Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 30 hetes vagyok. Alhasi...

30 hetes vagyok. Alhasi (mensiszerű) fájdalom és derékfájás mit jelent? Mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

Tegnap délután, éjszaka, majd ma reggel is 1-2 óra erejéig fájt a hasam alsó része (olyan volt, mintha meg akarna jönni, de nem görcsölt, hanem egyfolytában tompán fájt) és a derekam is le akart szakadni. Mi lehet ez, jóslófájás vagy esetleg nyílik a méhszájam?

Maximális magnézium adagot szedek (MagneB6-ból 3-szor 2-t), otthon pihenek. Tehetek még ennél többet?


2009. ápr. 15. 10:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, lehet, hogy nyílik a méhszáj. Menj be a kórházba, nézesd meg. Ha nincs gond, úgyis hazaengednek. ( Én uígy 30 hetesen uilyen panaszokkal mentem be, egy ujjnyira nyitva voltam, mert "észrevétlenül" beindult a szülés.)


Jobb félni mint megijedni, ilyenkor még visszatarthatóak a fájások magnézium inf-val. Ne bagatellizáld el, inkább menj be feleslegesen mint hogy gond legyen.


Csak egy jó tanács: ez tévedés, hogy a magne b maximális adagja 3X2 szem. Abban ugyanis 300 mg tiszta magnézium van mindössze. A magnéziumot kismamának lehetetlen szájon át túladagolni, és 12 óra leforgása alatt 14 grammot kaptam infúzióban ( 1000 a váltószám..... ) Ha elfogadsz egy jó tanácsot, válts át Béres magne B-re, és abból szedj 3X1-et, abban 750 mg a tiszta magnézium. Ha picit túladagolod, maximum megy tőle a hasad, így a felesleg egyszerűen képtelen felszívódni. Arról nem is beszélve, hogy anyagilag is jobban jársz vele még így is, mert egy 60 szemes Béres partnerpatikában 1200 Ft, ami 20 napra elég, míg a másik fajtából az 50 szemes drágább, és még 10 napig sem tart.

2009. ápr. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a segítséget!

Beszéltem az orvosommal, most fog fogadni a kórházban.

Remélem, hogy nincs nagy baj...

2009. ápr. 15. 11:29
 3/8 anonim ***** válasza:
Remélhetőleg csak vaklárma. Izgulok érted, én most a második terhességemet csinálom végig ugyanolyan gondokkal, és most a másodiknál már 25 hetesen ugyanígy nyílt ki a méhszáj. Most én is 30 hetes vagyok, úgyhogy tényleg nagyon szorítok érted. Írd meg, mi volt ( első voltam )
2009. ápr. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A méhszájam még zárt, de a dokim szerint a panaszok azért jelentkeztek, mert esetemben a magnézium nem hatásos, ezért gyógyszert írt fel, illetve minél többet feküdnöm, pihennem kell.

Ha a gyógyszer sem válna be, akkor be kell feküdnöm a kórházba. :( Most már jobban vagyok, így bízom benne, hogy otthon tölthetem a maradék pár hetet.


Te is vigyázz magadra! Szia!

2009. ápr. 15. 19:17
 5/8 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy nincs komolyabb baj. Megkérdezhetem, milyen gyógyszert kaptál? Mert én most hatodik hete kapok egy nagyon szuper injekciót ( nekem legalábbis nagyon bejön, egyetlen hátránya, hogy Bécsből kell hozatni, mert itthon nincs törzskönyvezve.) Proluton a neve, nem egy horribilis összeg, egy doboz/3 db ára kb 4000 Ft, egy inj/hét az adag.
2009. ápr. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A gyógyszer neve Cordaflex (értágító és a szív oxigénellátását hivatott javítani, de a dokim megnyugtatott, hogy ez ne zavarjon, mert az én problémámra szintén tökéletesen megfelel). Hátránya, hogy aluszékonyságot okoz, úgyhogy mindig kómás vagyok tőle. :) A lényeg viszont, hogy azóta semmi panaszom nincs, úgyhogy tényleg hatásos...

Neked sikerült ezzel az injekcióval megakadályozni a méhszáj további nyílását? Naponta kapod?

Vigyázz magatokra!

2009. ápr. 17. 09:45
 7/8 anonim ***** válasza:

Jajj, ne haragudj, nem ugrott előre a kérdésed azáltal, hogy kommentet írtál, így most jutott eszembe utánanézni,. hogy vajon írtál-e.


Anno az első gyereknél én is kaptam valami hasonló szívgyógyszerszerű valamit, mint most te, de nekem sajna teljesen hatástalan volt. Amit most kapok, az egy injekció hetente, mindig ugyanazon a napon, tömény sárgatesthormon, blokkolja a méh receptorait, amitől nem tud olyan gyakran és erősen összehúzódni. Na ez most úgy tűnik bevált, ma vagyok 31 hetes, a 25 héttől kapom, azóta nem indult be a szülés ismét hál istennek. Nem nyílt tovább a méhszáj, sőt picit javult is a helyzet annyiban, hogy javult a konzisztenciája, azaz jobban tart, mert kemény. Hát, kitartás, hátha neked is beválik, amit írtak.


Amikor keményedik a hasam, akkor megiszok egy korty Metaxát, szintén orvosi javaslatra. Csodaszer, én mondom neked! Többet ér, mint bármilyen gyógyszer, 5 percen belül puha a hasam, nem ártasz vele a babának csak nem szabad túlzásba vinni. Bár nem tudom, a te gyógyszereddel mennyiben összeegyeztethető. Kérdezd meg a dokidat, mert ők szokták kifejezetten javasolni, ha nem ütközik a bogyóddal, próbáld ki!


Amúgy neked mekkora a baba? Mert nekem a héten 2100-2200 gr-ra saccolták, azt mondta a doki, lehet azért keményedik most kicsit többet a méhem, mert nem bírja a növekedési tempót :-)) Kicsit nagy a drága!

2009. ápr. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Szia! A doki által adott gyógyszer annyiban hat, hogy azóta nincsenek alhasi és derékfájdalmaim, viszont nem lehet mellé magnéziumot szedni, így most már egyre többször keményedik a hasam (a dokim szerint ez nem jelent bajt).

A rövid ital jótékony hatását előzőleg már én is tapasztaltam egy-két alkalommal, viszont most nem merek "inni", mert a gyógyszer betegtájékoztatójában az áll, hogy nem szabad rá alkoholt inni.


A babád tényleg nagy, szerintem nagyobb is a vártnál, ami valójában ne baj (sőt). Kisfiú lesz, azért ekkora? Hol fogsz szülni?

Én most kedden fogok menni uh-ra, mert már majdnem 1 hónapja nem voltam, így nem tudok friss adatokat. Egyébként én ikreket várok (egy kisfiút és egy kislányt), ezért is vannak "hasi problémáim" (már nagyon nehéznek tűnnek). A 28. hét elején a kisfiú 1313g, a kislány 1226g volt, ami mindkettőjük esetében teljesen jó érték. Remélem, hogy azóta is csak szépen fejlődtek. :)


Ha megkérdezhetem: az első babádat hányadik hétre szülted? Volt vele valami probléma (légzési nehézségek, kis súly stb)?

Ha gondolod írj nyugodtan az email címemre!


Szép és gondtalan hetet!

2009. ápr. 20. 05:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!