Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire baj, ha nem csináltat...

Mennyire baj, ha nem csináltatom meg a 36. heti vércukorterheléses vérvételt?

Figyelt kérdés

36. hétben járok.Orvos egy óra gyaloglásra van innen és 5 percet nem tudok egyhuzamban sétálni,mert úgy bekeményedek,hogy a járás sem megy.

Sajnos elromlott az autónk,így a párom nem tud elvinni sehova.Csütörtökre talán kész lesz az autó,így mivel nekem nincs jogsim a párom visz NST-re.De aznap nem tudok elmenni nődokihoz,mert nincs.Párom meg nem tud még egy napot kivenni ezen a héten,hogy elvigyen vérvételre.

Így is sok szabit fog még kivenni,hisz ő lesz a szülés utáni napokban a 20 hónapos lányunkkal itthon.


Nagyon fontos ez a vizsgálat még egyszer?

Lányomnál anno nem volt 2x ilyen vérvételem.


2011. aug. 30. 10:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Lehet, hogy a korod miatt kell most kétszer. De szerintem elég lesz akkor is, ha kész a kocsi. Faluban vagy, azért nem jöhet szóba taxi? De ott meg nem igaz, hogy egy kedves szomszéd nem tud elvinni? :(
2011. aug. 30. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Városban lakok,de olyan helyen ahol föld út van és nem jár erre semmi,így egy óra oda..Sajnos a kedves szomszédom,aki elvinne,most nincs itthon,mert külföldön van apósommal.

Patt helyzet,mert amúgy szeretek sétálni,de keményedéssel és melegben nem indulnék el.

23 éves vagyok,így nem hiszem hogy nagyon indokolt lenne,bár nem értek hozzá.Na,de ha holnap jön a védőnő tőle is megkérdezem.

Csak sajnos annyi mindent el kéne intézni most egyszerre és most nem jó az autó...

ezidáig minden leletem vizsgálatom tökéletes volt (kopp-kopp-kopp),így ezért érdeklődőm.

2011. aug. 30. 10:33
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én bizony megbeszélném a védőnővel, hogy a terhelés helyett egy jó alapos reggeli után nézze meg mérővel a cukromat. Szerintem többre mész vele, mint a terheléssel.

Nekem van itthon cukormérőm, mert anya cukros és nekem is mérni kell a cukromat terhesség alatt. Olyan mérőm van, ami átszámítja az értékeket a vénás vérvételből nyertre.


Ha keményedsz, nem tesz jót a sétálás. Más megoldás kell. Esetleg házidoki menjen ki házhoz, ha neki van mérője. Max kicsit honoráljátok anyagilag.

2011. aug. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Hűű tényleg.

Bár nincs itthon apósom,de a 7végére hazajön,így megkérem,hogy néha mérje meg a vércukromat,hisz ő cukorbeteg és van mérője.Ezt el is felejtettem. Bár a cukrommal szerencsémre sose volt baj.És az utolsó terheléses is kitűnő volt.

Na majd meglátjuk.

A háziorvos téma még bonyolultabb,így kilőve.

Köszi a válaszokat.Remélem,ha kimarad sem lesz probléma,de valahogy megoldjuk. :)

2011. aug. 30. 10:46
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Így, hogy 23 vagy és nem volt soha baj a cukroddal, akkor nem is értem miért kellene 2-szer terheléses cukrot nézi.

Én tavaly 30 évesen voltam terhes és csak egyszer csináltak nekem ilyen tesztet. Azt hiszem pont ezt a 36. hetit.

De így tényleg ne aggódj ezen! Inkább ne legyen, mint nekiindulj a melegben egyedül.

2011. aug. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szuper! Akkor apósod cukormérőjével megnézitek. Reggeli után 1 órával 7 alatt kell lennie, 2 órával pedig 4-6 közöttinek.
2011. aug. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nalunk itt angliaban egyeltalan nincs terheleses cukorvizsgalat, max veszelyeztett terhesseg eseten. en 34 vagyok, 3 honapja szultem az elso babam (szoval nem vagyok mar olyan fiatal). Itt mondjuk eleg 'lazak' nogyogyasz sem vizsgal meg a 9 honap alatt ha minden OK, meg uh is csak 2x van, megis egeszseges babak szuletnek.
2011. aug. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem értem miért kell 2-szer cukorterhelést csinálni ha jó volt a cukrod.Nálunk csak egyszer csinálnak.
2011. aug. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én 28 hetes kismama vagyok,30 éves. Az én nődokim mindenkinél néz terhelést a 36.héten is,ami nem baj szerintem.
2011. aug. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

A doki nem mondta,de a védőnő viszont igen,hogy van a 36. héten is.

Hát mindegy.Lesz,ahogy lesz.Ha nem jutok el,akkor nincs mit tenni.Viszont emiatt nem indulok el gyalog.

Én sem értem ezt a 2 terhelésest,hisz anno csak a 28. héten volt.Fel sem merült még egy.változnak itt a dolgok 2 év alatt is.

2011. aug. 30. 15:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!