Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Barátaink megsértődtek,...

Barátaink megsértődtek, amiért nem nekik mondtuk el elsők között, hogy babát várunk. Véleményetek erről?

Figyelt kérdés
Mivel egy kis falu iskolájában dolgozom, nem akartam, hogy a 3. hónap előtt kitudódjon a tanítványaim és szüleik számára a dolog, ezért csak olyanoknak mertünk beszélni róla, akik közeli rokonok, vagy olyan barátok, akik nem a környéken laknak. Végül a 11. héten meséltük el nekik, de öröm helyett megharagudtak ránk. Egyszerűen nem értik meg, hogy miért titkoltuk, szerintünk pedig nem is túl sokáig. Fáj, hogy életünk legcsodásabb élményében nem osztoznak velünk emiatt. Kíváncsi lennék, volt-e valaki hasonló helyzetben, illetve, hogy mit gondoltok a dologról. Mi hibáztunk, vagy ők sértődékenyek túlzottan?
2009. ápr. 11. 12:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A barátaidnak abszolút nincs igazuk.

Mi sem mondtuk el a nagyszülőket kivéve senkinek, amig be nem töltöttem a 12. hetet. Ez babona, óvatosság, nevezd, aminek akarod, de jogod van hozzá. És hogy nem örültek, az elég furcsa, sőt, barátoktól természetellenes reakció. Nem irigység áll véletlenül a háttérben?


Boldog babavárást kívánok!


8 és fél hós kisfiú anyukája

2009. ápr. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nincs okuk irigységre, mivel júliusra várják a 2. kisfiukat. Már csak ezért is furcsa, hogy pont ők nem értik ezt meg.
2009. ápr. 11. 12:36
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit felfújták :( megérthetnének. Szomorú,én ilyen szituban elgondolkodnék hogy tényleg igazi barátok-e...
2009. ápr. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hibázni? ÁÁÁÁÁ!!!! Ezzel ne stresszeld magad! Ha ilyen buták...... Sokszor meglepődöm, hogy az emberek mennyire ostobák tudnak lenni! Ha ilyenen felkapják a vizet, akkor szerintem ennyire ne ragaszkodj hozzájuk! Majd rájönnek, hogy bután viselkedtek! Ti csak élvezzétek a babavárás minden csodálatos percét! :)
2009. ápr. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát,szép kis barátok...Ez miatt ne idegeskedj-pláne most!
2009. ápr. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Abszolút igazatok van. Mi sem mondtuk, csak a szűk családnak és 1-2 barátnőmnek (az egyik szintén terhes és egy idősek vagyunk :) ) És a többi ismerősnek, barátnak, rokonnak csak később a 12 hét után mondtuk el. Úgy voltunk vele hogy ha ezen megsértődnek akkor nem is igazi barátok. Mindenkinek szíve joga akkor bejelenteni amikor érzi. Nekem volt vetélésem és ezért nem akartam nagy dobra verni az elején. Persze kaptam olyat hogy de kis izé vagy...de csak poénosan és mindenki megértette és örült neki. Ez egy olyan magánügy amihez senkinek semmi köze hozzá, hisz a Ti életetek és akkor osztjátok meg mással amikor úgy gondoljátok!!! És aki ezen megsértődik....inkább nem mondok rá semmit...

Ne emészd magad rajta, nem hibáztatok!!! Csak örüljetek a babának a többit meg sz..-tok le :)


Boldog babavárást!

2009. ápr. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A szívem mélyén valahogy én is így gondolom! Szerencsére vannak nagyon sokan, akik felhőtlenül osztoznak az örömünkben, inkább velük törődök!
2009. ápr. 12. 08:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!