Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt minek jön...

Terhesség alatt minek jön (többször) házhoz a védőnő, ha ismeri a körülményeket mert van már egy pici lányom?

Figyelt kérdés

Egyébként sem vagyok híve a védőnői látogatásoknak.

Természetesen jöjjön, ha kell mert ez a munkája,én csak a rendszerességet nem értem.

Tiszta, rendezett körülémnyek közt élünk egy hatalmas új házban, tehát tisztán látszik,hogy nem vagyunk problémásak ilyen szempontból.

Van már egy kislányom, tehát már tapasztalatom is van elég sok dologban.


Az első babánál betudtam annak,hogy biztosan abban akar segíteni,mit hogyan tegyünk a babaszobában, vagy hasonló,de ez nem így volt,már akkor is minidig ugyan azt csináltuk, mint amikor én mentem hozzá.


Bevallom,nem értem miért van erre szükség....


2011. aug. 4. 05:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Mert kötelessége kimenni sajnos.

Azért sok védőnő hanyagolja a kismamák látogatását, például hozzám nem jött, csak szülés előtt egyszer és azóta néha, de én még ezt is sokallom. :)

2011. aug. 4. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Itt szerepel a védőnő feladata a várandósokkal és az is, hogy hányszor kell kötelezően látogatnia.

(Az más kérdés, hogy nagy részük nem tartja ezt be.)

Ellenőrzi őket a főnökük, a vezető védőnő.

[link]

2011. aug. 4. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert ez a dolguk nekik. Nálunk is volt egyszer szülés előtt, de csak azért, mert nem ismert minket. Megszületett a babánk, akkor is volt párszor. Én szerettem, ha jött, mert kedves volt, nem olyan aki kioktatja kismamákat, anyukákat. Neki is három gyermeke van, és nagy tapasztalata van az biztos. Sokan panaszkodnak rá, de nem értem, hogy miért?
2011. aug. 4. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én nem hiszem, hogy kőbe vésett kötelessége lenne. Gondolom igazolást sem irat alá azoknál a házaknál, ahol járt, hogy bemutassa a főnökeinek. Valószínűleg Ő egyszerűen ilyen. Az sem lehetetlen, hogy a sok problémás család után jól esik neki egy normális helyre is bemenni.

A legtöbb védőnő max. egyszer megy ki szülés előtt, és 2-3 alkalommal a babához. Van amelyik még ennyit sem megy.

Ha téged zavar, próbálj meg beszélni vele erről. Én ezt tettem. Elmondtam neki, hogy gondolom, milyen sok dolga van, és hozzám nem muszáj jönnie, majd telefonálok neki, ha valami gondom adódik. Még hálás is volt érte.

2011. aug. 4. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

terhesség alatt hozzánk csak a 40. héten jött, addig én mentem.

Egy éves korig pedig havonta kell megjelennie nálatok, aztán 15 és 18 hónapos korban majd két éves korban és utána hat éves korig évente, én úgy tudom. Ha te viszed be a babát csecsemőgondozási tanácsadásra, akkor nem megy ki hozzátok. Én ezt tettem, mert nem szerettem, hogy egyszercsak felbukkant.

2011. aug. 4. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nem igazán ismerem a szabályokat, ezért akartam előtte érdeklődni,hogy másoknál ez hogyan működik.


Adott egy papírt,hogy terhesség alatt 3x fog jönni,minden trimeszterben egyszer, plusz nekem is kell mennem hozzá.


Érdekesnek tartottam,hogy ő ugyan kijön 3x ahoyg a papír írja, de pl azt mondta,hogy nekem nem muszáj olyan sűrűn mennem hozzá.


Ezt pl roppant rdekesnek tartom,mert szerintem sokkal fontosabb lenne nekem mennem,megmérni vérnyomást,súlyt, haskörfogatot, szívhangot és vizeletet nézni rendszeresen...


Na, majd rákérdezek.

Köszönöm az eddigi válaszokat, várok még tapasztalatokat!

2011. aug. 4. 06:44
 7/12 anonim ***** válasza:
Első babámnál többször is jött,mindig hozta a leleteimet. Most a 28ik héten vagyok de még nem jött egyszer sem,és nem is mondta,hogy fog!
2011. aug. 4. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Hát én 20 hetes, de nálam még nem volt. A munkahelyemre jött be egyszer! Én tovább dolgozom, mint ő, gondolom azért nem jön! De nem is bánom!:)
2011. aug. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Mikor a lányommal voltam terhes,hozzám is jött a védőnő 2 hetente plusz én mentem 3 hetente.tehát majdnem minden 7en találkoztunk..

Most másik városban lakunk és 22 hetes vagyok,de még egyszer sem volt nálam a védőnő és én viszont 3 hetente megyek hozzá...

2011. aug. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
46%
Én nagyon nem szeretem ezeket a látogatásokat (most vagyok 22 hetes, de már 3-szor volt). Egyrészt mert a házatt teljesen fel fogjuk újítani, de nem most, mert a férjem vállalkozásából adódóan évente 1-szer kap kézhez sok pénzt. a lényeg hogy december 8-ra vagyok kiírva, de csak októberben tudjuk elkezdeni a ház-felújítást,addig úgysem fog változni semmi. Ugyanolyan lelakott marad, hiába jön állandóan és köröz a szemével-mert látom- hogy változott e valami. Azért hozzáteszem, hogy nem koszos a hely, normális,nagy ház, csak a női kezek hiányoztak belőle sokáig, de van minden,szőnyeg függöny stb....
2011. aug. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!