Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan anyuka, kismama,...

Van itt olyan anyuka, kismama, aki dohányzik vagy dohányzott a terhessége alatt? Anoním oldal név nélkül.

Figyelt kérdés
Olyanok válasza nem érdekel, hogy én nem...meg én letettem...stb. Szimpla kérdés. Akinek azóta megszületett a babája egészséges lett? (asztma, fejlődési rendellenesség, bármi)
2011. aug. 12. 14:23
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Én is dohányoztam. :(

Már bánom. :(

Igaz egészséges a kisfiam, 2 éves 2 hónapos most.

De ki tudja később mit fog okozni nála az önzőségem.

Mai napig nem tudtam letenni.


Persze terhesség/szoptatás alatt nem szívtam olyan intenzíven, de szívtam.

2011. aug. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Végre mindenki a kérdésre felelt. :) De várok még hozzászólást, ha van. :)

20 hetes vagyok, első gyermekemnél egy szálat sem szívtam, simán bírtam, de most alig bírom ki, bevallom hetente 1-2 szálat elszívok iszonyú lelkifurdalás közepette.... szenvedek, ideges vagyok, és minden gondolatom a bagó körül forog... Szörnyű...Nem kívánom senkinek. Pedig 9 hónapig, meg még 16-ig, míg szoptattam nem gyújtottam rá, de ahogy abbamaradt a cici, onnantól újra cigiztem, és gondoltsam olyan könnyű lesz majd újra megállni... Tévedtem, és félek, mert a stressz sem jó, meg ez a heti 1-2 szál sem...

2011. aug. 12. 19:30
 13/15 sumergo ***** válasza:
Sógornőm dohányzott, asztmásak a gyerekei.
2011. aug. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Részben tudom mit érzel!

Az első terhességemnél "tünet" volt,hogy egy slukkot sem kívántam- utána amikor nagyon stresszes volt,akkor napi 1 szálat szívtam (nem a gyereknevelés okozta az idegességet! egyéb gond volt!). Most itt vagyok,a 3. babánkat várjuk,és elég sokszor gondolok a cigarettára- főleg ha nehéz nap volt,vitáztam a párommal,sőt,olyankor is előfordult,ha reggel kicsit korábban ébredtem fel,és eszembe jutott,hogy milyen jól esett régen elszívni egy cigit egy kávé kíséretében... Nagyon sok ilyen alkalom volt! Nekem szerencsém van,mert meg tudom állni! Persze,volt hogy a kasszánál sorban állva is eszembe jutott,de ott volt a 2gyerkőc,akik teljesen lekötötték a figyelmem- főleg a kicsi,akinek a keze szeret mindenhol ott lenni- így meg is feledkeztem a cigiről,és úton haza fele jutott megint eszembe. Nálunk nagy veszekedés lenne,ha vissza szoknék-akár most,akár amikor nem vagyok terhes. Sokat jelent,hogy a párom sem dohányzik,a családjából egyedül az apja aki szokott is jönni.


Kitartást!! Boldog babavárást és egészséges kisbabát!!


Üdv:a 2gyerkőcös,35 heteske

2011. aug. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Anya cigizett velem, napi pár szálat. Aztán 8 éven keresztül szinte láncdohányos voltam, 1 fél napra sem tudtam lerakni. A munkahelyemen sokszor meg is jegyezték, hogy ki kellene vinni az íróasztalomat az udvarra. 8 éven keresztül mondogattam magamban, hogy ha terhes leszek, akkor fogok tudni leszokni. Így is lett! Már a második babámat várom, és eszem ágában sincs rágyújtani! Jó , tudom, nem erre vagy kíváncsi :) Szóval nekem semmi bajom nem lett. Egy távoli rokon viszont végig cigizte a terhességét, szerintem napi olyan fél dobozzal. A ocs az gyerek nem allergiás, nem asztmás, viszont az értelmi képességei messze elmaradnak a korától elvártnak. Pl 9 évesen tanult meg írni, és egyéb apróságok.

Nem szerencsés az a kis mennyiség sem, amit te szívsz, de pl. az én mércémben ez még belefér, persze nem az én esetemben. Az sem jó, ha idegeskedsz! Bocs az offért.

2011. aug. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!