Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van aki egész terhessége...

Van aki egész terhessége alatt, szedett magzatvédő vitamint, és előtte is esetleg? Mekkora lett a baba?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 8. 09:15
 1/9 anonim ***** válasza:

Szio!!!

én elötte nemszedtem,de mikor kiderült azonnal elkezdtem az Elevitet napi 1szem,egészen a 26.hétig,mert híztam tölle,s mondták hogy az első felében igenfontos a babának a sok vitamin,amiatt szedtem,majd a 26.hét után csak minden 3.nap szedtem.most vok a 38.hétben,s s igen szép méretes a babóm.már a 36.héten plussz 2hétre saccolták a méretei alapján:-)))))


üdv 38 heteske 3naposka

2009. ápr. 8. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én a 25.hétig minden nap szedtem, aztán csak pár naponta. Ekkor külön szedtem vasat, kalciumot, C-vitamint, magnéziumot, B6-vitamint.

3450 gr lett a kisbabám.

Nem a vitamintól lesz nagy a babád, ez genetika kérdése. Ha te is, párod is nagy babák voltatok, akkor valószínű a babátok is nagy lesz. Bár nálunk én is, férjem is sokkal nagyobbak voltunk, kb 4 kilósak. Anyukáink nem szedtek semmiféle vitamint.

2009. ápr. 8. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Fiamnál csak az elején szedtem, ő 4400 gramm lett.

A lányomnál a 7. hónapig, ő 3950.

2009. ápr. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Lányommal a terhesség végéig szedtem az Elevitet, és 54 cm és 3000 g lett.

(Sőt, még szoptatás alatt is szedtem napi fél szemet.)

Azt azért megjegyzem, hogy terhességi tünetem volt végig a hasmenés, így nem okozott gondot az Elevit vastartalma. Sőt...segített.


Üdv!

2009. ápr. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia, en Femibiont szedek, es a terhesseg elött is szedtem mar, jelenleg a 24. hetben jarok, mostmar az orvosom kerte a magnezium es a vas szedeset is pluszban. Vagyis : ö gyogyszer, de irjuk inkabb ugy, hogy vitamin parti, en meg teszem amit ker. Hiszen azert megnyugtato, hogy a megfelelö vitaminokat igy biztosan bejuttatom a babamnak, aki amugy pici meg, mar ami a grammokat illeti. De erre is azt mondta az orvosom, hogy " minden baba masmilyen ütemben szedi fel a szükseges sulyt."

Vagyis: a vitaminok ellenere nincs (meg) nagy babam. Es az orvosom szerint sincs összefügges.

2009. ápr. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem a védőnőm mondta, hoyg van saját statisztikája, és azok a babák feltűnően nagyok, akinek az anyukájuk Elevitet vagy Gravidát szedett. A Femibiontól normális méretűek maradnak.
2009. ápr. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én 1 hónappal a teherbeesés előtt kezdtem el szedni, végig szedtem (néha egy-egy kimaradt a közepe felé), és 5 nap túlhordással lett a baba 52 cm és 3500 gr. Szerintem az pont jó. Van olyan ismerősöm, aki csak az első hónapokban szedett folsavat, és 4000 gr-os lett a kislánya. Plusz, amikor az "átlag" babák súlyát emlegetik, gondolj bele, hogy abba beleszámítanak pl a 37. hétre születettek is, nekik meg persze, hogy kisebb a súlyuk. Amúgy miért olyan nagy baj, ha pár dekával több? Nem attól lesz nehéz a szülés, hanem hogy mennyire tágul a méhszáj stb. Én a baba méreteit max az utolsó 2 tolófájásnál éreztem csak.
2010. jan. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ja, és Elevitet szedtem.
2010. jan. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ismerősöm végig szedett Elevitet, 1 héttel előbb jött a baba, 2800 gr.
2010. jan. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!