Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 5 hetes vagyok. A hüvelygomba...

5 hetes vagyok. A hüvelygomba vagy a klotrimazol (canesten) ártalmasabb a magzatnak?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 19. 16:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
a gomba egyértelműen, kezeld magad de úgy h orvos lásson
2009. ápr. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképp ne egyedül döntsd ezt el szerintem, a doki tudja a legjobban. Egyébként a Canesten nem árt, zárt a méhszáj, nem jut belőle (szerintem). A hüvelygomba meg nem kéne elharapóddzon, menj el nyugodtan dokihoz, nem egyedi az eseted, terhesen sokkal érzékenyebb a hüvely nyálkahártyája.


Boldog babavárást!

5 heteske ;)

2009. ápr. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb hüvelygomba önmagában nem jelent veszélyt a magzatra, csak a nem kezelése!

Mivel nagyon az elején vagy én semmilyen gyógyszert nem használnék orvosi javaslat nélkül!!! Ő tudja mit szabad és mit nem és ő tudja felmérni az előny-kockázat mértékét!

2009. ápr. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
84%

Én is 5 hetes voltam, mikor kijött a hüvelygombám, nem is olyan régen, két hete volt ez. Életemben ez volt a 2. alkalom. Viszketett, túrós fehér folyásom volt, égetett. Pont péntek este volt, így hétfőn tudtam volna csak elmenni dokihoz. Gondolhatod, hogy dillemáztam, hogy megvegyem-e a canestent vagy ne.

Mindent elolvastam a neten amit találtam a dologról, de csak azokat amik orvosok válaszoltak kismamáknak erről. A legtöbb válasz arról szólt, hogy sok doki egyáltalán nem is kezeli a 12. hétig. Aki igen, az pimafucinnal, ha már nem enyhék a tünetek.

Találtam népi gyógymódokat is, gondoltam hétfőig kipróbálom ezeket, nehogy elharapózzon a gombám. A következőket tettem:

Egyáltalán nem ettem semmi édességet, semmit amiben cukor van. Reggel aktimellel indítottam, este aktívia. Minden nap 5 gerezd fokhagyma és 2 db grapefruit. Este belemártottam a tampont aktíviába és feltettem éjszakára.

A hüvelybemenetre olyan vattát tettem éjjelre, amit belemártottam, persze nem eláztatva egy kanál aktívia és két csepp teafaolaj keverékébe.

Mire eljött a hétfő, legnagyobb meglepimre semmi tünetem nem volt. A tampont csak két éjjel használtam.

A dokihoz szerdán mentem el, hogy kitisztuljon belőlem a joghurt és a gomba tenyészetem negatív lett.


Persze a legjobb megoldás ha elmész dokihoz, holnap már úgyis hétfő van. Ha esetleg több napon át most valami miatt nem tudsz eljutni, akkor próbáld ki Te is ami nálam bevált. De én is elmentem volna dokihoz, ha nem péntek este jön rám a betegség.

2009. ápr. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia én is koraterhes vagyok még. A doki azt mondta egyelőre csak a Pimafucin hüvelykúpot lehet csak hasznáni- felírta receptre. megnyugtatott, később már a Canesten-féléket is lehet. Magyarul, menj dokihoz! Boldog babavárást neked is :)
2009. ápr. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Egyetértek az előttem szólókkal!

Az orvos lásson először. Ha gombád van , vagy canestent kezdesz használni mindkettő lehet ártalmas nyitott méhszáj estében. Nekem is volt gombás folyásom , kaptam rá canestent , de ez a dolog is úgy derült ki, hogy megvizsgált az orvos!

2009. ápr. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
az előző vok. Butaságot irtam. Jól irta valaki , a canestent csak 12 hetes kortól lehet használni , de az a másik (pimafucin?) előtte is megengedett.
2009. ápr. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
köszönöm a hozzászólásokat! habár nem szándékoztam dokihoz menni a 9. hétig (két veszítésem volt, s most már nem merem "beleélni" magam), most már meggyőztettek, hogy mindenképpen elmegyek. lesz, ami lesz. Köszönöm még1X és mindenkinek egészséges babát kívánok!
2009. ápr. 19. 17:23
 9/15 anonim ***** válasza:
Szia :) Mi volt a dokinál? Láttad a gyönyörű kb 2centis csöppségedet??? A koraterhes
2009. ápr. 22. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
ma voltam az orvosnál, mert nem volt itt eddig, akihez járok. Nem látott csak egy 14 mm-es petezsákot. (egy fekete pont, én is láttam.) Én nem értem, hogy ez mi. ha jól emlékszem érzékelhető ilyenkor az uh-n a szívkezdemény lüktetése. Ez a bizonytalanság a legrosszabb. Azt mondta, menjek vissza pénteken. Addigra meg már látszik??? És adott progeszteront. Lehet, hogy nincs is magzat és akkor teljesen fölöslegesen. ja persze és a gombára is felírt kúpot, de ez a gombaügy most már a kisebbik baj...nagyon el vagyok keseredve és azt se tudom, mit gondoljak.
2009. ápr. 28. 18:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!