Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 19 hetes terhes vagyok és...

19 hetes terhes vagyok és 3,8mm-es vesetágulata van a babámnak mindkét oldalon, ez gond lehet?

Figyelt kérdés
Azt mondta a doki, hogy elég gyakori és csak figyelgetni kell majd az uh-kon meg, hogy fiúknál még gyakoribb (fiú lesz). És ha nem múlik el? Vagy ha nőni kezd?
2011. aug. 25. 18:23
 1/5 sumergo ***** válasza:

20 hetesen a kislányomnál mindkét oldalon 7 mm tágulat volt, múlt héten már 4 és 5 mm volt csak, megy össze. Az én dokim is azt mondta nagyon gyakori, és szinte minden baba elnövi. Barátnőm kislánya úgy is született, hogy 1cm-nél nagyobb tágulata volt mindkét oldalon, de már neki is szépen csökken a méret.

A legrosszabb esetben gyógyszeres kezelést kell kapnia születés után, vagy nagyon-nagyon ritkán műtét is szükséges lehet, azonban így vagy úgy, de mindenképpen egészséges lesz. Nyugi!


29+3 hkm

2011. aug. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kisfiam is vesetágulattal született, neki szülés előtt uh vették észre. Születése után volt vizelet tenyésztés, és ultrahangra kellett járni, majd 1 éves koráig vesegondozóba. 6 hónapos korára teljesen elmúlt. A vizeletet havonta nézte a doki, nincs-e benne baktérium. Nálunk semmilyen kezelést nem igényelt.

Minden jót, boldog babavásást, és majd könnyű szülést kívánok!

2011. szept. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálunk is még a terhesség alatt vették észre a tágulatot.Hát nálunk elég nagy lett mire megszületett.Most 9 hónapos és még mindig járnunk kell.Szeptember végén megyünk UH-ra és akkor fog kiderülni,hogy kinövi vagy további vizsgálatokra,esetleg műtétre lesz e szükség.De én érzem és biztos is vagyok benne,hogy kinövi.Egyébként,tényleg gyakori ez a dolog,legfőképp fiúknál és ha jól tudom 80%a kinövi.Úgyhogy ne aggódj,minden rendben lesz:)
2011. szept. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

22 hetes múltam, mikor 4d-n nekünk is vesetágulatot fedeztek fel. Akkor azt mondta a doki, hogy 28 hetesen szeretné ellenőrizni, hogy nem növekszik-e. Azt is mondta, hogy ez sűrűbben fordul elő fiúknál, és általában magától elmúlik.


Aztán mikor megszületett a kisfiam, kb 1 hónapos volt amikor uh-on nézték, és semmi sem volt már akkor.

2011. szept. 2. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálunk születése után derült ki hogy vesetágulata van a kisfiamnak. Nekem azt mondták minden 5. fiúnak van és nagy százalékban kinövik. 7 hósan már csak a jobb oldalon volt egy minimális tágulat. Azt mondta a doki a biztonság kedvéért decemberben még megnézi de addigra semmi sem lesz. Remélem nálatok is minden rendben lesz.
2011. szept. 2. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!