korom óta és nem akarom,hogy hiányt szenvedjen valamiből a baba!Rosszul vagyok a hústól és próbáltam már enni,de nem megy!Persze a gyerekemnek mindent fogok adni attól,mert én nem eszem meg!
2011. febr. 23. 13:16
 8/13 anonim ***** válasza:

Szia.Nekem a narancs vált be,azt eszem vacsira lefekvés előtt 2db-ot,másnap már van hatása.Nem minden nap,kb.2naponta.Próbáld ki.Én az elevit helyett,most eurovit kismamavitamint eszek,ettől nincs szorulásom.Az első babánál,én is sokat szenvedtem(elevitet)szedtem.Próbálj ki másik vitamint,hátha neked is bejön.Aszalt gyümi,sok folyadék és ha minden kötél szakad:glicerines kúp vagy levolac szirup.-)

Kitartás.

Üdv

23hetes km.és 2.5éves manó anyuja

2011. febr. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ha vega vagy, biztosan ismered a csírákat, én azokra esküszöm. Rostban gazdag az összes! Szóval ha gondolod, megér egy próbát, esetleg a joghurtba kevert kukorica csíra olaj+lenmag kombináció.


15+1 km

2011. febr. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Örülök és köszönöm,hogy ilyen sokan írtatok!Sok hasznos információt kaptam!Azért jó,hogy vannak még segítőkész emberek!
2011. febr. 23. 13:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!