Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Segitenétek nekem? Aki mostaná...

Akire77 kérdése:

Segitenétek nekem? Aki mostanában szült a1. sz. Klinikán a Baross utcában?

Figyelt kérdés
37hetes km vagyok,a dokim szerint nyugodtan jöhet mostmár a baba,és ugy veszem észre hogy készülödik is kibujni.Olyan kismamák válaszát várom akik tudnának érdemben segiteni,mi az amit feltétlen vigyek és ami esetleg teljesen felesleges.A korházat már felhívtam ez ügyben de csak elhadarták mit kell bevinni.Pl.nem tudom adnak e háloinget mig megszülök vagy a sajátomba kell lenni?a babának vinni kell be ruhát addig amig bent leszünk vagy adnak rá valamit?Minden válasznak örülnék,hátha kapok valami jo tippet.Elöre is köszönöm
2011. aug. 24. 09:14
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia.

Vinnék a helyedben :

- Két törülközőt

- Tisztálkodó szereket

kb.ennyi.

A többit a kórházban megkapod ! :)

2011. aug. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Talán a legmegnyugtatóbb lenne felhívni a dokidat és rákérdezni, mi abban a kórházban manapság a szokás, de ha felhívod a szülészeti osztályt, talán ott is adnak felvilágosítást.
2011. aug. 24. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Igaz, én nem most szültem, hanem 3 éve, de nem hiszem, hogy sok minden változott azóta.

Szüléshez adnak kórházi átkötős hálóinget, utána saját kell. Én napi kettőt elhasználtam, mert erősebben véreztem. Sokan ajánlották a hálós eldobható bugyit (pl. Tena), de nekem kényelmetlen volt, így a lestrapáltabb normál bugyikból pakoltam be napi kettőt. Betétből nekem a legnagyobb Tena kellett a hossza miatt, a szobában a többiek is azt használták. Egy köntös jól jön, inkább sötétebbet vittem, az nem olyan kényes. Ez azért fontos, mert ott nincs üvegfal, rögtön a szoba előtt lehet fogadni a látogatókat, és ha az ember kilép, nem mindegy, hogy van-e rajta valami (így jutsz el a csecsemősökhöz is). Tisztálkodó szer ügyben a megszokott, bevált dolgokat vittem, beleszámítva a gyakoribb zuhanyt, a gátsebet is enyhíti, tisztábbnak éreztem magam. Szénsavmentes vized legyen mindenképpen. Ha fáj valamid, Algopyrint adnak.

A babáknak szobánként adtak egy csomag popsitörlőt, egy popsikrémet, így én inkább vittem - valahogy érzékeny vagyok arra, hogy más ne nyúlkáljon abba a krémbe, amit a saját gyerekem fenekére kenek... Pelust is vittem újszülött méretben, mert az kevés volt. Fürdés után kap a baba pelust, kis inget, és pólyába teszik. Praktikus, mert könnyebb megfogni, meg apukának és a látogatóknak is bátrabban oda lehet adni. Egy-két saját babaruhát is raktam be, ha cserélni kellett, ne kelljen az egyébként is leterhelt csecsemősök után futkosni.

Ajánlották, hogy vigyek mellszívót, és egy sterilizált cumisüveget (teát adnak a babának, de ronda "üvegben", ami folyton tört, és gusztustalan ráhúzható gumit tettek rá, a legtöbben átöntötték sajátba). Más kérdés, hogy én a szoptatás híve vagyok, vagyis sűrűn mellre kell tenni a babát, úgy jobban beindul a tej, a baba a legjobb mellszívó. Az előtej meg elegendő táplálék, mert az újszülött gyomra ici-pici.

Még annyit, hogy fürdéskor én nem adtam le a babát a csecsemősöknek, hanem a szobában a többi anyuka szívesen figyelt rá, vagy ha bejött a férjem, akkor ő babázott a folyosón nagy boldogan, amíg fürödtem, hajat mostam.

Ha kislány lesz, praktikus bevinni a fülbevalót, mert ott ki is szúrják a fülét.

Ha van még kérdésed, válaszolok. :)

19 hetes km

2011. aug. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

2 éve szültem ott és amit bevittem:

-Törülköző

-Legkevesebb 2 Hálóing (az átázás stb miatt)

-Bugyi minden napra legalább , de az se baj ha napivel számolsz az előbb említett okok miatt

-Tisztálkodó cucc

-Olyan betét ami tuti nem ázik át nekem a természetes úton történő szülésem után a Tenna Lady extra vált be, sosem áztam át. De szülés után 3 órával az Always night pillanatok alatt megtelt. Ezt max otthon ajánlom ha már csökken az vérzés intenzitása.

-Papucs (én 2 párat vittem zuhanyzáshoz és mászkáláshoz ha jöttek a rokonok, az egyik száradt a másikat fel lehetett venni és nem csúszkáltam a vizes papucsban, eléggé balesetveszélyes)

-Valamint a folyadékot (ásványvíz vagy gyümölcslé), mert nem halmoznak el innivalóval.

A babának:

-Pelenka

- 2009 nyarán amikor a lányom született adtak kis ruhát, de én vittem be neki azért + még cumisüveget is, mert az ottani nem nagyon tetszett

Bőrvédő krém, alkohol a köldökcsonkra, hintőpor akkoriban minden szobában volt, ahogy rendes kézmosó folyadék is.

Remélem tudtam segíteni! Könnyű szülést kívánok!

Egy gyönyörű 2 éves és egy 19 hetes magzat anyukája

2011. aug. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat nektek.annyi kérdésem lenne még hogy olyat vigyek e be hogy evőeszköz tányér?További szép napot nektek,ebben a nagy hőségben.
2011. aug. 24. 13:59
 6/10 anonim ***** válasza:

Ott mindent adnak! De ha rám hallgatsz viszel magaddal poharat, kanalat, villát és kést valamint legalább eldobható tányért is. Arra az esetre ha a hozzátartozók vinnének be valamit amit csak ilyen módon lehet fogyasztani, mert a kórházi cuccok nem maradnak ott csak ameddig meg nem eszed. Utána jönnek és elvisznek mindent!

A gyönyörű 2 éves és a 19 hetes magzat anyukája

2011. aug. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem is kérdésem lenne. Itt azt olvastam, hogy a látogatók érintkezhetnek a babával. Jól értettem? Ez mindenkinek lehetőség, vagy csak a fizetős betegeknek. A látogatási időről tudna valaki mondani valamit?
2011. nov. 18. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Szia én irtam a kérdést 2hónapja,elég friss és számomra negatív élményel szolgálhatok.A gyerekágyas osztály borzalmas,a csecsemösök közül 1-2 aki segit ha megkéred öket.Látogatás minden nap 16-18 ig van és ezt szigoruan betartják,Elvileg a babákat nem lenne szabad kiadnod a kezedböl látogatási idö alatt,de ki álja ezt meg söt még azt is fogják mondani hogy ne vidd ki a folyosora a babát.látogató nem mehet be a korterembe mert kizavarják ja és ha látogatási idön tul meglátnak valakit azt is elzavarják,sajnos tapasztalatbol mondom.Kisruhát adnak a babának mig bent van meg lényegébe polyában vannak,de ha viszel kis ruhát azt is ráadják.Ne vegye el a kedved amit irtam 4-5 napot kibír az ember,ha esetleg kérdésed van még válaszolok.
2011. nov. 18. 14:12
 9/10 anonim ***** válasza:
Értem. Hát a 2.sz klinikától jobb, és sajnos a kettő közül, valamelyikbe be kell mennem. Azt írtad, hogy rád szólnak, h ne vidd ki a folyosóra a picit. Szóval nem viheted ki megmutatni?
2011. nov. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Szia de kiviheted hiszen mindenki kiviszi,csak fontoskodnak a nővérek meg ez az elöirás,meg majd meglátod hogy annyi látogato lessz hogy nem id fognak elférni a szük kis folyoson.
2011. nov. 25. 17:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!