Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kombinált tesztem eredménye...

Kombinált tesztem eredménye pozitív lett, de miért?

Figyelt kérdés

Down kórra az arány 1:110-hez lett.

A PPAP-A 1,08 MOM, a szabad béta HCG 140ng/ml azaz 5,68 MoM, a tarkóredő 1,48 MoM.

Azt olvastam, hogy 0,2-5,0 között normálisak ezek az értékek. Illetve utána néztem, hogy akinek 100 ng/ml felett lett a szabad béta HCG az milyen MoM értékeket kapott, és a 140ng/ml az kb 3 MoM-nak felel meg. Akinek 230ng/ml lett a szabad béta hcg szintje, annak is "csak" 5 MoM lett, ezért nem értem az én eredményem! Lehet téves?

Nem tudtok erre valamilyen konvertálót esetleg?

A sejtbankban nem tudtak értelmes választ adni, csak hogy nagyon magas a szabad béta HCG-m, bár ezt okozhatja hogy sokáig szedtem nagyon magas hormontartalmú fogamzásgátlót, konzultáljak a dokimmal.

Az UH-n a babánknak eddig semmi baja nem volt, orrcsontja látható, hólyag telítődései is rendben vannak, nekem a vérképem tökéletes lett 2 héttel ezelőtt, a szonográfus nagyon alaposan kb 20 percig végignézte, 2D-3D-4D-n a babát, hüvelyi és hasi UH-val is. Azt mondta nem lát semmilyen problémát, minden rendben van vele.

Erre most kijött ez az eredmény, és teljesen kétségbe vagyok esve. A dokim azt mondta ne foglalkozzak az eredménnyel, majd az AFP eredménye után megbeszéljük mi a teendő, de őt speciel nem is ez az érték, hanem a tarkóredő vastagsága érdekelte csak.

Persze nem tudok megnyugodni miért lett ilyen magas a szabad béta HCG-m, volt akinek hasonló volt és nem volt semmi probléma? Genetikai probléma egyikünk családjában sem volt, 30 alatt vagyok, tehát ez sem indokolná a problémát.


2011. aug. 25. 08:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Sokan írják, hogy az AFP elavult... hát szerintem a kombinált teszt is csak kockázatbecslés. Nem egy hasonló esetben született már tökéletesen egészséges baba. A közvetlen környezetemben is rémisztgettek egy kismamát magas b-hcg szinttel.

Ha az uh-n minden rendben volt - márpedig igen (orrcsont, tarkóredő) akkor nem aggódj. 100 % körüli eredményt csak a magzatvízvétel adhat. De ismétlem magam szerintem ne foglalkozz ezzel, próbálj ne agyalni rajta.

2011. aug. 25. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Én a helyedben felkeresném az Istenhegyi klinikát. Sajnos csak kizárólag az uh-al nem lehet kizárni,hogy minden ok. A klinikán majd megmondják mit javasolnak!
2011. aug. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nekem integrált teszten lett a hCG 3,41MoM. Az UH-on minden rendben volt. 1:130 pozitív Down kórra. A dokim elküldött genetikára, majd amniocentézisre. Levették a mintát, 3 hét gyomorideg, majd pont aznap lett meg az eredményem, hogy a dokimhoz kellett menni: egészséges a fiam. Tudom, milyen rettenetes megkapni az eredményt, de ez csak kockázatbecslés. Nem azt jelenti, hogy beteg a babád.
2011. aug. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nekem az afp-m lett alacsony és az egész terhességemet végig stresszeltem de szerencsére egy egészséges gyönyörű kislányunk született.Ezért próbálj meg nem idegeskedni(bár tudom én már könnyen beszélek)de hidd el ez még nem feltétlen jelent bajt!

Kitartást és egészséges pici babát kívánok Nektek!

2011. aug. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Nekem a PAPP-A volt rossz, utána az afp határeset, elmentem magzatvíz vizsgálatra, mindent rendben találtak. Én is paráztam, felesleges volt!


35 hkm

2011. aug. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Első körben úgyis megyek a dokimhoz, ő azt mondta meg akarja várni az AFP eredményét, és akkor utána ha szükséges, akkor elküld genetikai tanácsadásra!

Próbálom felfogni, hogy ez csak egy arányszám, és ez is azt jelenti, hogy kevesebb, mint 1% az esélyem!Ezzel pedig sokkal jobban állok, mintha 10% vagy akár 50% lenne!

Próbálok reménykedni hogy a 109 boldog kismama között leszek én is, javítva ezen a fránya statisztikán.

A magzatvíz vizsgálattól kicsit félek, de ha muszáj, persze elvégeztetem.

Bár azért érdekelne, hogy ez a 140ng/ml valakinek miért "csak" 3 MoM, nekem meg miért pont annyi amennyi.

2011. aug. 25. 20:41
 7/14 anonim ***** válasza:
Kicsit későn válaszolok.nekem is pozitív lett a kombi tesztem, 1:100-hoz.Amniocentézist csináltattam, azóta már 5 hónapos egészséges babám van.Nem lesz semmi baj, meglátod.Vagy már tudod is-remélem.Én egy üzleti fogásnak tartom a kombi tesztet azóta-nem jobb az afp-nél.Írd meg mi van veled.Minden jót!
2011. szept. 7. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Egyelőre még AFP eredményre várok, utána a doki elküldött genetikai vizsgálatra, sajnos még pár hét mire valamivel okosabbak leszünk :( Addig próbálok optimista lenni, és úgy felfogni a dolgokat, hogy nincs semmi baj!
2011. szept. 9. 12:02
 9/14 A kérdező kommentje:
Ha meg olvassa vki...az afp tokeletes lett,de ennek ellenere az amnio mellett dontottem a rossz kombinalt teszt miatt,a genetikus is ezt ajanlotta,bar hozzatette,hogy o ugy gondolja,hogy a boldog 109 kismama egyike leszek,de azert nezessem meg amnioval a babat. 3-4 het es mostmar tenyleg kiderul mi a helyzet odabent a kisfiunkkal!
2011. szept. 23. 08:03
 10/14 anonim ***** válasza:
Szurkolunk, hogy ne legyen gond!!
2011. szept. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!