Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen lesz majd két gyerkőcce...

Milyen lesz majd két gyerkőccel? Hogy bírjátok?

Figyelt kérdés
Van egy 2 éves kislányom, és most vagyok a 6. héten a kistesóval. Nagyon vártuk már, szeretttünk volna kistesót. De azért az idő megszépítette az emlékeket! Milyen lesz ha hazajövünk a kórházból? Nehéz nagyon egyedül az első időszak két gyerkőccel? A lányom még nem lesz ovis mikor megszületik a tesó, szóval én leszek otthon egyedül a két kismanóval. segítségem nem igazán lesz.hogy bírtátok? Milyen nehézségek adódtak_?
2011. aug. 26. 17:03
 1/5 anonim ***** válasza:
nálunk 17 hónap van köztük. Az első pillanattól beavattuk a nagyot, segített apróbb dolgokban (pelust kibontani, bodyt kiválasztani, popsitörlőt hozni) és ezekért mindig dicséretet kapott. A Te lányod már ügyesen fog tudni segíteni, elég idős lesz már. Amint tudod, napirendet kell bevezetni a kicsinél is, és a kettejük napirendjét összehangolni, délutáni együtt alvás például aranyat érő idő számodra, amikor csak magaddal foglalkozhatsz, pihenhetsz vagy akár bambulhatsz ki a fejedből. Nálunk nagyon bevált, hogy a nagy olyan feladatokat kapott, amiket képes volt már végrehajtani, a dicséret miatt jól érezte magát, a feladat miatt pedig fontosnak. Így minél jobban próbált igyekezni, segíteni. Ez néha lassít Téged, de ez legyen a legnagyobb baj. Mind a két gyerek igényelni fogja azt a pár percet, amikor csak vele foglalkozol, vele játszol, az az időszak legyen csak az övé.
2011. aug. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


2 év és 3 hónap van a lányaink közt. Mindenre,de mindenre egyedül voltam! Szerencsére az Apuka itthon volt a naggyal míg én bent voltam a kicsivel a kórházban. Haza jöttünk,az volt az első,hogy a nagy ölébe tettem a kicsit. Amikor pelenkáztam,vagy cicizett a kicsi,vagy sírt és oda mentem,felvettem,akkor mindig mondtam,hogy "azért kell a pelenka mert ő még nincs olyan ügyes,mint Te,ő még nem tud szólni,ha pisilnie kell. Ő még azért eszik ciciből,mert még picike,nincs foga,nem tud kenyeret enni. Ő még azért sír,mert nem tud ügyesen szólni,ha éhes,szomjas..." Az első 1-2 napban láttam némi féltékenységet a nagyon,hogy a kicsi kézben van,Ő meg nem,de szerencsére nagyon hamar megszokta,és sokszor tette a következő megállapítást: nincs foga,csak szája van! Ennek már 2 éve!

Egyáltalán nem volt nehéz a házi munkát megcsinálni,boltba,postára..ahova kellett eljárni,pedig óránként evett a kisebbik! Fáradt sem voltam! Élveztem,hogy ketten vannak! Nem kellett új rendet kialakítani,nem sok minden változott azzal,hogy ketten lettek!


Ne aggódj! Sokszor nekem is végig futott az agyamon,hogy hogy fogom bírni,be kell hogy valljam,némi kép féltem is,de azonnal el is hessegettem a gondolatokat,és azt mondtam,hogy "ha egyel megy,menni fog kettővel is! Miért ne menne? Imádni fogom Őt is,nem csak a nagyot! Sok mindent átéltem már ahhoz,hogy kifogjon rajtam 2 gyerkőc!" :-D Nekem bevált!



Boldog babavárást és egészséges kisbabát!!


ÜDv: 2gyerkőcös,37hkm.

2011. aug. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha minden igaz én is ennyi idös terhes vagyok, és nekem még csak 11 hós a lányom most.

A családunk meg több száz kilóméterre. Amitöl tartok hogy hogyan szülök meg a férjem nélkül. Neki ugye a kislánunkkal kell maradnia nem jöhet a gyerek is szülni, de nincs hova tenni. mindkettönk családja aktív vagy is nincs aki heteket itt legyen hogy várja hogy megszüljek, vagy utánna segítsen. max 1-2 hét segítséget fogok kapni.


de átvészlejük. mi azért akartunk kevés korkülömbséget mert szeretnénk hamar túllenni a bébikorszakon. mi imádunk utazni és bébivel nehéz. ha várunk 3-5 évet akkor kezdehtnénk elöröl. így kibirok kb 2 évet picibabával, aztán egyre könnyebb lesz fizikailag. egyszerübb utazni majd velük, és jobban leköti öket a nyaralás is.

2011. aug. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem is két éves volt a lányom mikor újra terhes lettem, majdnem a 3-at töltötte mikor született a tesó. Én az anyumnál laktam igaz, de minden ment ahogy kellett neki, tesó is jóban volt a kistesóval. :) Meglesztek jól majd meglátod.
2011. aug. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Anyósom már előre riogat hogy mennyire féltékeny lesz a lányom, és mennyire nehéz lesz egyedül! De látom másnak sem könnyű, valahogy megoldunk majd mindent!
2011. szept. 1. 11:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!