Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szegedi nöi klinikán miért...

Szegedi nöi klinikán miért kell elöre választani szülésznöt? És ha nincs fogadott/választott szülésznöm?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy már a terhesség félidejében kell szülésznöt választani. Miért? És igaz ez?
2011. aug. 11. 13:29
 1/6 anonim ***** válasza:
51%
Tavaly szültem ott,de nem választottam szülésznőt.A TB finanszírozza.Fogadott orvosom volt,bár azt sem muszály választani.
2011. aug. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg nem kell fogadni, de én megfogadom. Nem kérnek sokat és végig veled van és figyel rád. Sokkal nagyobb biztonságban fogom érezni magam.
2011. aug. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én 28 hetes vagyok, de remélem még fogadhatok szülésznőt. Kb. 30 hetes leszek addigra, remélem elvállal. Te mikor szülsz?
2011. aug. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Utolsó:

igazság szerint még nem vagyok terhes, már 2,5 éve próbálkozunk, sikertelenül. Mikor 2008ban szültem, nem kellett választani. Hó elején voltam a dokim magánrendelésén, ahol az egyik kismama mondta, h hallottam-e, h szülésznöt is kell választani. Mondtam, h nem és azonnal be is hívtak.

Mikor szültem, nagyon aranyos volt a szülésznö, aki bent volt, de nem is tudom, hogyan hívták :(

Majd írd meg, elvállalt-e.

2011. aug. 11. 19:59
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
ém 2011 06. hóban szültem nem volt fogadott szülésznőm, és nem bánom. Maximális volt az ellátás, az ügyeletes is kifogástalan munkát végzett mind szakmailag mind emberileg. A fontos h legyen orvosod, h lehessen kihez viszonyulni a szülésznőnek is, hiszen az orvosodra mindig hivatkozhatsz. Nekem a 36.hetet mondták kötelezően. Addig mindenképp ki kellett volna választani, de mi akkor még farfekvésesek voltunk, így nem választottunk senkit.Mire megfordult, addigra nem volt már idő, de nem is bántuk annyira. Azért kell mihamarabb kiválasztani, mert a szülésznő is úgy alaklítja az idejét, beosztását stb. Nem vállalja akkor túl magát több kismamával. De amíg a kicsi nem fordul be, addig nincs értelme, hisz ha császár, akkor a szülésznőnek semmi szerepe.
2012. jan. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat!

És azt is, hogy felhívtad a figyelmem arra, hogy míg be nem fordult, addig nincs értelme fogadni. Teljesen igazad van, csak ez kiment a fejemből, nem is gondoltam rá. Már régen volt az elsö szülésem, és akkor nem merült fel eza kérdés!

Köszönöm!

2012. jan. 11. 16:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!