Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon meg vagyok ijedve,...

Nagyon meg vagyok ijedve, véletlenül rossz orrspray-t használtam. Ártottam vele a babámnak?

Figyelt kérdés
Sajnos mindig be van dugulva az orrom, mindig orrspray-t kell használnom. Mikor terhes lettem, a doki mondta, hogy milyet használhatok, 0,05-t, az nagyon gyenge, de azt is csak este, hogy tudjak aludni. El is mentem a gyógyszertárba megvettem, használtam. Aztán elfogyott, megint elmentem venni, de azt senki nem mondta, hogy ugyanezen a néven kétféle van, 0,5 és 0,05, és másodszorra az erősebbet vettem meg én meg észre se vettem. És hónapokig ezt az erős orrspray-t használtam. Aztán tegnap egy másik gyógyszertárba mentem, kértem az orrspray-t és a nő megkérdezte, hogy hányasat kérek 0.5-öt vagy 0.05-öt. És akkor esett le, hogy én egész eddig az erőset használtam, most jelenleg 25 hetes vagyok. Teljesen kész vagyok lelkileg, hogy most vajon mit tettem a babámmal! Nagyon mérges vagyok magamra! A dokimnak meg sem merem mondani.
2011. máj. 8. 12:52
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Atyaég...
2011. máj. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
55%

A használati idő alatti eredményeid (vérvétel, vizelet, cukor, uh, etc.) jók, akkor nem hinném, hogy aggodalmad lenne.

Az meg, hogy nem mered ezt elmondani a dokidnak, nagyobb felelőtlenség, mint használni VÉLETLENÜL egy fokkal erősebb orrspray-t.

2011. máj. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
96%
Pedig őt kéne felhívni és megkérdezni hogy ez árt-e! Vagy a gyógyszertárban is meg tudják mondani!
2011. máj. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
93%
Aggódni semmiképp se aggódj, a gyógyszerek 90% nem káros a magzatra csak a kutatásokat nem végzik el rendesen (kidobott pénznek gondolják) ezért rá kell írni, hogy nem szabad használni. Én most voltam nagyon nagyon beteg, MUSZÁJ volt orrspray-t és köhögéscsillapítót szednem (durvát)megnyugtattak -több orvos- hogy nem lesz semmi baj.Ja és anyukám gyógyszerész. Az orrspray-ket egyébként azért nem javasolják hosszú időn át mert függőséget okozhat a magzatnál. De maradandó baja nem lesz tőle.
2011. máj. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Na, figyu! Nyugodj meg, semmi baj! Én orrcseppfüggő vagyok sajnos. Mindkét terhességem alatt Nasivint használtam, a 0,5-öset. A dokim persze megkérdeztem, és azt mondta, nyugodtan használjam, nem lesz baja a babának. Nem is lett, mindkét fiam szép és egészséges!
2011. máj. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez a horrortörténet a Nasivinről szól, ugye? Mindkét terhességem alatt végig használtam a 0,5-öst, a gyerekeknek semmi bajuk. Allergiás vagyok, megfulladtam volna.

A vizsgálatok valószínűleg téged is meggyőznek, hogy semmi szörnyű nem történt. Válts vissza a kisebb dózisra, és nyugi!

2011. máj. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Kicsit megnyugodtam. :) És tényleg csak véletlenül használtam az erősebbet, mert a dobozuk is egyforma, meg a nevük is. Mikor a gyógyszertárba kértem nem mondtam külön, hogy 0.05-öst kérek, a gyógyszertáros meg automatikusan az erősebbet adta. Nekem meg nem tűnt fel a dolog egészen tegnapig. Ennyi.
2011. máj. 8. 18:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!