Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Jövő hét pénteken kell mennem...

Jövő hét pénteken kell mennem AFP-re, de pont aznap leszek 16 hetes terhes. Most meg azt olvastam, hogy be kell tölteni pár nappal, hogy reális értéket kapjak. Akkor menjek inkább hétfőn?

Figyelt kérdés

Állítólag ennél a vizsgálatnál nagyon fontos a pontosság. Nem tudom, mit csináljak. Amúgy erre a vérvételre éhgyomorral kell menni?

Előre is köszi a válaszokat!


2009. ápr. 9. 13:26
 1/7 anonim ***** válasza:
igen éhgyomorra kell menned és nem árt ha tudod hány kg vagy (tölem kérdezték)az AFP-t betöltött 16 hetes terhességnél nézik egészen a 18. hétig van hiteles eredménye szoval várj legalább 2-3 napot miután betöltötted a 16 hetet
2009. ápr. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen éhgyomorra kell menni!!!Én is pont ezen parázok, hogy mikor menjek erre a vérvételre, mert a orvosom majd egy héttel idősebbnek számolta mint a kalkulátor, de valakitől azt hallottam hogy nem számít az a pár nap!?
2009. ápr. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Azért ennyire nem kell szigorúan venni!!! Most mi van, ha amúgy el vagy számolva és mégsem annyi vagy, mint amennyi? Az AFP egy nagyon elavult szűrési módszer!

Én pl a betöltött 15. héten mentem, akkor küldtek. Eredményeink tökéletesek és eddig nem is találtak semmi rendellenességet! Ne paráztassátok túl magatokat emiatt!

Amúgy én pl ettem is előtte. Senki nem mondta, hogy baj!

32 hetes kismami

2009. ápr. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Most néztem meg a papírjaimat, a védőnő már be is írta a dátumot a vizsgálatkérő lapra. Nem tudom, hogy mit csináljak, szívesebben mennék hétfőn. De most akkor már mindegy, nem? Vagy simán bemegyek hétfőn a laborba és megmondom, hogy valami miatt pénteken nem tudtam menni? Bocsi, hogy ennyit kihozok belőle, csak szeretnék reális eredményt kapni.
2009. ápr. 9. 13:48
 5/7 anonim ***** válasza:

Éhgyomorral menni? Nekem senki se mondott ilyet, délután négyig nehezen is bírtam volna. Egyébként én is pont a betöltött 16. héten mentem, de azért meghatározták előtte UHgal is, aztán böktek.

Eddig nekem azt mondta az orvos és a védőnő is, hogy csak akkor kell éhgyomrosan menni, ha a beutaló szerint az éhgy. vércukrot is nézik! Minden eredményem tökéletes (eddig)!


25 hetes km

2009. ápr. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha már van kiírt dátumod akkor szerintem ne változtass.Én 15+4 hetesen mentem erre a vérvételre és ettem előtte.AFP egy fehérje amit a pici mája termel.

Nem lesz semmi baj, menj nyugodtan minden rendben lesz veletek.Boldog babavárást kívánok!

22 hetes

2009. ápr. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is 15 hetesen mentem és nem volt semmi gond. Most voltam UH-on és szintén mindent rendben találtak. Amúgy én ezen az oldalon sokat olvasom, hogy néhány kismaminak az AFP értéke nem a legjobb volt ugyanakkor az UH szerint minden rendben volt. Úgyhogy szerintem se kell paráznod. Mennyj nyugodtan amikorra időpontod van.
2009. ápr. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!