Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan anyuka, kismama,...

Van itt olyan anyuka, kismama, aki dohányzik vagy dohányzott a terhessége alatt? Anoním oldal név nélkül.

Figyelt kérdés
Olyanok válasza nem érdekel, hogy én nem...meg én letettem...stb. Szimpla kérdés. Akinek azóta megszületett a babája egészséges lett? (asztma, fejlődési rendellenesség, bármi)
2011. aug. 12. 14:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
37%
A keresőben rengeteg ilyet találsz!
2011. aug. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
34%
Valóban egyszerűbb lett volna, ha a keresőben nézelődsz, mert most ezzel megint mindenki csak szidni fog téged illetve egymást. Mikor terhes voltam én is tettem fel, kaptam is majdnem 200 választ, ebből kb. 5 volt értelmes. Én cigiztem, egészséges lett, nagy, időn túli.
2011. aug. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Keresőbe, ha beírom tele van olyan válasszal, amiket írtam... Én letettem, meg milyen anya az olyan...stb. pont ezért tettem fel a kérdést. Nem akarok vitát szítani, és pontozgatni. Csak érdeklődöm. Te, kedves 2. mennyit dohányoztál a terhességed alatt?
2011. aug. 12. 14:28
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Én napi pár szálat, de volt, h mondjuk fél dobozzal.

A hatodik hónaptól napi egyet, volt pár nap mikor egyet se, de aztán megint szívtam.


Időn túl, normális babát szültem, és semmi baja, se asztma, se légúti betegségek, három elmúlt, talán ha ötször voltunk orvosnál.


De nem követendő példa. Ha újból terhes lennék, nem tennék ilyet, amikor megszületett, basszus akkor jöttem rá, h mit tettem. Hónapokig figyeltem, aggódtam, azt a lelkiismeret furdalást senkinek nem kívánom. Akkor inkább az elvonási tünetek, vágyakozás a cigi után.

2011. aug. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Én nem dohányzok, de volt idő mikor cigiztem. Tehát tudom, hogy nehéz letenni.

[link]

Foglalkoztam olyan problémás gyermekekkel akiknek anyukája cigizett, ivott esetleg drogozott.

2011. aug. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Ha teljesen nem is tudod abbahagyni,akkor legalább jelentősen csökkentsd,mert sajnos nagyon gyakran a lepény nem tudja ellátni a funkcióját a dohányzás miatt és dysmaturus lesz a kicsi,idegrendszeri károsodás érheti,később hiperaktív ,magatartásproblémás lehet.

Az örökbefogadott gyermekem példáját írtam le,hogy nála mit okozott az erős dohányzás.


Abban nem tudlak megerősíteni,hogy csak nyugodtan csináld,lehet,hogy néhányan megússzák következmény nélkül,de sajnos előfordul,hogy már a szüléskor látszanak a meszes gócok a méhlepényben,a magzat nem kapta meg a szükséges tápanyagokat,oxigént és sokkal sírósabb,nyugtalanabb,vagy akár figyelemzavaros,hiperaktív,súlyfejlődése vontatott.

2011. aug. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%

Őszinte leszek!

21 hetes vagyok, előtte sokat szívtam. Terhességem alatt két szálat szívtam el, többet nem fogok. Azt is azért (bár nem mentség), mert elég nagy családi bajok voltak és úgy éreztem vagy megbolondulok,vagy rágyújtok. Azóta szerencsére megoldódtak a gondok!

Eszem ágában sincs senkit megszólni, de az,hogy pár hónapos 2-3 éves gyerekeknek még nincs bajuk nem jelenti,hogy nem is lesz. Keresztlányommal végig cigizett anyja, 7 éves koráig semmi baja nem volt. Utána nem csak asztmás, de allergiás is lett, pedig a családban senki, még a dédik közt sem volt ilyen. Nyilván nem lehet 100%-ra kijelenti, de biztos van benne része a ciginek!

2011. aug. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
49%

sajnos én is cigiztem :( napi 5 szálat, de a végén, mikor már itthon ültem, volt hogy többet :( nagyon nem vagyok büszke rá, és megvetem érte saját magamat

de a kisfiam hálaistennek egészséges, 4 kiló felett született, 10/10 apgarral, ma 2 éves, semmi baja,

2011. aug. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nagyon sok gyereknél csak 7-8 évesen jön ki az asztma, allergia, ami azért van, mert anyuka dohányzott terhesség alatt. Vannak, akik megússzák és tényleg semmi baja nincs a gyereknek, de ezekből kevés van. Akik itt írogatják, hogy 2-3 éves a gyerekük és egészséges, hát szerintem várjanak még ezzel a kijelentéssel, mert az asztma csak később jön ki. Tesómnál 10 évesen jött ki. És akkor az asztma, allergia még csak a kisebbik baj. A nővérem dohányzott a terhesség alatt, a kisfiának sérült az agya, mivel állandó oxigén hiánynak volt kitéve. Sérült a beszéd és a mozgás központja. 10 éves alig tud járni és beszélni. :(
2011. aug. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nálam terhességi tünet volt,hogy nem kellett egy slukk sem! -és azóta is csak akkor nyúltam a bagóhoz,amikor nagyon stresszes időszak volt- nem terhesen!


Viszont sógornőm mind a 3 gyerekével dohányzott (muszáj megjegyeznem,nehéz gyerekkora volt sógornőmnek!). 26 éves a legnagyobb fia,18 a kisebb,és 12 (azt hiszem legalábbis) a lánya. A fiúk makk egészségesek,csak a felfogásukkal van baj. A lány is egészséges!


Egy csaj (egykori barátnőm) is dohányzott terhesen,neki egy lánya van. Ő szoptatás alatt dohányzott,kávézott,a gyermeke hasfájós volt,és nem tudta miért (a dohány és kávé miatt). Amit tudni kell,hogy a csaj nem bírta ezt a stresszt,és amikor ott voltam is,és sírt a kicsi (2 hónapos volt) mert az "apja felkapatta" akkor meg rázta a gyermeket a kiságyban,meg felemelte,és pár centiről elengedte. Most csak az iwiw-en láttam képet a kislányról,nem tudom mennyire egészséges,vagy épp nem... 2 éve beszéltünk utoljára,akkor még kutya baja nem volt. 6 éves.


Egyik ismerős (távoli rokon) első lánya fogyatékosan született,gyógytornász járt ki,8 évesen olyan kicsi volt,mint egy 3 éves,és a kiságyban csak nézelődni tudott,és pépessel kellett etetni (azt hiszem 8 vagy 9 évesen hunyt el). A másik két gyerek látszólag egészséges,leszámítva,hogy iszonyat picik voltak amikor megszülettek,most pedig nagyon véknyak,mintha alultápláltak lennének! A csaj veszélyeztetett terhes volt,el volt tiltva mindentől,mégis biciklire ült és dohányzott. (ilyen távolból is csak gratulálni tudok neki!)


Boldog babavárást és egészséges kisbabát!!


Üdv:2gyerkőcös,35hkm.

2011. aug. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!