Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 11 hetes kismama vagyok...

11 hetes kismama vagyok szerintetek már megnyugodhatok hogy a babám megmarad. Vagy pont most van még veszélyben a magzatom? . én valahol azt olvastam az első 10 hét a legveszélyesebb szerintetek?

Figyelt kérdés
2010. jan. 22. 14:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Én az első 12 hetet tudom.
2010. jan. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
megnyugodhatsz. az egész terhesség történhet rossz, mint ahogy engem is bármelyik nap elüthet egy kocsi, de nyilván nem fog. nem szabad állandóan félni, a negatív gondolatok vonzzák a bajt. van valami előzménye az aggodalmadnak?
2010. jan. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Szia! szerintem ezen kár rágódni! Inkább nézz optimistán a világba, minél feszültebb vagy, minél jobban stresszeled magad, annál rosszabb a picinek! Azon nem érdemes rágódni, hogy megmarad-e. Sajnos, ha beteg vagy valamiért életképtelen, jobb ha nem marad meg. Ha meg egészséges, akkor csak úgy nem fog elhalni, meghalni. Bocs, ha kicsit keményen fogalmaztam, de ez az igazság....
2010. jan. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
A 12.hétig mondják,akkor van a genetikai uh,ott sok minden kiderül.De neked nem kell ezen aggódni,ha jól érzed magad,akkor a babád is jól érzi magát.Azt mondják,ahogy közeleg a 12.hét napról napra biztosabb a terhesség.Viszont bármikor történhet akármi,nem szabad ezen izgulni:--)23hetes kismami
2010. jan. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Van amelyik internetes portál a 12. hetet írja, de van amelyik a 14.-et. De a lényeg az úgyis az, hogy a babával minden rendben van-e.
2010. jan. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Jajj , már alig várom hogy én tarthassak ott!Én két napja tudom hogy egy babapötty lakik bennem,de ez a két nap iszonyatosan hosszúnak tűnt!Pozitívan kell hozzáállni,és nem lesz semmi baj hidd el.
2010. jan. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Az biztos viszont hogy most lassan telik az idő,de pl nekem a 12 hetes uh utántól szinte repül az idő:-)Gondolom kicsit megkönnyebbül az ember vagy ilyesmi,majd meglátjátok.Boldog babavárást!A 23 hetes kismami
2010. jan. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató és észheztérítő válaszokat.Ma reggel elöntött egy nagy adag vizes folyás szóval kicsit megijedtem olvastam itt a többiektől hogy ez normális de amikor a kérdést irtam már a pocakom is elkezdett fájni.Szóval bízom a legjobbakban.Azért Apát megkértem este vigyen be engem még a kórházba bizti ami bizti alapon.:)
2010. jan. 22. 16:39
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is ezen parázok állandóan, és nem tudom mit tehetek ellene. Pedig nincs rossz tapasztalatom, sőt: itt futkos a nagyon gyönyörű, egészséges 14 hós kislányom mellettem. Talán mivel vele már végigcsináltam, és tudom mik lehetnek, azért aggódok a kistesó miatt jobban. Próbálok nem gondolni rá, de minden nap eszembe jut, mi lesz ha uh-n olyat mondanak, hogy.. Nem is tudom mi lenne velem. Biztosan nem lesz semmi baj, te már közelebb állsz a biztonságosabb időhöz, én még csak 7 hetes vagyok.
2010. jan. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, nagyon stresszes az első 12 hét, én utána sem nyugodtam meg, sőt, most, hogy már csak 3-4 hetem van vissza megint ugyanúgy félek, mint az első hetekben...

Ez sajnos 'alkat' kérdése, ill. hol jobb hol rosszabb a kismama hangulata. Van akinek eszébe sem jut aggódni, van, aki végig parázza a 9 hónapot.

Mindenképpen tudatosan kell nyugtatni magunkat, a leges-legtöbb baba egészségesen születik és mi is mindent megteszünk értük! Jóra kell gondolni, figyelni a picikénkre, a rossz gondolatok kerüljenek el!

Én is azt hittem, hogy a 12. hét után megnyugszom, de nem... 18 hetesen 1 hetet voltunk a kórházban, de nem lett baj végül. Akkor azt hittem 24 hét után megnyugszom, mert akkor már az orvosok is kötelesek mindent megtenni érte. Nem nyugodtam meg. Jó, gondoltam a 32. hét után már elég érett lesz, ha korán érkezne sem lesz baj. Most a 37. héten aggódom még mindig, nehogy szülés közben legyen valami, vagy valamire nem figyeltek az orvosok stb.

...és ez a gyakorló anyukák szerint már nem is lesz jobb, életünk végéig a gyerekeinkért fogunk aggódni.

Na ezért fontos már az elején CSAK A JÓ DOLGOKRA koncentrálni!

2010. jan. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!