Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 8 hetes terhes vagyok,26...

8 hetes terhes vagyok,26 éves, nem volt bejelentett állásom 3 éve, de a TB-t fizetem magam után az elmúlt három évben is. Ha most lesz bejelnetett állásom 7 hónapig akkor akkor kaphatok GYED-et?

Figyelt kérdés
2011. aug. 13. 19:06
 1/6 anonim ***** válasza:
92%

Nem.

12 hónap bedolgozott munkaidő kell, az, hogy fizetted a TB-t, nem számít.

2011. aug. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
30%

Ezt találtam: GYED

Gyedre akkor jogosult a biztosított szülő, ha a gyermekgondozási díj igénylését- a gyermeket szülő anya esetében- a szülést megelőzően két éven belül180 napon át biztosított volt, és a gyermek gondozása végett fizetés nélküli szabadságot vesz igénybe.

Ha a terhes gyermekágyi segélyben részesült anya biztosítási jogviszonya a tgyás időtartama alatt megszűnik, jogosult marad a gyedre, feltéve, hogy terhes-gyermekágyi segélyre való jogosultsága a biztosítási jogviszonyának fennállása alatt keletkezett, a szülést megelőző két éven belül 180 napon át biztosított volt, és a gyermeket a saját háztartásában neveli.

A GYED a gyermek 2 éves koráig jár.

A gyed adóköteles jövedelem, abból az adószabály szerint adót(előleget), és nyugdíjjárulékot kell levonni.


Off: A válasz írója 46%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 19:22 Látom mindenhova ezzel a linkel válaszolsz.Nagyon hasznos. :)

2011. aug. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
92%

A második válasz nem jó, mert már régen nem 180 nap kell, hanem 365. Vagyis a 7 hónapoddal ugyanúgy nem mégy semmire, mintha nulla napot dolgoznál.


Az, hogy magad után fizeted a tb-t csak az egészségbiztosítás természetbeni ellátásaira jogosít, pénzbeni ellátásokra nem. Vagyis nem leszel jogosult sem tgyásra, sem gyedre.


Amit kapni fogsz: 28500 gyes (ez nettóban 25650) s 12200Ft családi pótlék.

2011. aug. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
86%
19. 35-ös, sajnos mellényúltál, mert ez a szabály már a múlté. Valóban a szülést megelőző két éven belül kell lennie legalább 365 nap biztosítási jogviszonyodnak ahhoz, hogy terhességi gyermekágyi segélyre és gyermekgondozási díjra jogosult legyél. (Eb. Tv. 42/D §)Az, hogy fizetted magad után a TB-t, gondolom az egészségügyi szolgáltatásra való jogosultsághoz szükséges 4900.-Ft-ra gondolsz, pénzellátásra nem jogosít.
2011. aug. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. Ettől tartottam :(
2011. aug. 13. 22:05
 6/6 anonim ***** válasza:

sajnos csaka gyes és a családi fog járni:(

off: a TB járulék már 5200-ra emelkedett 2011. jan.-tól :S

2011. aug. 14. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!