Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elmagyarázzátok? Miért van...

Elmagyarázzátok? Miért van az, hogy a terhes nők többsége, ha nem szeretne gyereket, inkább elveteti, mint kihordja és örökbeadja?

Figyelt kérdés

Mert tudjátok, ők mindig arra hivatkoznak, hogy hogy jut eszembe örökbeadni a gyerekem, akit megszültem, nem engedni az anyai szeretet.

De hát hogy van az, hogy az anyai szeretet ehelyett inkább azt diktálja, hogy "ha én nem tudom felnevelni, ne is élhessen"?

Segítetek megérteni.


u.i. lehet ilyeneket kiírni, hogy "ki vagy te, hogy ítélkezz mások felett", csak nem fog érdekelni. Én normálisan kérdeztem, senkit sehová nem küldtem el, ezért tőletek ugyanezt várom.


2011. aug. 6. 19:29
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
93%
Én úgy gondolom, hogy hatalmas lelki teher lehet, hogy 9 hónapig benned fejlődik, aztán megszületik és már nem is láthatod. Én nem tudnám elképzelni hogy úgy élek tovább, hogy van valahol egy gyerekem, akit nem is ismerek, és ki tudja mi van vele, milyen körülmények között él. Nem támogatom az abortuszt egyáltalán, de ha valaki tényleg megtett mindent, hogy ne essen teherbe, és mégis akkor meg tudom érteni. Talán nem véletlenül lehet egy bizonyos időpontig elvetetni a magzatot. Minden esetre remélem sosem kerülök ilyen helyzetbe, én mindig is nagyon odafigyeltem a védekezésre, és remélem hogy csak akkor leszek terhes, amikor már én akarom. Ez az én véleményem.
2011. aug. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
74%

Nézz körül! Tele vannak az árvaházak. Egy ilyen helyen nem lehet boldog gyerekkora senkinek és majdnem biztos, hogy később sem lesz boldog élete. Egy ilyen ember nem tudja milyen az, amikor szeretnek valakit, nem taníttatja senki, nem sok esélye lesz az életben. Ugyan miért tenném ki ennek a saját gyerekemet? Akkor inkább az abortusz, bár az sem jó megoldás. A legjobb az lenne, ha mindenki védekezne normálisan, ahogy én is teszem.


De visszakérdeznék: miből gondolod, hogy az életben maradás minden esetben jobb mint az abortusz? Ha ez így lenne, senki soha nem lenne öngyilkos...

2011. aug. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%

Édesanyámmal a legutóbbi találkozásunkkor éppen ezt fejtegettük, mert én sem értettem.


Szerinte:

Azért, mert amíg csak sejtcsomó, nem mozog, ugye nem is várt rá az a nő, így nem igazán tekinti élőnek.Persze felfogja, az eszével, de nem érzi, igen az abortusz megviseli, mint fizikailag mind lelkileg, mert tudja mi történt, de nem úgy kötődik hozzá, mintha már megmozdulna a pocakban, sőőt küzdene a világrajöveteléért.


Én emelem kalapom arra, aki képes, hogy kihordjon egy babát, és odaadja másnak. igen, én is örökbeadás párti vagyok,nehezen fogom fel, miért jobb "megölni" a gyerekemet, mint odaadni..

Remélem sosem kerülök oylan helyzetbe, hogy ilyen dolgok felmerüljenek bennem.

Múltkor itt olvastam egy esetet, amikor az abortuszellenes esett meg, és akkro ő írta, hogy kívülállóként könnyű az észt osztani, de most hogy benne van, nem volt olyan egyszerű...


Tehát még nem alakul ki még az anyai szeretet a magzat felé..


nem becsúszott, de nem is tervezett gyerek voltam...anyukám azt mondta, hogy nőtt a pocakja, de az érzelmeivel még mindig nem hitte el, hogy anya lesz, és az a valami (én) ki fog onnan jönni...:)

persze amikor már jöttem szerinte minden természetes volt:P

2011. aug. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:

De hát nem árvaházra gondolok, az szörnyű lenne, ha csak az lenne akkor én is elvetetném... De vannak alapítványok, amin keresztül már a szülés előtt meg tudod keresni azt a párt, akik szeretnének gyereket, de nem akar összejönni és örökbefogadnának egyet?


Azt is értem, hogy szörnyű érzés másnak adni a saját gyermeket, de miért lenne szörnyűbb, mint eleve elvenni tőle az esélyt, hogy megszülessen, megölni őt (aminek a szíve dobog, az él...)? hisz védekezni se tud...

2011. aug. 6. 19:50
 5/33 anonim ***** válasza:
75%
helyesbítem az első mondatomat: !nem érzi, hogy mozog!
2011. aug. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:

De miért sejtcsomó?

Dobog a szíve, érez, mozog. Na, mondjuk az eseményutáni tablettánál tényleg csak sejtcsomó van. De ez már más.

2011. aug. 6. 19:51
 7/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindenki zöld kezet kap aki kulturáltan válaszolt!
2011. aug. 6. 19:52
 8/33 anonim ***** válasza:
82%

még mindig én:

minden mellett, nem utolsó az sem, hogy az abortuszról "senkinek" nem kell tudnia...míg a terhesség látszik, sőt, lehet, hogy dolgozni sem tud mellette...stb

ezek tények:(

2011. aug. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:
Még mindig nem értem, melyik az ezek közül, ami indokolná, hogy elvegyük az életet valakitől, csak mert nekünk szar, ha nem mi neveljük, vagy látják, hogy terhesek vagyunk...
2011. aug. 6. 19:57
 10/33 anonim ***** válasza:
100%

1. kihordod, ami megterheli a szervezetedet, 16 év alatt és 35 felett nem veszélytelen

2. nem akarod megtartani, de eljársz orvoshoz, védőnőhöz, eleinte havonta, végén hetente, belgyógyászatra, fogorvoshoz, 4 UH-ra, 4 vérvételre

3. ha veszélyeztetett vagy, fekszel hónapokat

4. jól kirúgnak a munkahelyről, mert terhes lettél és ki hiszi el, hogy úgyis visszamész, nem tartod meg.

5. megszülőd kínok között

6. szerintem akinek megfordul a fejében, hogy inkább el kellene vetetni, az jobb, ha nem nevel gyereket, főleg, ha felelőtlenül szexelt vagy erőszak áldozata lett, vagy becsúszott rossz házasságba vagy már meglévő sok gyerek mellé

2011. aug. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!