Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fog. Gátló abbahagyása után...

Fog. Gátló abbahagyása után egyből terhesség. Tényleg nagyobb a vetélés esélye?

Figyelt kérdés

Utolsó menstruációm első napjától számolva 5+4 vagyok, de mivel egyből fog.gátló elhagyása után sikerült, így nem tudni azt sem pontosan, mikor volt peteérés. De ez most mellékes.

Kérdésem az lenne, hogy ilyenkor tényleg nagyobb a vetélés esélye??? (Ma olvastam a neten, de engem inkább tapasztalat érdekelne!!!) Nőgyógyászhoz jövő hét keddre kaptam időpontot, mert szerinte ráérek akkor.


2011. aug. 4. 12:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A fog. gátló elhagyása utáni első hónapban fogant a legnagyobb lányom. Nem azt mondom, hogy problémamentes terhesség volt, de nem voltak olyan problémák, amik később a ketteskénél ne jöttek volna elő (folyamatosan kisebbnek nézték, mint a kora, néha kevesebb magzatvíz).
2011. aug. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, és gratulálok a gyermekeidhez!
2011. aug. 4. 12:08
 3/11 anonim ***** válasza:

én ilyenről még nem hallottam, de persze ez nem jelenti azt hogy nincsen. én azt olvastam hogy gyógyszer után nagyobb az esély a terhességre, azaz hamarabb összejön. a mai gyógyszerek már modernebbek, így ha elhagyás után lesz valaki rögtön terhes, nem okoznak gondot. ne aggódj ezek miatt, és gratula a babához.


én 10 év gyógyszer után lettem terhes...holnap lesz egy éves a lányunk :)

2011. aug. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm!!!


És Boldog Szülinapot a lányodnak!

2011. aug. 4. 12:26
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem igaz. (Különösen a mai modern gyógyszerek mellett) A legnagyobb lányom fogant így. Ő volt az egyetlen teljesen problémamentes terhességem. A többivel se volt igazán gond, de pl a hosszú ciklusaim miatt kisebb volt a másik két gyerek, így a vizsgálatokat sosem időben végezték :S A fogigátló abbahagyása után viszont még egy tankönyvi, 28 napos ciklust produkáltam, 14. napi peteéréssel :)
2011. aug. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi, most már azért nyugodtabb vagyok :)
2011. aug. 4. 12:34
 7/11 anonim ***** válasza:

Amit a neten olvas az ember,annak bő fele kitaláció!


A fogamzásgátló abbahagyása utáni első hónapban akik teherbe esnek,azok ugyan olyan egészséges babát szülnek,mint akik fél éve nem szedtek fogamzásgátlót. Ugyan ez igaz a vetélésekre is! A vetélésnek sok oka lehet,de a fogamzásgátlók nincsenek közte! Ha valaki a mai fogamzásgátlók szedése mellett esik teherbe -és a terhesség csak később derül ki (mondjuk már 16-17 hetes terhes) akkor is egészséges baba születik! Egyik ismerősöm járt úgy,hogy elment nőgyógyászhoz,mert nem jött meg neki,mire a doki felírt neki fogamzásgátlót,mert az (5000 éves) uh-n nem látott semmit. A csaj szedte,majd elment másik dokihoz,akkor már 17 hetes terhes volt. Egészséges 3 éves kislánya van!

Mi nagyon termékenyek vagyunk,és az 1. hónapban megfogant a 2. gyermekünk. Most itt játszik 2 évesen! :-D


Boldog babavárást és egészséges kisbabát!!!


Üdv:2gyerkőcös,34hkm.

2011. aug. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a hozzászólásodat!!! :)
2011. aug. 4. 15:02
 9/11 anonim ***** válasza:

Én most várom ugyan ilyen szitu után az első lányom! Teljesen jó minden eredményünk, semmi gond nincs a babával, naptár szerint 15 nap és kint lesz! :D


NE aggódj nem lesz baja! :D


Boldog babavárást!

2011. aug. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Gratulálok ;-)
2011. aug. 4. 19:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!