Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért vállalnak mostanában...

Miért vállalnak mostanában olyan sokan későn gyereket, illetve nem vállalnak? - azok közül, akiknek azért kocsi, nyaralás, buli . -ra telik?

Figyelt kérdés
2011. okt. 21. 22:26
1 2
 1/14 tamasoft válasza:
100%
Mert kocsira, nyaralásra, bulira költik a bevételeiket, és így érzik jól magukat.
2011. okt. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%
Sok olyan is van, mint pl. az apukám felesége, aki jól élt korábban is , de nem volt kinek szülnie. Így 35-36 éves korában lett csak gyereke. De egyébként meg nem mindenkinek feltétlenül az a célja az életben, hogy gyereket neveljen.
2011. okt. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
88%

Mi megteremtettük előbb a biztonságos élethez való feltételeket ,ház(nem kölcsönre),autó (nem lízingelt),spórolt pénz itthon és a bankba,biztos munkahely,és elmentünk nyaralni még egyszer utoljára kettesben külföldre.Mindketten 32 évesek vagyunk és még így is aggódunk hogy fogjuk-e bírni anyagilag!!Mindent a gyerek érdekében tettünk!


34hkm

2011. okt. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Az én környezetemben is azért, mert huszonévesen még nincs olyan kapcsolatuk, amibe jó szívvel szülnének. Nem az ő hibájuk.
2011. okt. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
55%

3 hónapja szültem,24 évesen, akkor 2 és fél kertes házam volt és van is. Sajnos, mert édesanyám öröksége volt mindkettő, de ő meghalt, így lett a miénk húgommal. Nincs vita belőle, övé az egyik, enyém a másik. Annyi, hogy apummal meg kell osztanom, mert neki nincs hova menni. Csak nem teszem ki az utcára. Húgomhoz nem akar, erről nem akarok beszélni meg van az oka. Páromnak van egy 3 éves autója, hitelmentesen. Van egy tavaly tökéletesen felújított nagy kertes háza, amiben most az öregapja és az apjának a testvére él, mert 70 és 80 éves öreget nem fogunk kitenni az utcára.

Nyaralni még elmehettünk volna, de úgy éreztük kettesben már nincs rá szükségünk, sajnos nem tudunk egy kávézóba elmenni kettesben, mindig szól valamelyik barátjának, hogy jöjjön el.

Úgy döntöttünk mire várjunk. Minek vegyünk még egy házat, hitelre, ha van 2 is, csak 1-2 emberrel meg kell osztani?! Nyaralni már csak 3-asban tervezzük.

Pénz az kevesebb jut magunkra, mert minden a babára, de nem éhezünk, korán sem.

Én 30 év felett (nyugodtan kövezzetek meg, de én így gondolom) nem tudtam volna szülni, sőt még hamarabb szerettem volna, de így jött ki. 30. születésnapomig szeretném még 2 gyermeket, de ha ez nem adatna meg, akkor csak még egy fiúért imádkozok. Egy lánnyal- egy fiúval már elégedett lennék.

2011. okt. 22. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

22-24 évesen házasodtunk össze egy évnyi együttjárás után. A férjemnek kitétele /kérése/ volt, hogy baba előtt legyünk kicsit együtt, kettesben, mert elég hamar ugrottunk bele a házasságba. 5 év volt a határidő. Addig házat vettünk, kocsit vettünk, vállalkozást építettünk, nyaraltunk, szórakoztunk.

28 évesen szültem a fiam, 30 évesen fogom a lányom. Ez így pont jó.

2011. okt. 22. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 sumergo ***** válasza:

Valamint (velem együtt) sokan sajnos úgy járnak, hogy a fent említettek csak pénzbe kerülnek, bármikor megvehetők, de a baba vagy akar jönni, vagy nem. Mi 7 évig vártunk rá, hogy végül lombikkal sikerüljön.


37+5 hkm

2011. okt. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%

Én sem tudom elképzelni, hogy 30 felett szüljek!Hál istennek ha kigonduljok, hogy szeretnénk babát akkor Ő jön is!A lányomat 26 évesen szültem, és annyi volt a kérésem (mert kettőt tervezünk) hogy 30 előtt szölhessem a kistesóját is!Hát 11 hetes terhes vagyok, így hál istennek 28 évesen megszületik!A párom az elsőnél 31 volt, a másodiknál 33 lesz!


Én titkon vágyom arra, hogy mégegyszer átélhessem a terhesség szülés misztikumát, de a mostani anyagiak, két gyerkőcöt engednek!


Nekem nem fontos a külföldi nyaralás, úgy beszéltük a párommal, hogy amíg kicsi a gyerkőc (kicsik a gyerekek) és nem emlékeznek rá, addig elég a környékre menni (magyaro) majd ha nagyobbak, akkor megyünk világgá!Természetesen magyaro-t is megmutatjuk neki, csak azt kirándulva inkább!


Hamarosan kezdünk építkezni, igaz egy portára anyósomékkal, de így tudjuk a legolcsóbban véghez vinni, és nagyon jó a kapcsolat is!


A kocsin 8 hónapnyi hitel van még!De belefért minden!Hál istennek! :)


Mindenkinek sok boldogságot kívánok!

2011. okt. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Én 30 voltam mikor férjhez mentem, akkor találtam meg az igazit! Addig nem volt kinek szülni. 1 év sem telt el már együtt is laktunk. 2 lakásunk van hitelmentes kocsi és a baba meg nem akart jönni, pedig esküvő előttis próbálkoztunk már. Nagyon sok mindenen mentünk keresztül. Rengeteg vizsgálat , sikertelen lombikok. De sikerült. Most vagyok 33 éves és most jött el az én időm. Egyálltalán nem így teveztem anno. de így kell lennie.

Hát ezért jön későn a baba! Nem kellene elsőre itélkezni senki fölött! Nem tudhatjuk, hogy a másikkal mi is van igazán! Ngyon boldog 19 hetes kismami!

2011. okt. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Én 37éves vagyok és még csak most értem meg az anyaságra.Nem kell itélkezni 30 év elött szülő kismamik,mindenki ugy teszi a dolgát ahogy ő maga,és a természet akarja!!!!!!
2011. okt. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!