Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha véletlenül azt mondja,...

Ha véletlenül azt mondja, hogy nem jön be, akkor most váltsak orvost?

Figyelt kérdés

Karácsonyra vagyok kiírva! Eddig még nem beszéltünk a dokimmal a szülésről, de most megyek majd hozzá és a férjem szerint jó lenne tudni,hogy mi lesz,ha véletlenül tényleg akkor szülök. Bejön-e vagy nem!

De mi van,ha azt mondja,hogy nem. Hallottam már több esetről,ahol a doki kijelentette,hogy karácsonykor nem jön be, Húsvétkor meg mindig elutaznak.

Ilyenkor váltsak dokit? Nem nagyon szeretnék, de ügyeletesnél szülni sem !


2011. aug. 30. 09:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Én előbb megkérdezném, és aztán gondolkodnék a váltáson, már ha kell!

Én a körzetimnél akartam szülni, aki azt mondta, h ha rendelési időben szülök, akkor nem fog tudni ott lenni, mert kártyás rendszerben vannak, és nem lehet egyszerre két helyen. Így mást választottam. Olyat, aki tuti ott tudott lenni, még ha piros hó esik is. Ott is volt, bár piros hó nem esett. :)

2011. aug. 30. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kérdezz rá, és ha gondolod akkor mondd meg neki hogy ajánljon valaki mást aki ott lesz. Egyébként én 2x is ügyeleten szültem, és túléltem, sőt, életem egyik legjobb élménye volt, és nagyon rendesek voltak velem. Arról nem is beszélve, hogy az általad választott doki is vállal ügyelete, és van akinek ő az ügyeletes doki, és nem nagyon hiszem hogy különbséget tesz az ügyelet és a nem ügyelet között. Max. ismer téged, és ezért közvetlenebb. De a gyerek úgy is megszületik, tök mindegy ki van ott melletted és a legfontosabb hogy csak rá koncentrálj akkor.
2011. aug. 30. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi!

Az a baj,hogy nálunk az ügyelet nagyon gáz. Egy másik kismama mesélte,hogy amikor az elsőt szülte (az én dokimnál), akkor éppen 6-an szültek egyszerre és csak a dokink volt ügyeletben. Nyilván vele foglalkozott a legtöbbet, hiszen ő volt a saját betege, a többiek közül csak egynek volt fogadott orvosa! A többi betegre kb. óránként, ha rá tudott nézni.

Halmozottan rossz a helyzet ünnepkor,mert akkor még a nővérek is utálják,hogy bent kell lenniük! Ezért sem szeretnék "egyedül" szülni!

Viszont két kis gyereke van, ezért fentáll a helyzet,hogy nem biztos,hogy bejön!

2011. aug. 30. 09:34
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is karácsonyra vagyok kiírva, én dokim rögtön az elején megmondta, hogy nem biztos, hogy be fog tudni jönni, mert elutaznak. Én nem kerestem emiatt másik dokit, ha nem jön be ott az ügyeletes, meg a szülésznő is, nekem pont elég az, ha a doki időnként rám néz :) Mondjuk 3. baba, és apjuk is mindig ott van, nekem az ő jelenléte számít leginkább.
2011. aug. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Alapból, ha karácsonyra vagy kiírva, akkor gondolom a dokid írt ki akkora. Tehát már a terhesgondozás kezdetétől tudjaÉS ennek tudatában vállalt téged, úgyhogy szerintem biztos be fog menni, ha úgy alakul.

Az én dokim mielőtt megvizsgált, megnézte mikor esedékes és július 12 volt, azt mondta, oké, mert augusztusban elutazik, akkora nem vállal, de július mehet- ez volt előző év novemberében.

És egyébként orvos barátnőm, aki szintén az osztályon dolgozik, mondta, hogy szabadságon volt a főorvos úr és minden áldott reggel ő jött vele szemben. Mert éjjel volt egy szülés. Na jó egyszer mérgesnek láttam, mert egy szülésznőnek ő lett volna az orvosa, de a bolond késve indult el otthonról, úgyhogy megszült mire beértek a kórházba és hajnali kettőkor felhívták, főorvos úr meg van a baba, nem kell jönnie. És akkor szólt, hogy azt megérti, hívják jöjjön, de már azért is, hogy aludjon nyugodtan, nem kell jönni.

2011. aug. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!