Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megkapom a fizum 70%-át (az a...

Megkapom a fizum 70%-át (az a gyed, ugye?) ha előtte július 1-től aug. 1-ig bejelentett munkanélküli voltam, előtte uezen a helyen dolgoztam, ahova most szept. 1-től visszavettek szerződéssel?

Figyelt kérdés

Most vagyok a 6. hétben, és dec. végéig (szünet kezdetéig) szeretnék dolgozni(14. hétig), mert a betegségeket el szeretném kerülni, ugyanis kicsiket tanítok.Nagy hassal meg nem szeretnék már köztük keverni.

Bíztosítottnak számítok így a közbejött munkanélkülivel?

Mennyit kapok bruttó 126-ból, nettó 90-ből?


2008. szept. 25. 17:32
 1/3 anonim ***** válasza:

A jogosultsághoz szükséges előzetes 180 napi biztosítási idő számítása



Rendkívül fontos az a kedvező szabály, miszerint a gyermekgondozási díjra jogosultsághoz szükséges előzetes 180 napi biztosítási időnek nem kell folyamatosnak lennie.

A jogosultsághoz szükséges előzetes 180 napi biztosítási időbe be kell számítani:


· a biztosítás megszűnését követő táppénz, baleseti táppénz, terhességi-gyermekágyi segély folyósításának idejét,


· a közép- vagy felsőfokú oktatási intézmény nappali tagozatán egy évnél hosszabb ideig folytatott tanulmányok idejét.


· a rehabilitációs járadék folyósításának idejét.


Ezt innen másoltam, itt többet is megtudhatsz:

[link]

2008. szept. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Először a tgyás-t kell igényelni és ez 6 hónapig jár majd a lejárta előtt 1 hónappal már igényelni kell a gyedet hogy folyamatosan kapd a pénz és ne legyen 1-2 hónap kihagyás.

A tgyás valamivel több lesz mint a gyed.

Én bruttó 135-ből és nettó 87-ből kapok most 104 tgyás-t.

egyébként 2 évig visszamenőleg akár megszakitásokkal is de biztositott voltál 180 napig akkor minden jár.

2008. szept. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2008. szept. 26. 12:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!