Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az nagy baj ha a kötelezö...

Az nagy baj ha a kötelezö ultrahang, vérvételen, genetikai ultrahangon, afp-n kívül nem voltam integrált illetve kommbinált teszteken? 18 hetes vagyok

Figyelt kérdés
2009. febr. 1. 17:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem baj,de nem árt ha az ember megcsináltat egy genetikai tesztet,mert az afp-nél sokkal pontosabb eredményt ad.Én megcsináltattam,bár én már elmúltam 35 és el akartam kerülni a magzatvízmintavételt.Inkább a tesztet választottam,még ha az pénzbe is került.
2009. febr. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A felsoroltak kötelezőek, a kombinált és integrált meg nem és ráadásul kemény tízezrekbe kerül.

Nekem szerencsére a kórházban ingyenes volt az integrált teszt, így éltünk a lehetőséggel. Ha még fiatal vagy akkor nem baj feltétlenül, hogy kihagytad. Én 32 éves vagyok és egy kicsit megnyugtatott a teszt eredménye.

2009. febr. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Még esetleg csináltathatok valamilyen tesztet 18 hetesen?H igen akkor hol
2009. febr. 1. 17:26
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem baj, nálunk nem is mondták, hogy van ilyen. Egyik ismerősöm sem volt ilyen vizsgálaton. Én is csak a korom miatt csináltattam genetikai vizsgálatot. Persze, ha van rá pénzed és jobban meg akarsz győződni arról, hogy nincs semmi baj, akkor te döntöd el, megcsináltatod-e.
2009. febr. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem már tesztet 18 hetesen nem csinálnak, de magzatvízvételre még mehetsz. Beutalót kell hozzá kérni a nődokitól.

Az integrált teszt a 12., és 16. héten levett vérből diagnosztizál, úgyhogy azt lekésted. A kombináltat is.

Hány éves vagy? Mert ha 30-on túl vagy érdemes a komolyabb genetikai vizsgálat. Ha fiatalabb, akkor kérd ki a dokid véleményét. Lehet, hogy nem is fogja fontosnak tartani, mert azért a magzatvízvétel 1% vetéléssel jár, tehát nem annyira veszélytelen beavatkozás.

2009. febr. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!