Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 32hetesen voltam ultrahangon...

32hetesen voltam ultrahangon és azt mondták kicsi a baba mert 1700g,3hét múlva kell visszamennem UH-ra, de azóta nagyon félek hogy lessz-e baja? Meg mindenen megijedek hogy nincs-e baja pl ha nem rúg.

Figyelt kérdés
Természetes ez az aggodalom vagy csak én vagyok túl parás? És a gyerek súlya tényleg kicsike?
2011. aug. 29. 08:47
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

szia!


Nekem is csak 1725 gr volt a 32 hetesen, az uh-s nő nekem is azt mondta kicsi, de a dokim meg mindig azt mondja ne akarjak óriásbébit szülni.Mivel minden vérképem jó volt én semmit nem is szedek és szedtem. most voltunk 36. héten 4D-n és ott már 2600 gr a baba. És rendesen tokás. Ha kihúzom a 40. hétig simán hízhat még egy kilót is.

2011. aug. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Szia!


Mit nem adtam volna 32 hetesen 80-as BPD-ért!

Az én kislányomnak ekkor 72 mm volt a BPD-je, TAD: 76 mm, FL: 56 mm, Kalkulált súly: 1400-1500 gr

Rögtön meg is kérdezték, hogy biztos, hogy 32 hetes? Kb. 29 hetesnek felelt meg.

Na, szépen be is kerültem a kórházba, kaptam 10 Diaphillin infúziót. Miután hazaengedtek, ugyanezt kellett szednem gyógyszeresen. Valamint állandóan NST-re és UH-ra jártam egész szülésig. Végül 4 nappal hamarabb született meg a kislányom természetes úton: 3250 gr és 50 cm. Nagyon könnyű és gyors szülésem volt.

A te adataidat elnézve nem olyan vészes a helyzet. A gyógyszerből napi egyet kell szedned? Egyébként ezt azért adják, hogy a méhlepény keringését serkentse, mert valami miatt nem látja el megfelelően a feladatát és a baba nem tud elegendő tápanyagot felvenni. Ergo lassan hízik.

Egyvalamire figyelj oda: Ha mész NST-re, aznap ne vegyél be diaphillint, mert az megpörgeti a baba szívét, a szívműködés tachikard lesz és akkor azért akarnak befektetni. Velem ezt eljátszották párszor, hiába mondtam, hogy szedem a gyógyszert. Ha az a pár nap kimarad, mikor NST-re mész, nem lesz gond belőle.

Pihenj minél többet, táplálkozz fehérjedúsan és próbálj meg nem idegeskedni! Persze én is sík ideg voltam, mikor kiderült, de aztán szépen megnyugodtam. Láttam, hogy hétről-hétre növekedik és rajtam kívül mindig voltak 2-3an emiatt az UH előtt.

Ha bármi kérdésed van, írj nyugodtan!

2011. aug. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Szia

Szerintem nem kicsi a babád.

Simán lessz 3-3.5 kg szerintem,ha végig kihuzod.

Nekem is azt mondták,hogy a 32 hetes súlyt duplázni szokták általában,az meg akárhogy is nézem 3400 gramm,ami nem kicsi.

32 hetesen kisfiam 2008 gramm volt,ő is duplázott,mint az egyik válaszoló is irta,40 hétre született 4100 grammal és 58 cm-rel.

2011. aug. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a megnyugtató válaszokat:)sikerült lenyugodni(valamennyire:),föleg hogy tegnap asszem elkezdett csuklani,úgy ugráltam mint egy labda:). A párom szerint is csak azért vagyok ilyen parás mert egyrészt első gyerek,másrészt meg hát anya leszek:)
2011. aug. 30. 09:02
 15/15 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, hogy a 32 hetes súlyt megduplázzák a terhesség végére. Akkor 3400 g lenne a születési súlya. Nem értem, miért lenne kicsi. Szerintem teljesen jók a méretei, ne aggódj! Lehet, hogy a dokid az óriás babákhoz van szokva... :-)
2011. aug. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!