Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi lesz ha nem csináltatom...

Mi lesz ha nem csináltatom meg a rossz fogaimat szülés előtt?

Figyelt kérdés

Sokan ijesztgetnek a koraszülés veszélyével. Tényleg igaz? Azaz tudtok olyan esetet amikor egy vagy több rossz fog okozott tragédiát vagy nagy gondot?

Segítsetek, mi a véleményetek. Nem akarok rosszat a gyereknek, viszont most terhesen nem is szívesen járnék szájsebészetre, mert van egy fogam aminek csak a gyökere van bent.


22h km


2010. márc. 23. 08:17
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondta a fogorvos, hogy a legfőbb ok, amiért meg kell csináltatni a fogaimat, az, hogy a baba a szükséges kalciumot az anyukája rovására is kivonja a szervezetemből, és így gyorsabban tönkremehetnek a fogaim, ami meg rossz volt, az gyorsan lesz még rosszabb.

Itt egy link amin írnak a terhesség alatti fogászati kezelésről:

[link]

2010. márc. 23. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
47%
Szia!Nekem a védőnőm mondta,hogy az én érdekem,hogy megcsináltassam,mert terhesség alatt jobban romlik az ember foga.Azt nem mondta,hogy a babára is kihatással lenne.Viszont terhesség alatt ingyenes a legtöbb fogászati kezelés.Én nem mentem el fogászatra.Nem lett belőle semmi.
2010. márc. 23. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem is volt 1 lyukas es 1 letört fogam, mindkettőt mar terhesen csináltattam meg, a letörtet kihúzták, semmi problémát nem okozott. Ha viszont nem csináltatod meg, barmikor begyulladhat, ami nagyon tud fájni és antibiotikumot kell rá szedni (tapasztalat sajnos), ami sokkal többet art, mint az az érzéstelenítő, amivel kihúzzák. 30 h km
2010. márc. 23. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
47%

Szia!

Az lesz, hogy még szüléskor és utána is rossz lesz a fogad. És semmi más.

Viszont csak jobban járnál, ha megcsináltatnád, főleg ha esetleg lyukas is van, mert a baba sok kalciumot von el a szervezetedtől, majd aztán a szoptatás is, és a rossz fogaid tovább romlanak.

Én most tömettem be kettőt, 25 hetesen. Mondjuk évente egyszer elmegyek, ezek nagyon pici lyukak voltak még, mert tavaly ilyenkor semmi bajuk nem volt. Nálunk azt mondták, hogy 3. trimeszterben már nem is csinálnak semmit, nehogy a stressz koraszülést okozzon (ezen mondjuk jól meglepődtem).

Szerintem menj el és beszéld meg a dokival. Ha sürgős, csináltasd meg, ha nem, akkor majd szülés után. De az esetleges lyukakat feltétlen tömesd be (az nem egy nagy dolog) és szedesd le a fogkövet is.

27 km

2010. márc. 23. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia! Bár én ilyenről még nem hallottam hogy koraszülést vagy más nagyobb problémát okozna egy rossz fog, azért azt javaslom hogy csináltassd meg a fogad, mert mikor ott lesz a picúrka akkor nem igen lesz rá időd és energiád. Én is ki akartam húzni a listámról, de a sors közbeszólt és 38 hetes kismamaként már két hete a fogorvoshoz járok. SAJNOS.Még most nem késő és még könnyebben mozogsz mint egy hatalmas pocakkal. Ha valamitől tartasz azt meg nyugodtan megkérdezheted a fogorvosodtól (pl.érzéstelenítés)

Sok sikert

2010. márc. 23. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
47%
Szia.Semmi koze a babahoz csak neked lehet kellemetlen.2 szulesen vagyok tul!!
2010. márc. 23. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A lehető legjobb időpontban vagy a fogászati kezeléshez! Én elmennék a helyedben! Nekem az előző terhességem alatt volt kezelve az egyik fogam, és még így is ki kellett húzzni szülés után, pedig ettem plusz kálciumot is. Ami még a terhesség alatti fogászat mellett szól, hogy most még egyszerű elmenni és megcsináltatni, viszont 2 szoptatás között megszervezni a fogászatot az elég nehézkes lesz. Valamint, ha nagy lesz a fájdalmad, akkor elapadhat a tejed is!
2010. márc. 23. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Az a helyzet, hogy egy elég pici városban élek, ahol mindössze két fogorvos dolgozik SZTK alapon. Az egyiknek az a hobbija, hogy minden fogat kihúz és egyetlen egyet sem próbál megmenteni, a másik pedig egyszer megpróbálta kihúzni az egyik fogam és segítségre volt szüksége annyira gyenge. Tehát ha megyek mindenképpen magánúton, ami viszont elég húzós. Több rossz fogam van sajnos,( a csontozatom is rájátszik) de kettőt tartok veszélyesnek. Az egyik csúnyán le van törve , a másiknak pedig már csak a gyökere van meg, amire már ránőtt az ínyem. Azért fontolgatom mi legyen, mert ezt valószínűleg szájsebészeten csinálnák meg, Miskolcon(sajnos már feküdtem bent) és ismerve magamat, jobban ártanék a babának a stresszel és fájdalommal mint a kockázattal.

De nem tudom mi lenne helyes. Semmiképp nem akarom, hogy a babának bármi módon ártsak!

2010. márc. 23. 09:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!