Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nőgyógyász felkérése, fogadása...

Nőgyógyász felkérése, fogadása. Hogyan működik?

Figyelt kérdés
Első babámat várom, még most megyek a teherbeesésem óta először nőgyógyászhoz. Már ilyenkor fel kell/lehet kérni a szülészt, hogy ő legyen az orvosom? Ilyenkor szokás pénzt adni vagy azt csak a szüléskor? Mi történik az első vizsgálaton? Köszönöm:-)
2009. ápr. 14. 11:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Ne hamarkodd el. Első alkalommal a vizsgálat díját adjuk a dokinak, mert nem ismerjük, a bizalmunkat ki kell érdemelnie.:)

Szóval lazán. "Terhes vagyok, szeretném megtudni, minden rendben van-e". Erre megvizsgál UH-val, annak tükrében, amit lát, megkérdezed, mikor menj hozzá legközelebb. Ebből érteni fogja, hogy hozzá szeretnél tartozni. Ha ezzel így elment pár alkalom, és elégedett vagy vele, kialakul egy jó kapcsolat, akkor lazán meg tudod kérni, ugyan vezesse már le a szülést is, ami mennyibe kerülne.

Hát így..

Örömteli babavárást Nektek! :)

2009. ápr. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az a legjobb, ha már egyenesen ahhoz a dokihoz jelentkezel be, akinél szülni szeretnél, mert az orvosok is azt szeretik, ha már a kezdetektől nyomon követhetik a terhességet (természetesen ha valaki menet közben meggondolja magát, bármikor nőgyógyászt válthat). A vizsgálat során megnézi a méhszájat, esetleg rákszűrést csinál, ha már régen volt, és általában hüvelyi ultrahanggal megállapítja a terhesség tényét, a baba korát, petezsák méretét, a lepény tapadási helyét és ha már van, akkor a szívhangot is meghallgatja.

Ami a pénzt illeti, ilyenkor a vizsgálati díjon kívül mást nem szokás adni, majd csak a szülés után.

2009. ápr. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen, már most is ahhoz a hölgyhöz megyek, akinél szülni szereték. Rákszűrést januárban csináltattam, szerintem most nem kell. Köszönöm a válaszaitokat:-)
2009. ápr. 14. 11:58
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem még várj vele. Én pl.a 30.héten váltottam. Még szerencse,h nem mondtam a dokinak,h szeretnék nála szűlni. Remélem a köv.másabb lesz. :)
2009. ápr. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia ha orvost fogadsz általában ahhoz szoktak menni már rögtön az első vízsgálatkor és akkor szokták megkérnni az orvost. Van orvos aki megszabja hogy mennyit kell fizetni, meg van olyan is amelyik nem. Én nyúgdijas orvost fogadtam fel és általában egy-egy vízsgálatnál én 1000 Ft-ot adtam neki. Azér jó már az elején megfogadni az orvost mert akkor végig kisér a terhességen és mellette jobban megismered és segít neked ha bármi próblémád,vagy gondod van. Szülés után meg 25000 Ft adtunk neki.Ja ne hagyd az utolsó pilanatra mert a legtöbb orvos már nem vállal a terhesség vége vagy közepe felé arra szoktak hivatkozni hogy sok a kismamája.
2009. ápr. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!