Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor voltál integrált teszthe...

Mikor voltál integrált teszthez a vérvételen? Hány hetessen?

Figyelt kérdés

Én úgy gondolom 12+6 és 15+6 hetessen mennék szerintetek az ideális lenne?

12+3 leszek mikor a 12 hetes uh ra megyek.


2011. aug. 22. 18:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Ezt nem magamtól döntöttem el orvos adott időpontot és a védőnő küldött a beutalókkal a 12 héten majd a 16 héten afp-re!


"Az Integrált-teszt (Teszt) a Down-kór kiszurésének leghatékonyabb módszere. A Teszt két vizsgálati fázisból áll. Az első fázisban, a várandósság első trimeszterében (optimálisan a 12. héten) az anyai vérben és ultrahanggal vizsgálandó jelzők kerülnek számbavételre. A második fázisban, a második trimeszterben (optimálisan a 15. vagy a 16. héten), az anyai vérben további jelzőket megvizsgálva, a két fázis összevont értékelése történik. Az Integrált-teszt keretében az első és második trimeszterben értékelhető jelzők integrálásával adja meg a rendellenesség előfordulásának kockázatát"

2011. aug. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 sumergo ***** válasza:

Én telefonáltam, és ők mondták meg, mikor kell menni, nem én dönthettem el. Be kellett diktálni az adatokat, és mondták az első időpontot. A második időpontot pedig akkor adta a számítógépes program, amikor az első vérvétel volt, és rögzítették az UH eredményeket is. Nagyon fontos, hogy jó időben vegyék le, ezért nem örülnek, ha ilyenben magunk döntünk. Hozzáteszem, napra pontosan tudtuk a terhesség korát, hiszen lombikos a babám, mégis az UH szerint kellett menni a második vérvételre!!


29+1 hkm

2011. aug. 23. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!